Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

"Nie ustaniemy w działaniach, by jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga"

23.07.2014, 07:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
"Nie ustaniemy w działaniach, by jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga"
fot. Adrian Sajko

Mimo trzech fałszywych alarmów, które bladym świtem postawiły wczoraj (23 lipca) funkcjonariuszy z całej Polski na nogi, w Elblągu udało się punktualnie rozpocząć akademię zorganizowaną z okazji Święta Policji. Uroczystość odbyła się w dużej sali kina Światowid, gdzie mianowanie na wyższe stopnie służbowe i wręczenie nagród za zasługi otrzymało 191 policjantów i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

- Podczas Akademii Policyjnej obecni byli m.in., Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Grażyna Kluge, wicewojewoda Warmińsko - Mazurski, Jerzy Wilk, Prezydent Miasta Elbląga, Ekscelencja ks. biskup dr Jacek Jezierski, Biskup Diecezji Elbląskiej, mł. insp. Dorota Macoch, Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, reprezentująca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Janusz Nowak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu, Ryszard Zagalski, Przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu - wymienia asp. Katarzyna Trochimczuk z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu. - Na sali nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych, instytucji oraz stowarzyszeń, z którymi elbląska Policja współpracuje na co dzień. Wśród gości były także rodziny policjantów wyróżnionych w tym uroczystym dniu.

Po obejrzeniu filmu ukazującego rok pracy elbląskich policjantów zgromadzonych powitał insp. Marek Osik, Komendant Policji. - Zdecydowana większość społeczeństwa ocenia naszą służbę pozytywnie, a my nie ustaniemy w działaniach, by jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga i powiatu elbląskiego - mówił.

Podczas swojego wystąpienia Komendant podkreślił, jak ważną rolę w pracy policji odgrywają władze miasta, które poza dużym zaangażowaniem, wspierają funkcjonariuszy finansowo. Dzięki dodatkowym funduszom można było zapewnić m.in. dodatkowe patrole prewencji.

Takie uroczystości, organizowane raz do roku, skłaniają do refleksji i podsumowań. To idealny moment na docenienie ciężkiej pracy. Podczas Święta Policji można było to zrobić poprzez mianowanie na wyższe stopnie służbowe i wręczenie nagród za zasługi. - W tym roku nagrodzonych zostało i otrzymało kolejny stopień służbowy 191 policjantów i pracowników cywilnych elbląskiej policji, z czego aż 128 osób odebrało je na dzisiejszej uroczystości. 15 osób zostało odznaczonych medalem "zasłużony policjant" - wyjaśnia asp. Katarzyna Trochimczuk. - Dodatkowo w gronie wyróżnionych znaleźli się: Pani Genowefa Kwoczek - Wójt Gminy Elbląg oraz Pan Ryszard Zagalski - Przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego, którzy otrzymali brązowy medal "Za zasługi dla Policji".

Wręczenia awansów i odznaczeń dokonała Wicewojewoda Grażyna Kluge, Marszałek Jacek Protas, Komendant insp. Marek Osik, Naczelnik w KWP w Olsztynie  mł. insp. Dorota Macoch oraz zastępca Komendanta KMP w Elblągu mł. insp. Robart Muraszko.

- Dodatkowo Komendant Miejski Policji w Elblągu - insp. Marek Osik oraz  I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu - mł. insp. Robert Muraszko, za dotychczasową współpracę, wsparcie, okazaną pomoc i życzliwość postanowili wyróżnić przyjaciół Komendy Miejskiej Policji w Elblągu okolicznościowymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami - dodaje asp. Katarzyna Trochimczuk. - Awansowanym i nagrodzonym policjantom i pracownikom gratulujemy. Wszystkim życzymy samych sukcesów w służbie i  życiu prywatnym.

Choć wszystkie nagrody zostały rozdane to nie koniec świętowania. Już w niedzielę (27 lipca) elbląscy policjanci zapraszają na Stare Miasto. O godz. 11.30 w Katedrze św. Mikołaja  zostanie odprawiona msza święta w intencji policjantów i ich rodzin. O godz. 14.30 w Ratuszu Staromiejskim policjanci wezmą udział w akcji czytania dzieciom, a o godz. 15.00, na Bulwarze, odbędzie się festyn, który potrwa trzy godziny.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Święto Policji ( zdjęć 34 )
Dodano: 2014-07-23 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ SM Nad Jarem
  Środa, 23.07

  brawo brawo brawo lecą mi łzy z takiego szczęścia jakie nas spotkało brawo !!!

 2. 2
  0
  ~ fantomas
  Środa, 23.07

  A mundury mogliby wyprasować.

 3. 3
  0
  ~ skrupulat
  Środa, 23.07

  .....które bladym świtem postawiły wczoraj (23 lipca) funkcjonariuszy z całej........ Czyli jutro jest chyba 01. sierpnia 2014 - skoro infoelblag tak liczy daty.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.