Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Uwaga: objazdy i komunikacja zastępcza za tramwaje

09.05.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga: objazdy i komunikacja zastępcza za tramwaje

ZKM w Elblągu informuje, że w związku z zaplanowanymi pracami drogowo-torowymi na skrzyżowaniu ulic gen. Bema i Saperów, w dniach od 13 do 15 maja 2023r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii nr 3, 15, 16, 22, 23, 100 oraz C.

 

Ponadto, ze względu na skrócenie trasy linii nr 3 wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T3.

 

Linia nr 3

 

Ze względu na wyłączenie z ruchu pętli przy ul. Saperów, tramwaje linii nr 3 w dniach 13 i 14 maja 2023r. (sobota i niedziela) będą kursowały zgodnie z załączonym rozkładem jazdy i po trasie okrężnej, w dwóch kierunkach:

 

1.  Ogólna – płk. Dąbka - Obrońców Pokoju – Browarna – Pl. Słowiański - 1-go Maja – 12 Lutego – płk. Dąbka – Ogólna;

 

2. Ogólna – płk. Dąbka – 12 Lutego – 1-go Maja – Pl. Słowiański - Browarna – Obrońców Pokoju - płk. Dąbka – Ogólna.

 

Linia T3 (zastępcza za tramwaje linii nr 3)

 

Autobus linii zastępczej T3, 13 i 14 maja 2023r. (sobota i niedziela) będzie wykonywał kursy zgodnie z rozkładem jazdy po trasie okrężnej:

 

Plac Konstytucji (przystanek tymczasowy na parkingu SPP) – gen. Grota-Roweckiego – grobla Św. Jerzego - gen. Bema – Komeńskiego – Kochanowskiego – Żeromskiego – gen. Bema - grobla Św. Jerzego – gen. Grota-Roweckiego – Plac Konstytucji

 

Tymczasowy przystanek startowy i końcowy dla linii T3 zostanie ustawiony na parkingu SPP na Placu Konstytucji, po jego zachodniej stronie (dalszej od budynku sądu). Na swojej trasie autobus T3 będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach autobusowych.

 

 

Objazdy na liniach 15, 16, 22, 23, 100 oraz C - w dniach od 13 do 15 maja 2023 (sobota – poniedziałek do godz. ok. 12)

 

Na czas objazdu, przy ul. Komeńskiego (w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Bema) zostaną ustawione przystanki tymczasowe dla obu kierunków.

 

Trasy objazdu poszczególnych linii:

 

Linia  15

- w kierunku Dębowej – z ul. gen. Bema przez ul. Komeńskiego, al. Grunwaldzką, ul. Grottgera, Rawską i dalej po trasie;

- w kierunku Skrzydlatej – z ul. Rawskiej przez ul. Grottgera, al. Grunwaldzką, ul. Komeńskiego, gen. Bema i dalej po trasie.

 

Linia nr 16

- w kierunku Gronowa Górnego – z ul. gen. Bema przez ul. Komeńskiego, al. Grunwaldzką, ul. Grottgera, Rawską i dalej po trasie;

- w kierunku Ogólnej –z al. Grunwaldzkiej, przez ul. Rawską, Grottgera, al. Grunwaldzką, ul. Komeńskiego, gen. Bema i dalej po trasie.

 

Linia nr 22

 

- w kierunku Dębicy – z ul. gen. Bema, przez ul. Komeńskiego, al. Grunwaldzką, ul. Grottgera, Łęczycką i dalej po trasie;

- w kierunku al. Odrodzenia – z ul. Łęczyckiej, przez ul. Grottgera, al. Grunwaldzką, ul. Komeńskiego, gen. Bema i dalej po trasie.

 

Linia nr 23

 

- w kierunku Dębicy / Stagniewa – z ul. gen. Bema, przez ul. Komeńskiego, al. Grunwaldzką, ul. Grottgera, Łęczycką i dalej po trasie;

- w kierunku Dworca – z ul. Łęczyckiej, przez ul. Grottgera, al. Grunwaldzką, ul. Komeńskiego, gen. Bema i dalej po trasie.

 

Linia 100

 

w kierunku Dworca (kurs wydłużony) – z ul. gen. Bema, przez ul. Komeńskiego, al. Grunwaldzką, ul. Rawską, Grottgera i dalej po trasie.

 

Linia  C

 

- w kierunku Dębicy – z ul. gen. Bema przez ul. Komeńskiego, al. Grunwaldzką, ul. Grottgera, Łęczycką i dalej po trasie;

- w kierunku Ogólnej – z ul. Łęczyckiej, przez ul. Grottgera, al. Grunwaldzką, ul. Komeńskiego, gen. Bema i dalej po trasie.

 

Na czas objazdu, przy ul. Komeńskiego (w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Bema) zostaną ustawione przystanki tymczasowe dla obu kierunków.

 

Uwaga – dla linii 16 i 22 na czas objazdu zostanie „odwrócona” obsługa pasażerów na ul. Grottgera tzn. pasażerowie korzystający na co dzień z przystanków usytuowanych w relacji Ogólna / Dębica pojadą w odwrotną stronę do Gronowa Górnego/ al. Odrodzenia i analogicznie w przeciwnym kierunku.

 

Planowane zakończenie robót, a tym samym ww. zmian przewiduje się na dzień 15 maja 2023r. ok. godz. 12:00.

Ukończenie prac i przywrócenie stałego funkcjonowania wszystkich linii może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od wykonawcy (np. niekorzystnych warunków atmosferycznych).

 

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Nieudacznicy
  Wtorek, 09.05

  Tu wojny nie trzeba by było, źle. Mamy przyklad z tym skrzyżowaniem. Robi się coraz gorzej w Elblągu.

 2. 2
  +4
  ~ Upadły Harley
  Wtorek, 09.05

  Na jesieni zeszłego roku robili asfalt przy torach na skrzyzowaniu Bema - Zeromskiego a już po zimie jest jeszcze gorzej niż było. Nie da sie tam jakichs specjalnych betonowych plyt polozyc? Inne miasta jakos potrafia to ogarnac.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0787861347198