Poniedziałek, 25.09.2023, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg na mapie śmiertelnych wypadków. "Dobra pogoda "zachęca" do przekraczania prędkości"

09.08.2023, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg na mapie śmiertelnych wypadków. "Dobra pogoda "zachęca" do przekraczania prędkości"
Fot. archiwum redakcji

Trzy osoby trafiły do szpitala, w minioną sobotę, po zderzeniu trzech aut w podelbląskim Kazimierzowie. Tydzień wcześniej w Elblągu zginął motocyklista. Takich wydarzeń w wakacje jest więcej? Statystyki nie pozostawiają złudzeń. 

 

 

 

W wakacje niemal codziennie na policyjnej mapie wypadków pojawiają się nowe czarne punkty, czyli miejsca, w których doszło do wydarzenia ze skutkiem śmiertelnym. Od początku wakacji na polskich drogach doszło do ponad 2,6 tys. wypadków, w których zginęło 229 osób, a 3093 zostało rannych.

 

 

 

W Elblągu i powiecie elbląskim w samym lipcu odnotowaliśmy 13 wypadków, w wyniku których 16 osób zostało rannych, a jedna osoba zmarła. W pierwszym półroczu 2023 roku takich wydarzeń mieliśmy 61, a zginęło 7 osób. Dla porównania tyle samo osób zmarło na naszych drogach w całym roku 2022 roku

 

 

- mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

 

 


Tylko w minioną sobotę do groźnej sytuacji doszło w podelbląskim Kazimierzowie. Zderzyły się tam ze sobą 3 osoby osobowe. - Kierujący citroenem 42-latek wjechał w dwa pojazdy poprzedzające (audi, renault) 3 osoby zostały przewiezione karetką do szpitala - informowała o wypadku elbląska policja. Najtragiczniejsze zdarzenie miało miejsce tydzień wcześniej, również w sobotę (29 lipca). Wtedy zmarł 64-letni motocyklista. Mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w barierkę przystanku tramwajowego przy ul. 12 Lutego. 

 

 

 

Przed nami jeszcze niecały miesiąc wakacji, powroty z kolonii i urlopów. Policjanci cały czas apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę. 

 

 

Przed nami najtrudniejszy moment, czyli powrót z wakacji. Jednak latem niemal w każdy weekend obserwujemy wzmożony ruch na drogach. Niestety z naszych obserwacji wynika, że dobra pogoda zachęca nie tylko do wyjazdu np. w plener, ale w wielu przypadkach również do tego, aby przekraczać dozwoloną prędkość. Z naszych obserwacji wynika, że im lepsza pogoda, im lepsze warunki, tym więcej jest zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Przypominam również, o kontroli autokarów, którą policja prowadzi przy współpracy z Inspekcją Transportu Drogowego na parkingu przy al. Grunwaldzkiej. Organizatorzy wyjazdów, wycieczek mogą skorzystać z tej możliwości

 

 

- dodaje nadkom. Krzysztof Nowacki. 

 

Wypadek na ul. Akacjowej

 

 Wypadek S7 Kazimierzowo

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Arc
  Czwartek, 10.08

  Po pierwsze gdzie ten bredzący widzi "dobrą pogodę"? Po drugie włączanie w swoje brednie wypadku motocyklisty, (który nie jechał z nadmierną szybkością ale zginął) tylko po to aby uwiarygodnić swoje brednie i puste statystyki - TO JEST SKUR...O

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1774408817291