Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2024/2025

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Pierwsze kroki na macie. Młodzi zawodnicy rywalizowali podczas IX Międzynarodowego Turnieju Sambo (zdjęcia)

25.05.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsze kroki na macie. Młodzi zawodnicy rywalizowali podczas IX Międzynarodowego Turnieju Sambo (zdjęcia)
Fot. DK

W Elblągu trwa IX Międzynarodowy Turniej Sambo. W zmaganiach biorą udział zawodnicy z Polski i zagranicy. Jako pierwsi, w sambo sportowym, rywalizowali najmłodsi zawodnicy. Zobacz galerię zdjęć z tej części wydarzenia.

 

 

 

"Sambo to sport, który łączy pokolenia" – pod tym hasłem, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, odbywa się dziś, 25 maja, IX Międzynarodowy Turniej Sambo w Elblągu. Zawody rozpoczęły się walkami w formule sambo sportowym. Na macie stanęło kilkudziesięciu młodych zawodników, którzy stoczyli emocjonujące walki.

 

 

 

Sambo jest świetne. Na pierwsze zajęcia zapisał mnie tata. Nie znałem tej dyscypliny, ale chciałem spróbować. Pochodziłem przez miesiąc i tak mi się spodobało, że trenuję już od dwóch lat. Zdecydowanie polecam sambo. Warto spróbować

 

 

– mówi Filip (15 lat), zawodnik z Elbląga.

 

 

 

- Sambo trenuję od blisko półtora roku. To moje czwarte, piąte zawody. Nie ukrywam, przed samą walką czuję lekki stres, ale on znika, gdy już stanę na macie. Sambo bardzo mi się podoba. Te wszystkie rzuty, dźwignie, ogólnie cały sport – dodaje Michał, młody zawodnik z Fighter Sambo Elbląg.

 

 

 

Organizatorzy turnieju stawiają na popularyzację sambo. Stąd od dwóch lat udział w zawodach biorą również dzieci i młodzież trenujące sambo sportowe.

 

 

 

Sambo popularne jest na świecie, ale w Polsce nadal mało znane. Nawet w Elblągu, mimo że organizujemy ten turniej po raz dziewiąty, niewiele osób wie, że taki sport istnieje. Staramy się to zmienić. Przybliżyć ten sport także rodzicom. Sambo sportowe to dla dziecka bardzo dobra opcja, zapewnia ogólny rozwój. Nasz sport może śmiało rywalizować z judo czy zapasami. Jest bardzo wszechstronny, bogaty w wiele technik. Adept naszej szkoły jest wszechstronnie przygotowany

 

 

– mówi Witold Rogoz, prezes Stowarzyszenia Sportów Walki Fighter Sambo Elbląg.

 

 


Podczas turnieju odbędą się również walki kobiet i mężczyzn w sambo sportowym oraz mężczyzn w sambo combat. Galeria zdjęć i więcej na ten temat niebawem. Wyniki rywalizacji i informacje o Turnieju znajdziemy TUTAJ.

 

 

 

Organizatorami IX Międzynarodowego Turnieju Sambo są: Stowarzyszenie Sportów Walki Fighter Sambo Elbląg, Departament Sportu UM w Elblągu i Związek Sambo w Polsce. Patronami honorowymi wydarzenia są: prezydent Elbląga Michał Missan i starosta elbląski Maciej Romanowski.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Turniej Sambo Dzieci ( zdjęć 80 )
Dodano: 2024-05-25 | Fot. DK
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4313409328461