Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W piątek blokada elbląskich ulic przez rolników. Będą poważne utrudnienia!

08.02.2024, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
W piątek blokada elbląskich ulic przez rolników. Będą poważne utrudnienia!
fot. archiwum redakcji

W związku z zaplanowanym na najbliższy piątek zgromadzeniem, na terenie Elbląga oraz na drogach dojazdowych do i z miasta wystąpią utrudnienia w ruchu. Protest prawdopodobnie spowoduje również opóźnienia i zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji miejskiej. Zalecamy korzystanie z komunikacji tramwajowej.

 

 

 

 W czasie zgromadzenia Policja wyznaczać będzie alternatywne trasy dojazdu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zaleceń służb, w miarę możliwości omijanie dróg, na których planowane są protesty, bądź unikanie tego dnia podróży, gdy nie jest to konieczne.

 

Zgodnie ze zgłoszeniem, w piątkowym proteście udział weźmie ok. 300 pojazdów (traktory, auta osobowe, auta ciężarowe). Protest w Elblągu odbywać się będzie w godz. 10.00-15.00.

 

 

 

Przejazd ulicami miasta rozpocznie się z ul. Żuławskiej. Następnie protestujący przejadą ul. Warszawską w stronę Ronda LEER, gdzie zawrócą i kierować się będą do Ronda Bitwy Warszawskiej, dalej Aleją Wyszyńskiego, ulicami Rycerską, Pocztową, Browarną do Ronda NSZZ Solidarność, gdzie nastąpi ok. 20 minutowy postój. Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą ul. Brzeską, Płk. Dąbka, 12 Lutego do skrzyżowania ulic: 12-Lutego- Grota Roweckiego – Armii Krajowej, gdzie nastąpi kolejny - ok. godzinny postój.  Po nim protestujący przejadą ul. Hetmańską, Al. Tysiąclecia, Al. Grunwaldzką – do Ronda Bitwy pod Grunwaldem, gdzie zawrócą i ulicami: Al. Grunwaldzką, Tysiąclecia, Wyszyńskiego  i Warszawską wracać będą do ulicy Żuławskiej.

 

 

 

W czasie protestu na wskazanych ulicach nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów, bądź czasowe zamknięcia. Przed i po planowanym zgromadzeniu utrudnienia w ruchu mogą występować również na drogach dojazdowych do i z miasta.

 

 

 

Na trasie przejazdu protestujących wyłączona także zostanie sygnalizacja świetlna. W takcie protestu Policja wyznaczać będzie alternatywne trasy dojazdu. Komunikacja tramwajowa będzie funkcjonowała bez zmian. W komunikacji autobusowej możliwe będą opóźnienia, bądź zmiany tras kursowania autobusów, zgodnie z wyznaczonymi przez Policję objazdami. Prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności.

 

 

                                                           Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --17
  ~ no to macie
  Środa, 07.02

  BRAWO wyborcy PO i byłej Totalnej Opozycji dziś koalicji!

 2. 2
  +47
  ~ menel
  Środa, 07.02

  Rolnicy bądzie twardzi , żadne obiecanki niech was nie zmiękczą.

 3. 3
  +40
  ~ robert
  Środa, 07.02

  i tak trzymać.

 4. 4
  +59
  ~ Qwerty
  Środa, 07.02

  Mam nadzieję, że wywalczą swoje. W całej Europie są protesty przeciwko zmianom w zielonym ładzie (np. część gospodarstwa ma być ugorem) i zalewowi ukraińskiej żywności, której nikt nie bada a stosują środki ochrony roślin zakazane w EU od 30 lat.

 5. 5
  +28
  ~ dość PRLu
  Środa, 07.02

  Co ciekawe media gadzinowe pod zaborem PO czyli TVP,Polskat,TVN praktycznie wcale o tym nie mowia lub podaja inny niz rzeczywisty powod tych protestow.

 6. 6
  +21
  ~ Qwerty
  Środa, 07.02

  Polecam na kanale youtube Bardowscy film PROTEST ROLNIKÓW "BEZ NAS BEDZIECIE GŁODNI, NADZY I TRZEŻWI". W 8 minut jest wszystko wyjaśnione o co w tych protestach chodzi, bo obecnie z tv się tego nie dowiecie.

 7. 7
  +32
  ~ Yuki
  Środa, 07.02

  Na Ukrainie dzierżawcy ziemi z Niemiec ,Francji ,Włoch,Holandii i innychkrajów a nawet z USA .Chca wymusic na UE ,zeby rolnicy z krajów unijnych padli ,a jedynymi żywicelami Europy zeby byli wlasnie ci dzierzawcy z milonami hektarów.Rolnicy wszystkich keajós UE łaczcie się i nie dawajcie.Jesteśmy z wami.

 8. 8
  --16
  ~ fdg
  Środa, 07.02

  a gdyby mieszkańcy miast w ramach protestu zablokowali możliwość wjazdu na pole któregoś prowodyra w czasie żniw?

 9. 9
  +14
  ~ Ćwirek
  Środa, 07.02

  Czy na czele stanie W. Wróblewski, jako ex-PSL czyli reprezentant interesu chłopstwa i wsi?

 10. 10
  --16
  ~ Poranny wicher.
  Środa, 07.02

  Jak brakuje konkretów to robimy protesty i inne uliczne zadymy. Taki prikaz wyszedł z centrali Partii indywidualnych Suwerenów, gdy padła twierdza na Wiejskiej. Najpierw do boju rusza czerń nomen omen niby wiejska, a potem pójdą ciężkie hufce wojowników z miast. Więc śmiało w pochodzie nieśmy nasz sztandar, bo prócz niego nie mamy do zaproponowania nic dobrego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2149279117584