Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

„Nie ma żadnej dużej inwestycji, która dzieje się w Elblągu bez wsparcia rządowego”

18.04.2024, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Nie ma żadnej dużej inwestycji, która dzieje się w Elblągu bez wsparcia rządowego”

21 kwietnia elblążanie zadecydują czy na najbliższe pięć lat losy Elbląga powierzą Andrzejowi Śliwce czy Michałowi Missanowi. Jedna z części debaty przedwyborczej zorganizowanej przez redakcje expresselblag.pl i Truso TV dała możliwość kandydatom zadawania pytań sobie nawzajem. Jakie tematy były dla nich ważne?
 

 


Tę rundę rozpoczął Michał Missan (Koalicji Obywatelska), który zapytał Andrzeja Śliwkę , czy czuje się „związany, zobowiązany za działania rządu PiS”. - Czuję się związany z tym, że do Elbląga trafiło blisko 65 mln zł na rewitalizację kąpieliska miejskiego. To, co się dzieje, ta budowa jest dzięki środkom z rządu, kiedy ja byłem Wiceministrem. Czuję się wdzięczny i zobowiązany za to, że byłem członkiem rządu, który przeznaczył 27 mln zł na umocnienie nabrzeży przy Wyspie Spichrzów – wymieniał Andrzej Śliwka. - Czuję się zobowiązany w zakresie pozyskania inwestycji Porta Mare, a to ponad 100 mln zł na tę inwestycję.
 

 

 

 

Będąc Wiceministrem zabiegałem o to, żeby algorytm wsparcia dla samorządów przy wyrównaniu środków z PIT-u był taki, że Elbląg dostanie 40 mln zł na dowolny cel w tym roku, a w poprzednim roku blisko 13 mln zł. To są realne działania, które były podjęte przez rząd, którego byłem członkiem. Jestem bardzo dumny, że swoim działaniem wspierałem Elbląg. Nie ma żadnej dużej inwestycji, która dzieje się w Elblągu bez wsparcia rządowego

 

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.

 

 Były Wiceprezydent Elbląga stwierdził, że nie przypomina sobie udziału Wiceministra przy inwestycji Porta Mare, a rząd nie przekazał 355 mln zł, o które Miasto się ubiegało. - Z badań ogólnopolskich wynika, że żadne miasto na prawach powiatu nie zyskało na Polskim Ładzie. Wszystkie straciły – stwierdził Michał Missan.
 

 

 

 

Elbląg stracił w sumie razem z subwencją oświatową, która została niedoszacowana dla Elbląga w ostatnich 3 latach, tak podaje Prezydenta (Elbląga Witold Wróblewski – przyp. red.), wyliczył to Departament Skarbnika i biorę to za wiarygodne dane, ponad 300 mln zł

 

 

– mówił Michał Missan.

 

 

 


- Niestety dane, które Pan podał są nieprawdziwe. Zachęcam Państwa do zweryfikowania tych danych, które znajdą się na moim facebooku – mówił Andrzej Śliwka.
 

 Po debacie na oficjalnym profilu kandydata na urząd Prezydenta Elbląga Andrzeja Śliwki pojawił się wpis: „Kolejna debata i kolejny raz pokazała prawdziwą twarz mojego kontrkandydata. Pan Missan krytykuje zmiany podatkowe na których skorzystali Elblążanie. Dzięki obniżce podatków z 17 % na 12 %, w kieszeniach Elblążan zostało 65 mln złotych! Kwota subwencji dla miasta została wyrównana. Pan Michał opiera się na wyliczeniach Pana Wróblewskiego - komentarz chyba zbędny.

PS Dziękuję mojemu kontrkandydatowi za złożone mi gratulacje z powodu wygrania dzisiejszej debaty.

21 kwietnia postawmy na normalność, postawmy na zmianę”
 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wyborca
  Czwartek, 18.04

  Elbląg potrzebuje rozwoju i mądrych ludzi do działania, a tego nie zapewni pan Missan, miał swoje 5 minut i nic nie zrobił. Mieszkańcy przemyślcie to dobrze , wybierajcie człowieka, a nie partie. Tylko pan Śliwka wyprowadzi nasze miasto z marazmu.Głosujmy na pana Śliwkę.

 2. 2
  --4
  ~ widz
  Czwartek, 18.04

  wyborco ,jedyne co zapewni ci śliwka to wykonywanie rozkazów z nowogrodzkiej.

 3. 3
  +8
  ~ Truso
  Czwartek, 18.04

  Jakim trzeba być tępakiem,aby minusować wcześniejszy wpis.Andrzej Śliwka na prezydenta Elbląga.

 4. 4
  +10
  ~ Do widza
  Czwartek, 18.04

  A co ci zapewni Missan? Już odpowiadam,marazm,upadek miasta,wyludnienie a to wszystko dzięki swoim mocodawcom z Sopotu,Brukseli i Berlina.

 5. 5
  --10
  ~ kompot
  Czwartek, 18.04

  Rada miejska koalicja, sejmik koalicja, rząd koalicja - w nawiązaniu do słów spadochroniarza nie ma co na niego głosować bo czeka miasto wegetacja 5lat. Zostaje niestety ktoś z koalicji.

 6. 6
  +6
  ~ no tak
  Czwartek, 18.04

  Missany opanowali łapki, panie moderatorze najlepiej zablokować.

 7. 7
  +6
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 18.04

  ,,,Pomagaj sobie,by móc dzielić się tym z innymi,,,. Robi się cieplej gdy ktoś powie miłe słowa.Pamietajmy o mocy pozytywnych słów.To by ELBLĄŻANIE decydujemy o tym kogo wybierzemy na Prezydenta Miasta ELBLĄGA.

 8. 8
  +8
  ~ Do kompot
  Czwartek, 18.04

  Pamiętaj o tym,że ta cała koalicja jest jak domek z kart,dzisiaj jest,jutro jej nie ma.Czy mam głosować na nieudacznika tylko dla tego,że w miasteczku na wschód i w stolicy zasiadają jego kolesie?Również nieudacznicy,lenie,nieroby i słudzy Berlina?Ja się z tym nie zgadzam,dlatego głosuję na mądrość,zaradność,uczciwość i pracowitosć.Andrzej Śliwka na prezydenta Elbląga,czas skruszyć ten żelbeton,niszczący nasze miasto.

 9. 9
  --4
  ~ Marcin eg
  Czwartek, 18.04

  Według mnie IMIGRANT śliwka nic nie zrobi a opowiadając bajki sama komunikacja miasto po uszy zadurzone darmowa komunikacje to sobie dołoży 10 baniek a niech maja dług wierzy . nic nie zrobi na nic nie dostanie kasy jak było za rządów zjednoczonego kalifatu pisowskiego Elbląg na nic nie dostawał. Dzięki komu ciepło takie drogie ? czy to nie dzięki śliwce on nadzorował nie zrobił nic aby nie było tak drogie

 10. 10
  +2
  ~ prośba
  Czwartek, 18.04

  Panie moderatorze proszę całkowicie zablokować łapki. Nie mogę zapunktować na minus z komentarzem z którym się nie zgadzam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1008009910583