Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co z budową osiedla przy ul. Bożego Ciała? "Prace chcemy rozpocząć w tym roku"

05.03.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co z budową osiedla przy ul. Bożego Ciała? "Prace chcemy rozpocząć w tym roku"
Fot. Wizualizacja inwestycji/materiały inwestora udostępnione na stronie BIP UM w Elblągu w 2023r.

Planowana od kilku lat budowa osiedla mieszkaniowego przy ul. Bożego Ciała niebawem ruszy? - Prace chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku - zapowiada inwestor. Na razie złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

 

 


Przypomnijmy. W 2019 roku działkę przy ul. przy ul. Bożego Ciała, u zbiegu z ulicami: Robotniczą i Stoczniową, miasto sprzedało firmie Dragon z Elbląga za ponad 900 tys. zł. Dopiero w 2023 roku radni zgodzili się na zabudowę nieruchomości w trybie lex deweloper (specustawa, która umożliwia stawianie domów na gruntach nieobjętych planami zagospodarowania przestrzennego, lub tak, jak w tym przypadku, wbrew planowi, który zakłada zabudowę usługową), o co wnioskował jej nabywca. Pierwszy wniosek inwestor złożył już w 2021 roku, wtedy jednak wycofał go przed samą sesją, bo ze względu na uwagi Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej oraz negatywną opinię m.in. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie radni przygotowywali na sesję projekt uchwały w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie?

 

 

 

Kilka dni temu do Urzędu Miejskiego w Elblągu trafił wniosek o pozwolenie na budowę "trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz usunięcie 12 drzew".

 

 

 

 

Prace budowlane chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku. Konkretny termin jest oczywiście uzależniony od tego, kiedy uzyskamy pozwolenie na budowę. Gdy tylko to się stanie, ruszymy z budową pierwszego, najmniejszego budynku. W przypadku dwóch pozostałych budynków najpierw będziemy musieli usunąć kolizje

- mówi Krzysztof Smogorzewski, inwestor.

 

 

 

Osiedle przy ul. Bożego Ciała ma się składać z trzech budynków wielorodzinnych, w dwóch z nich mają się znaleźć podziemne hale garażowe. - Przyjmuje się wysokość każdego z budynków na 5 kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem budynku B3, gdzie dopuszczono 6 kondygnacji nadziemnych, aby planowany zespół korespondował wysokością z istniejącym historycznym budynkiem przy ul. Stoczniowej 2, tworząc jednocześnie domknięcie widokowe od strony Starego Miasta. Charakterystyczną cechą spajającą kompleks 3 budynków jest poprowadzone między nimi ogrodzenie w postaci kompozycji murków, pergoli i zieleni – przebieg wskazany na planszy zagospodarowania terenu- nawiązujący do pierzejowej zabudowy centrów miast. – wskazywał deweloper we wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej skierowanym do miasta w ubiegłym roku do miasta.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ abc1
  Wtorek, 05.03

  W centrum miasta powinny być pierzeje a nie zbiór luźno rozrzuconych bloczków .

 2. 2
  +2
  ~ Gosc
  Środa, 06.03

  Ceny mieszkań to zmowa...deweloperska mafia. To NIE jest tyle warte. Znam się na budownictwie wielkopowierzchniowym. Wybudowanie mkw to są bardzo niskie koszta za materiał i roboczo-godzine. Za 300 tys można dom wybudować, a oni mieszkanka 55m chcą po 600 w stanie deweloperskim.

 3. 3
  +2
  ~ Kuba Brener
  Środa, 06.03

  Hał macz za metr?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8425149917603