Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Bema: Przebudowa sygnalizacji i utrudnienia w ruchu

11.01.2024, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bema: Przebudowa sygnalizacji i utrudnienia w ruchu

Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że od piątku, tj. od 12 stycznia br. nastąpi całkowite wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Bema - Mickiewicza - Orzeszkowej - Kościuszki.
 

 

 

Powyższe utrudnienia wynikają z realizacji robót budowlanych w ramach zadania pn. „Przebudowa sygnalizacji świetlnych na trzech skrzyżowaniach w ciągu ul. Józefa Bema w Elblągu wraz z zapewnieniem optymalizacji ruchu i koordynacji tych sygnalizacji w tej ulicy”.

 


Zakres prac przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej obejmował będzie wymianę masztów i słupów sygnalizacji wraz z sygnalizatorami oraz wykonaniem zasilania tych elementów w nowych kanalizacjach kablowych wraz z ich połączeniem do miejskiej sieci szerokopasmowej. Wprowadzony zostanie nowy programy sygnalizacji świetlnej optymalizujący funkcjonowanie ruchu na tym skrzyżowaniu oraz zostanie podłączona koordynacja ruchu pomiędzy sygnalizacjami wzdłuż ul. Bema. Planowane prace mogą potrwać około tygodnia.

 


Ponadto informujemy, że zostanie wprowadzona zmiana w stałej organizacji ruchu polegająca na zakazie skrętu w lewo z ulicy Bema w ul. Mickiewicza poprzez wprowadzenie znaku C-5 „nakaz jazdy prosto”.W okresie wyłączenia sygnalizacji świetlnej i zmiany w organizacji ruchu Komenda Miejska Policji w Elblągu będzie nadzorowała bezpieczeństwo uczestników ruchu.

 


Jest to ostatni etap przebudowy sygnalizacji świetlnej wzdłuż ul. Bema.

 

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Andrzej49
  Czwartek, 11.01

  Bardzo dobrze, będzie lepiej się jeździć. Ten zakaz skŕeu w lewo z Bema do Mickiewicza już dawno powinien być wprowadzony bo jest niebezpieczny i blokuje mocno ruch na Bema.

 2. 2
  +3
  ~ Po elblasku
  Czwartek, 11.01

  Bema i Grobowo Górne to jak droga krzyżowa dla kierowców. To się kiedyś skończy?

 3. 3
  +2
  ~ Upadły Harley
  Piątek, 12.01

  Nie skręcą w lewo w Mickiewicza, to zablokuja ruch na lewoskrętach z Komeńskiego i Żeromskiego, ewentualnie będziemy dłużej stać na Orzeszkowej w korku. Ten ruch nagle nie zniknie tylko będzie blokować inny odcinek Bema lub drogi dojazdowe do tej ulicy

 4. 4
  +2
  ~ viki
  Piątek, 12.01

  To będą następne półśrodki, które problemu nie rozwiążą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88152694702148