Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Jarosław Kaczyński w Elblągu. "Myślimy o Polsce w długiej perspektywie" (zdjęcia)

13.09.2023, 22:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jarosław Kaczyński w Elblągu. "Myślimy o Polsce w długiej perspektywie" (zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Jarosław Kaczyński odwiedził Elbląg. W środę (13 września) wieczorem w naszym mieście odbyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem lidera rządzącego ugrupowania. W jej trakcie zaprezentowano kandydatów PiS z województwa warmińsko-mazurskiego do Sejmu i Senatu. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia. 

 

 

Stoimy przed najważniejszymi wyborami od 1989 roku. Tamte były niesłychanie ważne, bo decydowały o dalszym biegu zdarzeń w Polsce, oczywiście w innych warunkach i okolicznościach. Te również będą o tym decydowały

 

- podkreślił premier podczas spotkania z wyborcami w Elblągu.

 

 

Jarosław Kaczyński na początku przemówienia przypomniał również, że to w Elblągu rozpoczynał swoją drogę do parlamentu - Tutaj w 1989 roku zaczynałem swoją karierę polityczną, jako kandydat na senatora. Wtedy skończyło się zwycięstwem - dodał.

 

 

 

Głównym tematem wystąpienia wicepremiera były kwestie związane z bezpieczeństwem, które są również tematem przewodnim kampanii wyborczej PiS. 

 


 

Nasze hasło "Bezpieczna przyszłość Polaków" nie jest pustym hasłem. Ono wyraża to, co robiliśmy, robimy i dalej mamy zamiar robić, na różnych płaszczyznach, we wszystkich wymiarach tego bardzo szerokiego pojęcia, jakim jest bezpieczeństwo. Weźmy, chociażby sprawy bezpieczeństwa seniorów. Dla nas to jest konkret. Robimy wszystko, aby te emerytury wzrastały, żeby nie tylko goniły inflację. Nasi przeciwnicy, na czele z Donaldem Tuskiem, nie bardzo się tym przejmowali. Jest też wymiar bezpieczeństwa związany z naszymi granicami, różnego rodzaju planami Unii Europejskiej, przymusowej relokacji. Nie chcemy, aby w Polsce działo się to, co dzieje się w wielu krajach zachodniej Europy, które mają ogromne kłopoty z emigrantami, kłopoty, które kosztowały życie bardzo wielu ludzi, kłopoty, które zakłócają normalne społeczeństwa

 

 

- powiedział Jarosław Kaczyński.

 

 

 

Dodał również, że to właśnie te kwestie dotyczące bezpieczeństwa zostaną poruszone podczas referendum, które będzie towarzyszyło wyborom parlamentarnym. - Są "demokraci", którzy nieustannie twierdzą, że nadużyciem jest łączenie referendum z wyborami. Przecież chodzi tylko o to, żeby była większa frekwencja - mówił prezes.

 

 

 


Na zakończenie przemówienia Jarosław Kaczyński pochwalił kandydatów PiS z województwa warmińsko-mazurskiego: "Tutaj są dwa bardzo mocne okręgi wyborcze. Takie, w których każdy ma szansę. Zwyciężymy, ale trzeba walczyć do ostatniego dnia kampanii. Jeśli ta walka będzie trwała to, co dziś wyraźnie się rysuje, stanie się faktem. (...) Myślimy o Polsce w długiej perspektywie, aby osiągnąć to, co nam Polakom się należy, uczynić z Polski kraj nowoczesny, zamożny"

 

 

 

Kandydaci do parlamentu nie ukrywali, że wizyta prezesa PiS to dla nich wsparcie podczas trwającej kampanii wyborczej. - Naładowaliśmy akumulatory. Teraz możemy iść do wyborców, patrzeć w przyszłość, tę bezpieczną dla Polaków - podkreślił poseł Leonard Krasulski, "jedynka" na liście PiS do Sejmu z okręgu nr 34. 

 

 

 

Wizyta i wsparcie prezesa napędziły nas do pracy. Przed nami gorący okres, ale myślę, że damy radę. Jeśli uda mi się zdobyć mandat zajmę się m.in. problemami socjalnymi, ale też tymi dotyczącymi tego regionu - przykładowo sprawa przekopu nie jest mi obca, żyłam tym razem z mężem. Myślę, że wszystkie problemy, z którymi ludzie będą się do mnie zgłaszać, będę się starała rozwiązać i na pewno ich nie zawiodę

 

- mówiła Teresa Wilk, kandydatka do Sejmu z okręgu elbląskiego.

