Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ruszyła budowa osiedla przy Mielczarskiego. "Obecnie wykonujemy zagospodarowanie placu budowy"

05.02.2024, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszyła budowa osiedla przy Mielczarskiego. "Obecnie wykonujemy zagospodarowanie placu budowy"
Fot. AK
REKLAMA

Na półtorahektarowej działce przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Mielczarskiego ma powstać osiedle. Inwestor rozpoczął już prace.
 


Miasto trzykrotnie wystawiało na sprzedaż cztery działki o łącznej powierzchni ponad 1,5 hektara, przy ul. Malborskiej i ul. Mielczarskiego. Udało się za trzecim razem. Nieruchomość, za 5,4 mln zł, kupiła firma Inpro z Gdańska. Deweloper chce wybudować w tym miejscu osiedle.Prace rozpoczęto w połowie stycznia br. - Teren został ogrodzony. Obecnie wykonujemy zagospodarowanie placu budowy, czyli układamy drogi tymczasowe, przygotowujemy zaplecze socjalne – wymieniał Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy w INPRO S.A. - Rozpoczęliśmy również wykop pod budynek.

 

 

W najbliższych miesiącach będziemy realizować prace stanu surowego budynku wielorodzinnego wraz z halą garażową. Towarzyszyć im będą również roboty związane z infrastrukturą i sieciami

 

 

– informował Rafał Zdebski.

 


Na kiedy planowane jest zakończenie inwestycji? - Projekt osiedla FORMA to wielorodzinna inwestycja mieszkaniowa, która powstanie w trzech etapach – wyjaśniał Rafał Zdebski. - W ramach realizowanego aktualnie pierwszego zadania inwestycyjnego utworzony zostanie jeden budynek. Budowę tego etapu planujemy zakończyć 30 września 2025 roku.  
 

 

W ramach realizowanego aktualnie pierwszego zadania powstanie budynek o zróżnicowanej wysokości (6 oraz 7 kondygnacji). Zaprojektowano 68 lokali mieszkalnych 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchniach mierzących od 42 do 71 m2. Do mieszkań położonych na najniższej kondygnacji przynależeć będą ogródki, natomiast mieszkania położone na wyższych piętrach posiadać będą balkony. W budynku, zaprojektowano również boksy do przechowywania oraz dużą rowerownię. Przewidziano także utworzenie, dostępnej dla mieszkańców, osiedla strefy fitness

 

 

– opowiadał Rafał Zdebski.

 

 

Planowana jest również hala garażowa. - W pierwszym etapie inwestycji powstaną miejsca postojowe naziemne przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami – dodał Rafał Zdebski. - W ramach drugiego zadania inwestycyjnego wybudowany zostanie również parking naziemny. 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ BB
  Poniedziałek, 05.02

  Powinniście zapytać IPB Iława o ich osiedle Kaskada Park na Odrodzenia, już stoi reklama na ogrodzeniu działki.

 2. 2
  +16
  ~ asd
  Poniedziałek, 05.02

  Nalezy przypomniec kupujacym, ze nieopodal jest aeroklub, ktory byl tu pierwszy!

 3. 3
  --11
  ~ Upadły Harley
  Poniedziałek, 05.02

  Jeszcze tam korków brakowało....

 4. 4
  --9
  ~ Anna L.
  Wtorek, 06.02

  Dźwigi pracują tam od września 2023.

 5. 5
  +1
  ~ Wyborca
  Wtorek, 06.02

  A mało kto pamięta, że początek procedur aby to dziś powstało rozpoczął Prezydent Grzegorz Nowaczyk. Dobrze, że jest ciągłość procesów administracyjnych..... Grupa Inicjatywna Społecznej Rady Osiedla Zatorze.

 6. 6
  --1
  ~ Realista1
  Wtorek, 06.02

  Obok tory, chyba ze ktos lubi miec dworzec pod domem. Nieopodal lotnisko z burczacy, hałas z S7. ktora jest rzut beretem, a na ktora nie mozna wyjechac bez wracania sie do 1000-lecia. Do tego jeden market biedronka na cale zatorze, a cena za metr pewnie 8-9 tys. Co najlepsze i tak beda chetni na takie lokale.

 7. 7
  --3
  ~ Ploterek
  Wtorek, 06.02

  ~ Realista1 Z Zatorza da się wyjechać na S7, ale tylko w kierunku Warszawy.

 8. 8
  +2
  ~ Do Ploterek
  Wtorek, 06.02

  taaa bujac sie po krzakach przez biwą holandie

 9. 9
  --2
  ~ kolko
  Środa, 07.02

  Może tak ,Wróbelek raczej da pozwolemnie na odbudowe dróg gdzie dziura za dzurą pogania , Z BUDOWY MA SIE KASE , CO NIE WYGRAM PRZETARG ITD .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0707941055298