Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: "Rozpalić w sobie iskrę". Pielęgniarki i położne świętowały (zobacz zdjęcia)

26.05.2023, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: "Rozpalić w sobie iskrę". Pielęgniarki i położne świętowały (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Pielęgniarki i położne znalazły się wczoraj (25 maja) w centrum uwagi. Ich praca i wyzwania, z którymi się zmagają, była głównym tematem konferencji, którą zorganizowano w AMiSNS w Elblągu. Podczas wydarzenia wręczono również wyróżnienia. Zobacz galerię zdjęć.

 


"Nasze pielęgniarki i położne - nasza przyszłość" to tytuł konferencji, która wczoraj (25 maja) odbyła się w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu.
 

 

Wspólnie z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Elblągu prowadzimy cykl konferencji Zdrowie dla Warmii i Mazur. Ideą dzisiejszej spotkania jest świętowanie. W maju przypadają: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Krajowy Dzień Położnej. Wystąpienia ukierunkowane więc były na tematykę związaną z pielęgniarstwem i położnictwem. Ważnym punktem konferencji było również wręczenie odznaczeń dla osób zasłużonych, wykonujących te trudne zawody

 

- mówiła dr n.med. Anna Tałaj, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu AMiSNS w Elblągu. 

 


Prelegenci zaproszeni do udziału w konferencji mówili między innymi o: profesji pielęgniarki w nowoczesnej rzeczywistości (dr hab. Jolanta Łodzińska, kierownik Katedry Socjologii Zdrowia i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) czy stresie, z którym zmagają się osoby wykonujące ten zawód (dr n. hum. Marek Olejniczak, AMiSNS w Elblągu i mgr Joanna Kawiecka, Koordynator Psychologów WSZZ w Elblągu). 

 

 

Pielęgniarstwo zmienia się pod względem wymogów nam stawianych, dotyczących wykształcenia, kwalifikacji, ale też samej pracy z pacjentami. To wszystko połączone z pracą na naprawdę wysokich obrotach sprawia, że pielęgniarki w pewnym momencie są wyczerpane. Stres do pewnego momentu jest motywujący, ale w pewnej chwili, kiedy mamy bardzo dużo bodźców, staje się brzemieniem. Co zrobić, aby tak nie było? To był temat jednego z wykładów. Dla pielęgniarek, po wielu latach wykonywania zawodu, znalezienie w sobie chęci do pracy naprawdę może być wyzwaniem. Chcemy być pielęgniarkami, podnosimy kwalifikacje, ale to nie zawsze wystarczy, żeby znaleźć w sobie tę iskierkę, którą możemy w każdej chwili rozpalić

 

- mówi Magdalena Budziszewska, przewodnicząca OIPiP w Elblągu. 

 


Podczas konferencji wręczono również wyróżnienia, okazją były obchodzone w maju: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Krajowy Dzień Położnej. - Kryształowe statuetki trafiły do ośmiu osób. W tym roku chciałyśmy wyróżnić pielęgniarki, które pracują z tym najcięższymi pacjentami, czyli w opiece długoterminowej, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjum. Swoje wyróżnienia przyznały poszczególne zakłady pracy - dodała Magdalena Budziszewska.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląg: "Rozpalić w sobie iskrę". Pielęgniarki i położne świętowały ( zdjęć 76 )
Dodano: 2023-05-26 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Marek K.
  Piątek, 26.05

  Gratuluje wytrwałości i poświęcenia w tej ciężkiej pracy. Moja Mama była pielęgniarką i wiem jak po dyżurach była zmęczona.

 2. 2
  +1
  ~ Kaśka
  Piątek, 26.05

  Życzę wszystkim pielęgniarkom przede wszystkim zdrowia i wytrwałości i dziękuję za opiekę. Martwi mnie tylko jedna rzecz,brak młodego narybku ,nie będzie komu być przy chorym szpitalnym łóżku ,smutna rzeczywistość, niestety .

 3. 3
  0
  ~ awdawd
  Piątek, 26.05

  Gratuluje wytrwałości i poświęcenia w tej ciężkiej pracy. Moja Mama była pielęgniarką i wiem jak po dyżurach była zmęczona _

 4. 4
  +1
  ~ Anna L.
  Sobota, 27.05

  Pielęgniarki są potrzebne, ale dla pacjentów są wredne. Wypalone zawodowo. Zachowują się jak księżniczki. Doświadczyłam tego w Szpitalu Wojewódzkim. Po południu cały czas siedzą i plotkują w pokoju socjalnym. W międzyczasie wieczorem roznoszą leki i robią co muszą. Pacjentowi po ciężkiej operacji nic nie pomagają tylko rozkazują, co ma robić. Wredne kobiety. Może są wyjątki.

 5. 5
  +1
  ~ leasing
  Sobota, 27.05

  Są w raju od 2020. Koronaściema trafiła się jak ślepej kurze ziarno.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1095669269562