Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Minister Sportu w Elblągu. Wręczył stypendium sportowe trenerowi Czesławowi Nagy

18.04.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Sportu w Elblągu. Wręczył stypendium sportowe trenerowi Czesławowi Nagy
Fot. AK

Sławomir Nitras gościł dziś, 18 kwietnia na stadionie przy ul. Krakusa. Minister sportu wsparł kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga. Podczas wizyty wręczył również stypendium sportowe wieloletniemu elbląskiemu trenerowi lekkoatletyki Czesławowi Nagy.

 

 


Kilka tygodni temu kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga zadeklarował, że jeśli wygra wybory, przy ul. Krakusa powstanie stadion lekkoatletyczno-piłkarski. Dziś, 18 kwietnia podczas wizyty Ministra Sportu i Turystyki Sławomira Nitrasa powrócono. Czy Elbląg będzie mógł liczyć na finansowe wsparcie rządu, jeśli chodzi o modernizację tego obiektu?

 

 

 

Staramy się jak najwięcej kompetencji delegować do samorządów. Dlatego od przyszłego roku, podpisałem już stosowne rozporządzenie w tej sprawie, przekazujemy 200 mln zł do samorządów województw z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, funduszu, który wspiera modernizację takich obiektów jak ten w Elblągu, czy budowę nowych. Od przyszłego roku będzie pan mógł aplikować o środki zarówno z ministerstwa sportu, jak i z Funduszu do nowowybranego marszałka województwa. Uważamy, że tworzenie sieci infrastruktury niezbędnej do wyczynowego uprawiania sportu powinno być projektami zawartymi w strategii rozwoju województwa. To marszałek województwa, zarząd i sejmik będzie ustalał, które inwestycje z punktu widzenia regionu są najważniejsze, jeśli chodzi o rozwój bazy sportowej i będzie decydował o tym, które projekty będą uzyskiwały wsparcie. Wierzę, że już w przyszłym roku, zarówno pan marszałek Kuchciński, jak i ministerstwo sportu uznają, modernizację tego obiektu na obiekt lekkoatletyczny

 

- mówił Sławomir Nitras, dziś (18 kwietnia) podczas konferencji w Elblągu.

 

 

 

Jednocześnie minister zaznaczył, że oczekuje, iż miasto będzie miało plan, jak odpowiednio wykorzystać nowy obiekt. - Mamy w Polsce zbyt często do czynienia z taką sytuacją, że budujemy obiekty sportowe, ale nie idzie za tym program gminny, miejski w tym przypadku, rozwoju danej infrastruktury sportowej. Oczekuję, że jeżeli samorządy kierują do nas wnioski o wsparcie projektu budowy obiektu sportowego np. lekkoatletycznego, jak tutaj, za tym będzie w gminie szedł konkretny program rozwoju danej dyscypliny, który zagwarantuje w budżecie miasta pieniądze na tę dyscyplinę, na szkolenie młodzieży, zatrudnienie trenerów - dodał.

 

 

 

Mam nadzieję, że w Elblągu za kilka lat rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z poważnym, profesjonalnym, dużym klubem. Jest na czym budować. Praca takich osób, jak pan trener (Czesław Nagy - przyp. red.) to jest dobra baza. Cieszę się, że pan Michał Missan dostrzega ten potencjał w Elblągu i wierzę, że za kilka lat będziemy mogli się tu spotkać w zupełnie innych warunkach, że ten obiekt będzie tętnił życiem

 

 

- podkreślił Sławomir Nitras.

 

 


Co z drugim elbląskim stadion przy ul. Agrykola? Na jego modernizację lokalne środowisko sportowe, wspierane przez kibiców, również czeka od dawna. Podczas konferencji prasowej z udziałem ministra sportu padło pytanie o dotację na modernizację tego obiektu. Przypomnijmy, że pół roku temu do Ministerstwa Sportu i Turystyki trafił wniosek w tej sprawie. Jak się okazuje, nadal nie został on rozpatrzony.

 

 

 

 

Znam ten wniosek. Jeszcze jest on procedowany przez urzędników. Nie chciałbym być osobą, która działa tak, jak moi poprzednicy, którzy obiecywali zazwyczaj pozytywne rozpatrzenie wniosku przed oceną formalną i merytoryczną projektu. Jak tylko ten projekt zostanie oceniony merytorycznie, będę mógł się do tego odnieść

 

 

- dodał minister sportu.

 

 

 

Podczas wizyty W Elblągu Sławomir Nitras wręczył stypendium sportowe. Otrzymał je Czesław Nagy, zasłużony trener lekkoatletyki. - W Elblągu jest człowiek, który poczynił wielkie zasługi dla polskiej lekkiej atletyki, dla polskiego sportu to pan trener Czesław Nagy. Dziś chciałbym go wyróżnić stypendium ministra sportu - podkreślił minister.

