Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody w Elblągu (zobacz zdjęcia)

01.09.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody w Elblągu (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

1 września 1939 roku, od ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę, rozpoczął się największy i najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii. II wojna światowa pochłonęła życie ponad 60 mln ludzi, w tym blisko 6 mln Polaków. W 84. rocznicę tych wydarzeń elblążanie oddali hołd jej ofiarom, zapalając znicze przy Krzyżu Katyńskim.

 

Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Elblągu odbyły się dzisiaj (1 września) na elbląskim cmentarzu Agrykola, przy Krzyżu Katyńskim. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 odegraniem hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej.


Po przemówieniach okolicznościowych odbył się apel pamięci i oddano salwę honorową. Na zakończenie rocznicowych uroczystości złożono kwiaty. 

 

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia. 

 

W piątek dokładnie o godz. 12.00 w całym mieście rozbrzmiały syreny. W ten sposób upamiętniono 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody w Elblągu ( zdjęć 44 )
Dodano: 2023-09-01 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Może za rok pójdę
  Piątek, 01.09

  Nie chodzę oby nie patrzeć juz na to towarzystwo które tez wzroku unika , nie ma w końcu co się dziwić, tyle krzywd

 2. 2
  +3
  ~ Zenada
  Piątek, 01.09

  Kolejna uroczystość ktora staje się lansem wyborczym , publikacje swoich fotek przy takiej okazji można sobie podarować, trochę taktu i umiaru

 3. 3
  --2
  ~ Polexit
  Sobota, 02.09

  Proszę Państwa warto się zastanowić. Prounijni polskojezyczni politycy sa kontynuacja działań łotrow z Schleswig - Holstein. Prounijni politycy sprawili ze niemcy po latach i tak podbili Polskę tytlko ze bez wystrzalow z dział. Teraz polska jest calkiwicie zalezna od zachodnich korporacji a polacy mousza pracowac w lagerach za przyslowiowa miske ryzu w stosunku do zarobkow w niemczech. Prounijni politycy wypelniajac dyrektywy unijne szkodza polsce i polakom. Fit for 55, C40, miasta 15 minutowe zakaz sprzedazy spalinowych aut to cios wymierzony w Polaków. Uni juz nakazała likwidacje polskich stoczni ,polskich kopalni weglowych, treraz biora sie z alikwidacje polskiego rolnictwa, chca tez polozyc lapy na naszych lasach .

 4. 4
  0
  ~ kjm
  Sobota, 02.09

  Czy w rocznicę napaści Rosji na Nasz kraj 17 września rząd wystąpi o reparacje wojenne w tym m. in. za grabież Naszych Ziem - Kresy Wschodnie?

 5. 5
  0
  ~ Roman
  Sobota, 02.09

  Wklejam fragment z szerszej wypowiedzi historyka Słodownika, zamieszczonego na innym portalu. Warto to przypomnieć: "3 września 1939 r. Wielka Brytania i Francja wypowiedziały wojnę niemieckiej III Rzeszy. W Warszawie odbyła się wówczas wielka demonstracja radości. Jak wiemy, tzw. Zachód nie zrobił nic. Nie pomógł napadniętej Polsce. Więcej, na tajnej Konferencji w Abbeville, w dniu 12 września 1939 r. Francuzi i Anglicy postanowili "o niepodejmowaniu generalnej ofensywy lądowej na froncie zachodnim i działań powietrznych RAF nad Niemcami". Jednocześnie odniosę się do wypowiedzi internauty o nicku Polexit: Musisz naumieć się pisać o nas Polakach i o Polsce majuskułą. Nawet o Niemcach. Zrównałeś nas z nimi? Poza tym, ćwicz polską pisownię oraz inteligencję. Nie zawadzi, zapewniam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4201431274414