Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Walczyli o kolejną kadencję, nie udało się. Kogo nie zobaczymy w radzie?

11.04.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Walczyli o kolejną kadencję, nie udało się. Kogo nie zobaczymy w radzie?

Zdecydowana większość elbląskich radnych mijającej kadencji walczyła o reelekcję w wyborach samorządowych 2024. Nie wszystkim się udało. Z kim się pożegnamy?

 

 

 

W nowym składzie nie znajdziemy 7 aktualnych radnych, zdecydowana większość z ich tworzyła w odchodzącej radzie KWW Witolda Wróblewskiego. Marek Burkhardt, Krzysztof Konert, Krystyna Urbaniak tym razem wystartowali z KWW Ruch samorządowy Tak dla Elbląga. Dołączył do nich również: radny niezależny Paweł Fedorczyk i radny SLD Lewica Razem Andrzej Tomczyński. Wszyscy ponieśli porażkę. Tak dla Elbląga 6,96 proc. głosów za mało, aby uzyskać choć jeden mandat. 

 

 


Monika Dwojakowska, jako jedyna z prezydenckiego klubu, w tych wyborach zdecydowała się wystartować z listy komitetu Pawła Rodziewicza Nowy Elbląg. Mandatu jednak nie uzyskała. 

 

 


W radzie nie znajdzie się również Halina Sałata z Prawa i Sprawiedliwości. Elbląska radna trzech kadencji tym razem była kandydatką PiS do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Mandatu nie zdobyła. Również Janusz Hajdukowski z PiS pożegna się z radą. Wystartowali w wyborach do rady, ale nie udało im się uzyskać odpowiedniego poparcia wyborców.

 

 

 

Juliusz Dziewałtowski-Gintowt i Marek Kamm to radni Koalicji Obywatelskiej, którym nie udało się wywalczyć reelekcji. W nowej radzie nie pojawi się również ich kolega z klubu Robert Turlej - zdobył on mandat w sejmiku województwa.

 

 


Cezary Balbuza z Koalicji oraz Adam Matwiejczuk i Marek Osik z KWW Witolda Wróblewskiego, to radni kończącej się kadencji, którzy nie starali się w wyborach 7 kwietnia o mandat. 

 

 

Pełny skład nowej rady znajdziesz tutaj.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Mieszkańcy ocenili
  Czwartek, 11.04

  Niektórzy zdecydowali przecenili swoje siły i zdecydowali swój fenomen -:)) a mieszkańcy poszli po rozum do głowy!

 2. 2
  +15
  ~ Naga prawda
  Czwartek, 11.04

  Mówmy szczerze część elektoratu zaliczyła wtopę życia bo do polityki powrót juz bez szans , część pociągnęła w dół swojego guru i stali się twarzą ich porażki

 3. 3
  +11
  ~ pathfinder
  Czwartek, 11.04

  Do tych dwóch co na gorze!! .A tak naprawdę co oni zrobili ci radni? Nic!!! kasę brali za pierdzenie w krzesło . Moim zdaniem powinni być rozliczeni , Trzeba być durniem żeby głosować na te same osoby . Ludzie starzy powinni siedzieć w domu i bawić wnuki a nie okradać młodych.

 4. 4
  +22
  ~ Podatnik
  Czwartek, 11.04

  A ciekawe co z takim komunistycznym stanowiskiem jak sekretarz miasta, które kosztuje nas prawie 100 tyś rocznie? Dobre pytanie do kandydujących o urząd prezydenta.

 5. 5
  +23
  ~ Tysiek
  Czwartek, 11.04

  No nareszcie pań T odstawiony na boczny tor.

 6. 6
  +17
  ~ Elka
  Czwartek, 11.04

  Najpierw sekretarz który zamiast pracować łaził za prezydentem powinien polecieć papa

 7. 7
  +17
  ~ wyborca
  Czwartek, 11.04

  Kamm, Konert Tomczyński- a skąd nazbierał podpisy , bo tak kiedyś ostrzegał , żeby nie wpisywać poparcia i nie udostępniać danych. No super ciekawe do czego teraz będą się wciskali. Nigdy nie słyszałam, żeby cokolwiek jakieś działania na rzecz Elbląga wykonali, o diety brali. Dobrze wyborcy zdecydowali, ze nie wybrali.

 8. 8
  +19
  ~ Ptyś przerypał
  Czwartek, 11.04

  Cezary, Adam, Marek - gratuluję honoru i przyzwoitości. Pozostałych nie osądzam, ale z porażki Konerta jestem zachwycony. Jak ktoś popierający banderowców mógł rządzić Polakami z Wołynia osiadłymi w Elblągu? Jest sprawiedliwość. A nieudolność Konerta zobaczyliśmy w jego zookomitecie - ani jeden nie przeszedł a wyniki są dwucyfrowe. Kto takiego wybrał 6 lat temu?

 9. 9
  +7
  ~ Chi,chi,chi
  Czwartek, 11.04

  Niektórzy wymienieni hak Barbuza ,Owsik czy inny Matwiejczyk po ci mieli się starać o mandat,jak być może mają takie fuchy,ze diety radnych ,to mały pikuś w porównaniu z pensyjkami .

 10. 10
  +7
  ~ karma pamięta
  Czwartek, 11.04

  zwłaszcza Arturkowi wielu ma za co dziękować !!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3031489849091