 

 

 

 

Spędziłem na stadionie przy ul. Krakusa 45 lat. Wychowałem tutaj kilkudziesięciu mistrzów Polski, zdobyłem około 80 medali Mistrzostw Polski. Później przenieśliśmy się na taki mały stadionik, przy ul. Saperów. Tam też trenujemy, ale czasami jeździmy do nieodległego Pasłęka, na pełnowymiarowy stadion. Mam nadzieję, że przy naszych nowych władzach ten stadion pełnowymiarowy tutaj, przy ul. Krakusa powstanie. Ja ze swojej strony obiecuję zrobić wszystko, aby nasza młodzież pokochała lekkoatletykę i uzyskiwała jak najlepsze wyniki

 

 

- mówił trener.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ Szejk Ali
  Miesiąc temu

  Bez komentarza, przyjechał "opiłować" słupki?

 2. 2
  +30
  ~ Witek
  Miesiąc temu

  Tylko Andrzej śliwka kibice Olimpii Elbląg głosujmy na Andrzeja Śliwkę

 3. 3
  --31
  ~ Mieszkanka
  Miesiąc temu

  Dzięki współpracy pana Missana z rządem nareszcie infrastruktura sportowa ruszy, a i sport zacznie być doceniany w Elblągu. Panie Missan trzymam kciuki za wygraną.

 4. 4
  +35
  ~ Witek
  Miesiąc temu

  Jaka współpraca wróblem się nadają razem do niczego zero pojęcia nic dla Elbląga dobrego nie zrobi tylko Andrzej Sliwka

 5. 5
  +1
  ~ Robert Koliński
  Miesiąc temu

  Towarzysze Kibice! (i Towarzyszki Kibicki:) 💛🤍💙🩵Jest sprawa, która wymaga społecznej interwencji! Otóż nie owijając długo w bawełnę, dopóki wandal cmentarny, którego zrobiliście rzecznikiem swojej sprawy, niejaki Mateusz Kosiński, nie zwróci skradzionego ciemną nocą z Cmentarza Żołnierzy Radzieckich przy słynnej ulicy Agrykola symbolu Bohaterów Wyzwolenia Miasto Elbląg z rąk hitlerowskiego oprawcy i nie naprawi (na własny koszt:) zdewastowanego pomnika-tablicy na rzeczonej nekropolii, dopóty nie może być społecznej zgody na wyrzucanie publicznych pieniędzy na inwestycje, które mogą okazać się również celem jakiejś politycznej łobuzerki! Któż nam bowiem - Społeczeństwu Miasta Elbląga - zagwarantuje, że wydane ze społecznej kiesy miliony na planowany stadion również nie zostaną (...)

 6. 6
  +4
  ~ Robert Koliński
  Miesiąc temu

  (...) sprzeniewierzone przez podobnego autoramentu wandali, dla których nie ma żadnych świętości, i którzy wykazują się rażącym lekceważeniem norm społecznych oraz wielowiekowej i wielonarodowej historii naszego grodu? Szacunek i współpraca w słusznej sprawie muszą działać w obie strony - tę społeczno-ludową i tę kibicowsko-sportową. Dopóki zatem nie zostanie naprawiona wyrządzona społeczeństwu Miasta Elbląga szkoda i nie odnajdzie się zabytkowy (!) symbol Sierpa & Młota, dopóty bezcelowa jest Wasza polityczna robota:) Albo wandal Kosiński zwraca zabytek i restauruje tablicę pamiątkową na objętym ochroną RP i aktami prawa międzynarodowego Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Elblągu do jej pierwotnej świetności, albo #NIEdlaStadionuDlaKosińskiego! Musi być Prawo, i musi być Sprawiedliwość!

 7. 7
  +6
  ~ Robert Koliński
  Miesiąc temu

  Oburzone do żywego Społeczeństwo Miasta Elbląga; 🖤🚩 link: https://www.facebook.com/KolinskiRobert/posts/pfbid0xvmoZLCDuybbu8RC6sjmrXcHYLkvmKGG1zwU3dkzsbeK9tiYKEjH82dFTxzPiyW2l

 8. 8
  +35
  ~ prosty jak wirus
  Miesiąc temu

  Ależ prymitywizm Missana. Podpiera się członkami bo sam nic a nic nie ma na swoim koncie przez 5 lat gazowania w fotel. Missanie Żenada - miej jaja i honor. wiesz co to jest?

 9. 9
  +33
  ~ Felix
  Miesiąc temu

  Przyjechała klika oszustów. Jeden to LEJ który 14 lat temu obiecał zieloną fale oczywiście nie zrealizował obietnicy. Kolejny kuglarz który chciał opiłować katolików. Oto powska kadra.

 10. 10
  +9
  ~ Halinka
  Miesiąc temu

  A co to mnire gówno obchodzi-:)))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1646389961243