Niedziela, 5.04.2020, Imieniny: Irena, Wincenty, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPRAWY ELBLĄŻAN

Zbigniew Stonoga odwołuje piątkowy protest

08.12.2016, 15:45:32 Rozmiar tekstu: A A A
Zbigniew Stonoga odwołuje piątkowy protest
Fot. Ryszard Biel

Zbigniew Stonoga, biznesmen i działacz polityczny odwołał zapowiadany na piątek (9 grudnia) protest w Elblągu. Jak tłumaczy to reakcja na wszczęcie postępowania służbowego w elbląskiej prokuraturze, zapowiedź odwołania prokuratora rejonowego i zbyt wysokie ryzyko zamieszek ulicznych, których uczestnicy mogliby  ucierpieć ze strony policji.

Protest miał być reakcją na działania prokuratury w sprawie pobicia 11-letniego Michała, a w szczególności o zarzuty, które usłyszał zatrzymany za jego dokonanie 30-latek oraz niezastosowanie wobec niego aresztu, a jedynie dozoru policyjnego. Stonoga w ubiegłym tygodniu dwukrotnie spotykał się z elblążanami na parkingu przed Prokuraturą Rejonową w Elblągu, niezadowolonymi z takiego potraktowania oskarżonego w sprawie, który jak się okazało, jest synem jednej z elbląskich sędzin. To właśnie w tym większość protestujących dopatrywała się "łagodnego" ich zdaniem potraktowania sprawcy.

Dwa dni temu sprawa, w celu uniknięcia zarzutów braku obiektywizmu, jak tłumaczył rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku sprawa została odebrana elbląskiej rejonówce. Zajmie się nią Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Jednocześnie Zbigniew Stonoga zapowiedział, że w piątek zorganizuje w Elblągu protest "na sto fajerek".

Cały Elbląg wychodzi na ulicę. W związku z wysłaniem przez nieroba-prokuratora rejonowego w Elblągu policji na młodych ludzi domagających się sprawiedliwości w sprawie pobitego chłopca połączone ze szczuciem nas psami policyjnymi żądam natychmiastowej dymisji tego łotra pod rygorem zorganizowania Wam w Elblągu protestu, jakiego to miasto nie widziało. Na dymisję nieroba macie czas do czwartku, w piątek protest na sto fajerek! Oczekuję również na słowo przepraszam od komendanta miejskiego policji do czwartku, a jak nie to na piątek szykujcie sobie posiłki

- zapowiadał działacz w poście umieszczonym na jednym z portali społecznościowych.

Dzisiaj (8 grudnia) działacz odwołał planowany protest.

W związku ze wszczęciem postępowania służbowego w elbląskiej prokuraturze, zapowiedzią odwołania prokuratora rejonowego oraz wobec zbyt wysokiego ryzyka zamieszek ulicznych mogących doprowadzić do uszkodzenia mienia znacznych rozmiarów, oraz zdrowia ludzkiego narażonego na działania środków przymusu bezpośredniego ze strony policji zawiadamiam, że protest w Elblągu zaplanowany na jutro stał się bezprzedmiotowy. Postępowanie karne ws. pobicia Michałka jest prowadzone w innej jednostce prokuratury, toczy się postępowanie służbowe wobec osób winnych zaniedbań oraz zapowiedziano odwołanie prokuratora rejonowego

- poinformował dzisiaj Zbigniew Stonoga.

Przypomnijmy. W ubiegły czwartek (24 listopada) około godz. 18 przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Pionierską. 11-letni elblążanin został napadnięty i pobity, gdy wracał rowerem do domu z kiermaszu szkolnego. Chłopiec, po zajściu dotarł o własnych siłach do domu. Rodzice zawieźli go do szpitala. Na szczęście 11-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Następnego dnia rodzice złożyli zawiadomienie na policję, która wszczęła dochodzenie. Całe zajście zarejestrował monitoring pobliskiego sklepu. Na nagraniu widać moment, kiedy chłopiec został zrzucony z roweru, a następnie jest okładany pięściami po głowie.

Policjantom udało się ustalić sprawcę. Jest nim 30-letni mieszkaniec Elbląga, notowany wcześniej za groźby i zniszczenie mienia. W niedzielę (27 listopada) został zatrzymany i doprowadzony na komendę. Usłyszał zarzuty przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu m.in. uszkodzenia ciała. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia. W poniedziałek (28 listopada) opuścił areszt. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. To oznacza, że trzy razy w tygodniu powinien się stawiać na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Do nakazu się jednak nie stosuje.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ edex
  Czwartek, 08.12

  A tak się nahuczał, tak nacwaniakował :) Takich przeprosin się domagał ze strony Policji i co? Wodę z mózgu dzieciakom tylko robi, "szoł" wielki odstawił. Tego czlowieka nie traktuje sie powaznie :)

 2. 2
  --4
  ~ EuPi
  Czwartek, 08.12

  No to teraz zaleźy jakiej partii klaszcze mama sędzina. Jak PiSowi, to bandycie włos z głowy nie spadnie, o czym swiadczy to, ze go wypuścili, żeby uciekł, a jak z innej, to będzie afera. Czekam na rozwój wydarzeń.

 3. 3
  +14
  ~ Ed
  Czwartek, 08.12

  Miękka faja! Narobił szumu i spier...lił!

 4. 4
  +16
  ~ miko
  Czwartek, 08.12

  Ludzie dajcie już w końcu spokój z tą matką sędziną, sprawca ma mamę, ale nie jest i nigdy nie była sędziną. Po prostu pracownik administracyjny, sekretarka

 5. 5
  +3
  ~ AnaHana
  Czwartek, 08.12

  "[...]zdrowia ludzkiego narażonego na działania środków przymusu bezpośredniego ze strony policji[...]" wiem, ze nas system polityczny nie jest idealny ale litości. Niech nie robi z policji ZOMO. Chyba, że na protest mieli przyjść sami zadymiarze ...

 6. 6
  +4
  ~ eryk
  Czwartek, 08.12

  a policja już wie gdzie jest sprawca, i dlaczego toleruje to że sprawca ma ją w d.....?

 7. 7
  --1
  ~ Daxter1111111
  Czwartek, 08.12

  Pisem sobie mordki POkemonie nie wycieraj.

 8. 8
  --3
  ~ hanka
  Piątek, 09.12

  No to teraz czekamy na decyzję ZWOLNIENIA prokuratora ze stanowiska ,a czy ***a juz został złapany ??????????

 9. 9
  +6
  ~ wer
  Piątek, 09.12

  a może do stonogi dotarło, że mały gnojek to patol, zarąbał tamtemu tel i dostał strzała, a rodzinka "poszkodowanego" ma niebieską kartę za przemoc domową??

 10. 10
  +2
  ~ CZW
  Wtorek, 27.12

  Zapraszam na stronę "Stonoga Cała Prawda" na Facebooku, gdzie można przeczytać o prawdziwym charakterze "pomocy" ze strony tego pana. Wyłudzenia, kradzieże, cenzura, oszustwa gospodarcze - to tylko niektóre z licznych przewinień samozwańczego filantropa. Wejdź, przeczytaj, wyciągnij wnioski.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.