Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dali ognia! Za nami IX Międzynarodowy Turniej Sambo (zdjęcia)

25.05.2024, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dali ognia! Za nami IX Międzynarodowy Turniej Sambo (zdjęcia)
Fot. AK

Czeka nas dużo mocnych walk, wielu dobrych zawodników. Dajcie ognia! - mówił Iwo Czerniawski, prezes Polskiego Związku Sambo podczas otwarcia IX Międzynarodowego Turnieju Sambo w Elblągu. Nie pomylił się. Widowiskowe zmagania na macie trwały kilka godzin. Rywalizowało blisko osiemdziesięciu zawodników. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 

 

 

Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej była dziś (25 maja) areną walki w sambo sportowym i sambo combat. W Elblągu po raz dziewiąty zorganizowano Międzynarodowy Turniej Sambo. Wzięło w nim udział blisko 80 zawodników z ośmiu klubów w Polsce m.in. z Elbląga, Gołdapi i Krakowa oraz z zagranicy: Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Niemiec. Podczas wydarzenia nie zabrakło emocjonujących starć na macie. Elbląg po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z ważnych ośrodków sambo.

 

 

 

Dziękuję Elblągowi, miastu, bardzo dużej społeczności, która wyrosła wokół sambo. Tutaj wytworzyła się niesamowita enklawa. Dzięki temu, że ona jest, mamy dobre oparcie, żeby zacząć budować coś więcej. Jesteśmy w tym momencie na pułapie startowym. Dużo zbudowano, ale od tego momentu będziemy bardzo mocno iść do przodu

 

 

- podkreślił Iwo Czerniawski, prezes Polskiego Związku Sambo.

 

 

 


Prezydent Elbląga Michał Missan, obecny podczas otwarcia Turnieju, podkreślił, że wydarzenie przynosi przynajmniej kilka wartości samu miastu. - Po pierwsze łączy pokolenia przez sport, po drugie ranga międzynarodowa tego turnieju powoduje, że promujemy Elbląg, na czym mi tez bardzo zależy, ale także propagujemy zdrowy styl życia. Same plusy. Dziękuję i gratuluję - dodał prezydent.

 

 

 

Sambo, choć w Polsce czeka jeszcze na odkrycie, w Elblągu jest znane od ponad dwóch dekad. To za sprawą Vladimira Pashitsa, który rozpropagował tę dyscyplinę w naszym mieście. - Na początku była to walka wręcz dla policjantów, służb ochrony, później powstało klub z sambo combat i hand to hand. Teraz trochę się to zmieniło. W ostatnim czasie do sambo combat w elbląskim klubie dołączyło sambo sportowe. Filię dla dzieci, którą prowadzi Witold Rogoz. Powoli zaczyna przygotowywać ich do tego, aby później mogli trenować sambo combat. Podstawa combat jest sportowa - wspomina założyciel klubu.

 

 

 

Nie trzeba bać się sambo, bo ktoś powiedział, że to ruskie zapasy. To jest bardzo dobry system sportowy, przygotowania ogólnorozwojowego, również bardzo dobry system samoobrony, nawet dla szkół mundurowych - to jest dla nas perspektywa. Na Wschodzie jest to bardzo rozpowszechnione. Myślę, że lepiej jest oswoić tę dyscyplinę, dobrze ją poznać i rozpowszechnić, tak będzie lepiej dla nas wszystkich, nawet w kontekście bezpieczeństwa kraju

 

 

- przekonywał prezes związku, podczas otwarcia wydarzenia.

 

 

 

Organizatorami IX Międzynarodowego Turnieju Sambo są: Stowarzyszenie Sportów Walki Fighter Sambo Elbląg, Departament Sportu UM w Elblągu i Związek Sambo w Polsce. Patronami honorowymi wydarzenia są: prezydent Elbląga Michał Missan i starosta elbląski Maciej Romanowski.

 

 

 

Patronem medialnym wydarzenia jest info.elblag.pl.

 

 


Podczas turnieju rywalizowały kobiety i mężczyźni w sambo sportowym i mężczyźni w sambo combat. Na macie zmierzyły się również dzieci i młodzież w sambo sportowym. Więcej na ten temat TUTAJ. Wyniki rywalizacji i informacje o Turnieju znajdziemy TUTAJ.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Dali ognia! Za nami IX Międzynarodowy Turniej Sambo ( zdjęć 60 )
Dodano: 2024-05-25 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3547070026398