Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Tężni jeszcze nie widać. Wykonawca na dokończenie prac ma niecały miesiąc (zdjęcia)

14.09.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Tężni jeszcze nie widać. Wykonawca na dokończenie prac ma niecały miesiąc (zdjęcia)
Fot. Agnieszka Klatt

Na razie trudno powiedzieć, jak finalnie będzie wyglądała tężnia solankowa, która stanie w Parku Traugutta. Aktualnie wykonano jedynie betonowy podest na którym stanie altana z solanką i tarniną. Wykonawca ma jeszcze miesiąc na dokończenie prac. 

 

 

 

W Parku Traugutta realizowana jest inwestycja za 400 tys. zł. Niebawem ma tu stanąć tężnia solankowa, a mieszkańcy Elbląga mogli korzystać z prozdrowotnego mikroklimatu. Sprawdziliśmy, na jakim etapie prace są obecnie. Jeszcze nie rozpoczęto stawianie altany, w której docelowo ma się znaleźć kolumny z gałęzi tarniny, po których będzie spływała solanka. Na raz powstał podest, na którym ona stanie. Wszystkie prace powinny zostać jednak zrealizowane w ciągu najbliższego miesiąca. 

 

 

 

Przypomnijmy. Budowa tężni solankowej to pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej, których wniosek w tej sprawie został przyjęty do budżetu miasta na 2022 roku. W kwietniu tego roku miasto wyłoniło wykonawcę inwestycji. Jest nią Kryształowy Świat z Libiąża , który zaoferował realizację zadania za 399 tys. 750 zł. Pod koniec maja firmie przekazano plac budowy. Prace miały się zakończyć we wrześniu, tak informował w lipcu Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Jednak jak wynika z informacji zamieszonej przy placu budowy altanki, wykonawca zakończenie robót zaplanował na 11 października. 

 

 


Zakres zamówienia, oprócz budowy samej tężni solankowej w formie altany, obejmuje również wykonanie m.in. małej architektury w postaci ławek parkowych i koszy na śmieci, instalacji elektrycznej wewnętrznej, oświetlenia terenu oraz budowę ścieżki dla pieszych i naprawę terenów zielonych uszkodzonych w trakcie realizacji zadania.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ Dziadostwo
  Czwartek, 14.09

  Zapraszam do wyjazdu w Polskę i zobaczcie jak małe miasta zbudowały porządne teznie. To co wy chcecie zbudować to chłam i wstyd . Nastepny kameralny obiekt. Kiedy odejdziecie z um ratusza w niepamięć.

 2. 2
  +12
  ~ SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
  Czwartek, 14.09

  Szanowni Państwo, jak należy zapisać i dlaczego: park (małą) Traugutta czy Park (dużą) Traugutta? Z wyrazami szacunku Czytelniczka Szanowna Pani, wyraz park w nazwach parków zapisujemy od małej litery, podobnie jak to robimy ze słowami skwer, ulica, aleja, osiedle, bulwar, brama, cmentarz itd. stojącymi na początku nazwy różnych obiektów. Reguluje to zasada [82] WSO. Poprawnie zatem zapiszemy: park Traugutta. Z pozdrowieniami Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski

 3. 3
  +1
  ~ Truso
  Czwartek, 14.09

  Niestety,nie każdy jest profesorem języka polskiego.

 4. 4
  +13
  ~ Fredek
  Czwartek, 14.09

  Jak można takie coś budować na szczątkach pochowanych tu elblążan,narodowości niemieckiej?Mamy tyle fajnych terenów zielonych,dlaczego akurat tutaj?

 5. 5
  +4
  ~ Nigdy więcej PO PSL SLD
  Czwartek, 14.09

  Dziadostwa, niegospodarności i bylejakości końca nie widać i tylko Elbląga żal.

 6. 6
  +14
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 14.09

  Termin otwarcia tężni magicznie zbiega się z terminem wyborów

 7. 7
  +9
  ~ Szejk Ali
  Piątek, 15.09

  Somsiad ma większą w ogródku. Miłomłyn, proszę tam pojechać jak wyglądania tężnia w polu, i darmowa z toaletami.

 8. 8
  +7
  ~ Adix
  Piątek, 15.09

  Ta teznio szczania powinna powstać obok um

 9. 9
  +7
  ~ Karma nie zapomina
  Piątek, 15.09

  My juz teraz rozliczany za stosunek do ludzi i pracowników to najwazniejsza sprawa a potem cala reszta! Mam nadzieję ze za nieuzasadnione mobbingujace i dyskryminujące krzywdy zaplacą wysoką cenę za to odpowiedzialni i w szczegolnosci inicjatorzy lubujący się hobbistycznie w sadyzmie psychicznym !

 10. 10
  0
  ~ chester
  Piątek, 15.09

  p/ola/k pisowski trollu ty na każdy temat masz coś do powiedzenia /najczęściej głupiego/ale dostajecie po garach w Elblągu prawda?nawet twoje wazeliniarskie komentarze nie pomogą!czas sie pakować

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1722359657288