Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie na "Proteście Wolnych Polaków". "Ludzi zbulwersowała sprawa nielegalnego przejęcia telewizji publicznej"

12.01.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie na "Proteście Wolnych Polaków". "Ludzi zbulwersowała sprawa nielegalnego przejęcia telewizji publicznej"
Źródło: https://www.facebook.com/pisorgpl

Około 130 osób z Elbląga wzięło udział w czwartkowym proteście w stolicy. - Jest mnóstwo biało-czerwonych flag, osób, które protestują przeciwko temu, że łamana jest wolność słowa, że parlamentarzyści Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani, mimo tego, że w 2015 roku skutecznie skorzystano z prawa łaski - poseł PiS Andrzej Śliwka relacjonował to, co działo się podczas manifestacji.

 

 

 


W czwartek, 11 stycznia w Warszawie odbył się "Protest Wolnych Polaków". Zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość manifestacja miała być okazją do okazania sprzeciwu "wobec m.in. rażącego łamania prawa i nieprzestrzegania zasad Konstytucji przez ekipę Tuska". Protestujący domagali się również uwolnienia z aresztu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Protest rozpoczął się o godz. 16 na ul. Wiejskiej przed Sejmem. Zakończył się przed godz. 20 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Według organizatorów udział w niej wzięło 300 tys. osób. Stołeczny ratusz, na podstawie szacunków z kamer monitoringu, ocenił liczbę uczestników na ok. 35 tys. osób - informował Polsat News. Sympatycy PiS na protest w stolicy przybyli z wielu miast Polski. Wśród nich znaleźli się również elblążanie. Z naszego miasta do Warszawy pojechały wczoraj trzy autokary.

 

 

 

 

Z Elbląga pojechało na protest ok. 130 osób. To głównie sympatycy PiS, ale też mieszkańcy niezwiązani z naszym ugrupowaniem. Nie było żadnego przymusu, te trzy autokary zapełniliśmy bez problemu. Ludzi bulwersuje sprawa, nielegalnego naszym zdaniem, wejścia do telewizji publicznej i do mediów publicznych. Zamiast zgodnie z prawem, poprzez ustawę i odpowiednie ruchy, zostało to rozwiązane siłowo. Jest to niezgodne z prawem. Do tego doszła jeszcze sprawa posłów PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy zostali aresztowani, a byli ułaskawieni przez prezydenta w 2015 roku. Naszym zdaniem, a także zdaniem wielu konstytucjonalistów, prawo łaski było zastosowane prawidłowo i nie powinni oni trafić do więzienia

 

 

- mówi Marek Pruszak, elbląski radny PiS, który koordynatował w Elblągu wyjazdu na protest.

 

 


Podczas protestu pojawili się czołowi politycy PiS. Przemówienie zamykające zgromadzenie wygłosił lider ugrupowania Jarosław Kaczyński. Wcześniej jednak głos zabrał m.in. były premier Mateusz Morawiecki, były minister edukacji Przemysław Czarnek oraz szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Na manifestacji pojawił się również poseł z okręgu elbląskiego Andrzej Śliwka.

 

 

 

Są nas naprawdę setki tysięcy, które protestują przeciwko temu, co dzieje się w mediach, przywłaszczeniu mediów przez rząd Donalda Tuska, Bartłomieja Sienkiewicza, który w sposób niezgodny z prawem powołał dublerów na stanowiska prezesów i członków rad nadzorczych, likwidatorów. To wszystko jest niezgodne z prawem. (...) Zobaczcie, ilu jest policjantów, którzy nas pilnują, choć ten protest jest pokojowy. Jest mnóstwo biało-czerwonych flag polskich patriotów, osób, które protestują przeciwko temu, że łamana jest wolność słowa, że parlamentarzyści Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani i skierowano ich do zakładu karnego pomimo tego, że w 2015 roku skutecznie skorzystano z prawa łaski

 

 

- poseł Andrzej Śliwka relacjonował to, co działo się podczas protestu w mediach społecznościowych.

 

 

 

 

 

- Teraz wszystko zleży do tego, w jaki sposób rząd Donalda Tuska będzie się zachowywał. Nie negujemy tego, że ma prawo do wprowadzania swoich zmian, obsadzania stanowisk. Ważne jednak czy będzie to robione zgodnie z prawem, konstytucją. Jeśli nie będzie to pewnie będą realizowane kolejne takie protesty

 

 

- dodał Marek Pruszak.

 

 

 

 

Fot: https://www.facebook.com/pisorgpl

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (72)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ korell
  Piątek, 12.01

  Na zdjęciach tzw wolni Polacy mający mózgi wyprane przez pis , radio maryja i tv trwam. Pytanie gdzie byli jak tv , prasę i radio opanowała sekta pisowska za kasę min. z tankowania naszych pojazdów

 2. 2
  +31
  ~ Aaa
  Piątek, 12.01

  Na reszcie w TVP jest pokazywane wszystko co się dzieje w naszym kraju. Idziemy do normalności. Mieli chęć pojechać to pojechali, nic nadzwyczajnego. Na tym polega demokracja.

 3. 3
  +47
  ~ Becia
  Piątek, 12.01

  Ludzi było sporo robiło wrażenie

 4. 4
  +15
  ~ uiyIK
  Piątek, 12.01

  DO Aaa pokazują w TVP starocie i to co tobie i tuskowi sie podo0ba ,

 5. 5
  --23
  ~ uiyIK
  Piątek, 12.01

  DO aa szybko do kibelka wnuczek tak marudzi Tylko tv Republika mówi dzis co się dzieje . Babcie i dziadki nie maja tego programu synusiowie i córy z po zabroniły ,tylko wysłały na głosowanie na to . DZIś żałują ,

 6. 6
  +17
  ~ Elblążanin
  Piątek, 12.01

  Nie rozumiem jak ludzie mogą bronić pisowskich p..w. Nie brak komentarzy, że społeczeństwo jest szczęśliwe po tym, jak odsunięto pisowskie b... od władzy.

 7. 7
  +10
  ~ Aaa
  Piątek, 12.01

  Przepraszam ale nie jestem z Tobą na Ty Kultura osobista się kłania.

 8. 8
  +31
  ~ fikumiku
  Piątek, 12.01

  To jest fenomen od czasów niejakiego Adolfusa. Jak przez kilka lat można ludziom poprzestawiać neurony w mózgach przez socjotechnikę i wmawianie setki razy tych samych kłamstw. No niestety dyktatura się nie udała, a teraz wyją, ze im władze zabrali. Hop, hop, hop...

 9. 9
  --23
  ~ uiy
  Piątek, 12.01

  Z CIEBIE alablązanin z ruskiej onucy chyba .Gdyby nie oni miałbyś bochenek chleba po 30 zł paliwo tez jak przpowiadał twój lider rudy pies .

 10. 10
  +11
  ~ er-ce
  Piątek, 12.01

  Przede wszystkim żal kasy ok.150tys na miesiąc,poza tym nie można wciskać tej obrzydliwej propagandy suwerenowi.Oj żal,żal.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2990939617157