Środa, 17.06.2026, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ścigał się z autobusem hulajnogą elektryczną. Nowa zabawa młodzieży w Elblągu? zobacz film

01.06.2026, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ścigał się z autobusem hulajnogą elektryczną. Nowa zabawa młodzieży w Elblągu? zobacz film

Na ulicach Elbląga doszło do nietypowej sytuacji. Jak wynika z relacji naszego czytelnika najprawdopodobniej dwóch nastolatków postanowiło urządzić sobie wyścig ulicami miasta. Jeden jechał po jezdni hulajnogą elektryczną, a drugi autobusem. - Takie zachowanie może stworzyć zagrożenie na drodze – zaznaczył nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji.

 

 

 

Do czego to doszło? Słyszałem o różnych zabawach młodzieży, ale o takiej nie. Mam nadzieje, że nie wymyślili czegoś nowego i był to jedynie incydent. Byłem świadkiem tego, jak dwóch chłopaków rozdzieliło się – jeden wszedł do autobusu nr 14, a drugi na hulajnogę elektryczną i rozpoczął się wyścig. Ani to bezpieczne, ani rozsądne

 

 

– stwierdził p. Andrzej.

 



Wyścig rozpoczął się na Placu Słowiańskim, a zakończył na Zawadzie.

 

Po ulicy hulajnogą elektryczną można wjechać tylko wtedy, gdy brakuje drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na danej jezdni wynosi maksymalnie 30 km/h

 

 

– mówił nadkom. Krzysztof Nowacki.
 

 


Na ulicach Elbląga, jako obszarze zabudowanym, obowiązuje prędkość maksymalna do 50 km/h przez całą dobę.
 

 

Niestety fakt, że chłopiec jechał po ulicy to nie jedyny problem.  - Problem w tym, że chłopak nie jechał przed siebie, tylko wokół autobusu. Raz z boku, jednego lub drugiego, raz przed nim, raz za nim. Jechał slalomem. Ewidentnie widać było, że się tym bawił – dodał nasz czytelnik.
 

 


W ostatnim czasie w naszym regionie doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem hulajnóg elektrycznych. - W czwartek, 28 maja, 16-latek kierujący hulajnogą elektryczną włączając się do ruchu ze strefy zamieszkania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie jadącej hyundaiem. Tym samym doprowadził do zdarzenia drogowego. 16- latek nie posiadał karty rowerowej. Na szczęście miał kask i nie odniósł obrażeń – opowiada Krzysztof Nowacki. - Sprawa będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym.

 

 

Kilka dni wcześniej w okolicach Nowakowa doszło do wypadku drogowego, gdzie 16-latka przewożąc elektryczną hulajnogą swoją koleżankę, straciła panowanie nad pojazdem i przewróciła się. Obie dziewczynki zarówno kierująca jak i pasażerka doznały obrażeń w postaci złamań oraz stłuczeń. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny

 

 

– dodał Krzysztof Nowacki.

 


Policja apeluje o ostrożność i używanie hulajnóg elektrycznych zgodnie z przepisami. - Pamiętajmy, że hulajnogą elektryczną może jechać tylko 1 osoba. Jeżeli nie ma ukończonych 16 lat musi używać kasku ochronnego – podkreślił Krzysztof Nowacki.


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +36
    ~ Zastanawiające
    Poniedziałek, 01.06

    Czy gnój na hulajnodze został ukarany słono , czy tylko skończyło się na " policja apeluje " ?

  2. 2
    +16
    ~ Potrzeba pokazówki
    Poniedziałek, 01.06

    Dzieci zachowują się jak dorosli a patrząc dzis na foty większość doroslych zdzieciniala zalewając portale swoimi słodkimi fotami z dzieciństwa jakby dzień dziecka obchodzili po raz pierwszy, ale z drugiej strony to tez okazaja na lans mimo ze ze smokiem w buzi -:) jakie to słodziaki -:)))

  3. 3
    +20
    ~ John
    Poniedziałek, 01.06

    Zgłaszało kilka osób do Straży Miejskiej dokładnie 2 tych pajaców, ale Straż nie miała czasu na sprawdzenie, główna ulica Elbląga, zaczepianie, wyzywanie ludzi i trąbienie tymi hulajnogami nie robiło wrażenia.

  4. 4
    +18
    ~ Darwin
    Poniedziałek, 01.06

    Selekcja naturalna

  5. 5
    +22
    ~ Ploterek
    Wtorek, 02.06

    Spokojnie. Przy następnym takim przejeździe wpier..li się pod auto/autobus/ciężarówkę i będzie po problemie, dla niego, dla Nas i dla rodziców, że takiego tum.ana wychowali.

  6. 6
    --7
    ~ Brajanek
    Wtorek, 02.06

    Nawet Dobry pomysł na zabawę .Dzięki ci Info Elbląg za ten tekst.

  7. 7
    +15
    ~ Ukarać
    Wtorek, 02.06

    Mandaty są za niskie i powinny być dodane dwa zera do sumy. A za taki wybryk 5 tys zł niech bula.

  8. 8
    +8
    ~ Świadek
    Wtorek, 02.06

    Kilka dni temu widziałem jak kilka radiowozów próbowało złapać dzieciaków w parku Planty i okolicy . Kompromitacja na całej lini.

  9. 9
    +9
    ~ Trzeba zdusic patologię
    Wtorek, 02.06

    Oni wiedzą że są całkowicie bezkarni. Patrol pieszy ani rowerowy nie jest w stanie ich złapać. Radiowozy w ogóle nie mają szans. Może czas by policja używała broni?

  10. 10
    +8
    ~ Ddr
    Dwa tygodnie temu, Wtorek, 02.06

    Dać policji broń traumatyczną, będą mieli skuteczne narzędzie do zatrzymania tych idiotów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2026 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1573457717896