 

 

 

- Cieszę się, że po Kielcach, drugim miastem, w którym odbyła się konwencja wojewódzka, było warmińsko-mazurskie i Elbląg. Pan prezes jest związany z Elblągiem, o czym wspominał w swoim przemówieniu - dodał Andrzej Śliwka, który do Sejmu startuje również z okręgu nr 34. - Mamy bardzo mocne drużyny, które ze sobą współpracują. Zależy nam na tym, żeby godnie i dobrze reprezentować interesy mieszkańców Elbląga oraz regionu elbląskiego w polskim parlamencie, dlatego też zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach 15 października i zagłosowania na przedstawicieli PiS do Sejmu i Senatu.

 

 

 

To jeszcze większa motywacja do działania, zwycięstwa, zadbania o Polaków i Polskę. Obecność pana prezesa jeszcze bardziej podkręciła nas do kampanii wyborczej, która już trwa. Planujemy spotkania, rozmowy z mieszkańcami nie tylko z Elbląga, ale i innych miejscowości z regionu, z powiatu braniewskiego, bartoszyckiego, lidzbarskiego. Wiele z nich już się odbyło. Przed nami dużo pracy, od świtu do nocy. Warto jednak to robić. Dla Polski, obywateli naszego pięknego kraju, przyszłych pokoleń

 

- podkreślił Łukasz Kochan, kandydat PiS do Senatu. 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 21

%71.4 %28.6


Galeria / Jarosław Kaczyński w Elblągu ( zdjęć 36 )
Dodano: 2023-09-13 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Pooo
  Środa, 13.09

  Szkoda miasta na ten PiS! Brak słów.

 2. 2
  --22
  ~ Do Pooo
  Środa, 13.09

  Szkoda miasta na PIS? Wolisz to towarzystwo z PO PSL SLD kwwww? Serio? Tak źle życzysz temu miastu? Wolisz żeby to była nie rozwijająca się wiocha zabita dechami (patrz plac słowiański, patrz największy odkryty basen w Europie, patrz mosty elbląskie, patrz komunikacja miejska w ruinie,patrz elbląskie drogi do nikąd,patrz fatalny stan dróg w mieście, patrz kolej nadzalewowa)? Ty jesteś normalny?

 3. 3
  --21
  ~ Chester POpapraniec
  Środa, 13.09

  Mamy do wyboru klikę z paktu senackiego Wcisly którzy w wyborach szukają imunitetu przed odpowiedzialoscia karną a partie która kieruje się interesami i dobrobytem mieszkancow

 4. 4
  --26
  ~ E
  Środa, 13.09

  Tylko PIS GŁOSUJCIE NA PIS jak chcecie, żeby Polska przetrwała, żeby Niemiec i rusek nie rozebrali Polski, bo Tusk do tego doprowadzi

 5. 5
  --13
  ~ Tak dla portu w Elblagu
  Środa, 13.09

  liczy sie program i wiarygodnosc a PIS to ma, slugusuw niemcow nie polecam, niemcy mordowali polakow (6mln) ktos to jeszcze pamieta? trzeba pamietac w co kto tu gra

 6. 6
  --10
  ~ Obywatel
  Środa, 13.09

  Do Hmm2. Złodzieje są tylko na listach PO i w tzw. Pakcie senacki wraz z marszakiem ksywa koperta.

 7. 7
  +50
  ~ Hgf
  Czwartek, 14.09

  Na tego lenia Krasulskiego to patrzeć nie można. Wstyd

 8. 8
  +4
  ~ Slaba Opozycja
  Czwartek, 14.09

  Opozycja nie potrafi się dogadać, tylko knucia, szykany, kombinacje a pis zwarty, gotowy i pokona was z latwoscią i to będzie wasza wina!

 9. 9
  --16
  ~ Prawda kole w oczy
  Czwartek, 14.09

  Tusku olał Elblążan i przysłał jakiś podrzędnych polityków a Kaczyński uszanował swoich kandydatów i wyborców, tyle w temacie !

 10. 10
  +9
  ~ Felix
  Czwartek, 14.09

  p/olak/pisowski trollu oprócz głowy tak ze zdrówkiem w porzo?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0664401054382