Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od 1 maja płacimy za wywóz odpadów znacznie więcej. "Prezydent przerzucił rosnące koszty na mieszkańców"

08.05.2023, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od 1 maja płacimy za wywóz odpadów znacznie więcej. "Prezydent przerzucił rosnące koszty na mieszkańców"

Od 1 maja br. obowiązują nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ostatni wzrost cen za wywóz śmieci wprowadzono we wrześniu 2021 roku. W marcu br. radni wprowadzili kolejne zmiany w cenniku. Zmiany cen są dość duże.


 

Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne zbierane są i odbierane w sposób selektywny z nieruchomości, wynosi teraz 25 zł miesięcznie od osoby (w przypadku pierwszych 4 mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość). Dotychczas  za odbiór śmieci płaciliśmy 21 zł miesięcznie.


 

Z kolei za osoby od piątej do dziesiątej stawka wzrosła z 13,20 zł do 15,70 zł. Za jedenastego i każdego kolejnego mieszkańca danej nieruchomości opłata wynosi teraz 1,50 zł, tj. o 20 gr więcej niż poprzednio.


Osoby niesegregujące odpadów za wywóz śmieci płacą teraz dwukrotność stawek, czyli 50 zł za osobę. Zmieniły się również stawki za pojemniki.

 


Tylko Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości nie poparł tych podwyżek.

 

 

Prezydent Elbląga zamiast przeprowadzić reorganizacje systemu odpadów to przerzucił rosnące koszty na mieszkańców. To nie pierwsze tego tupu działanie lokalnych działaczy z PSL PO i SLD. Przypomnę pilnej reorganizacji również wymaga komunikacja miejska gdzie jej koszty przerzuca się na mieszkańców podnosząc ceny biletów. Czy włodarze Elbląga potrafią konstruktywnie przeprowadzić reformy, które będą dobre dla elblążan? Szczerze wątpię

 

- stwierdził radny PiS Rafał Traks.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Roman
  Poniedziałek, 08.05

  "Prezydent przerzucił rosnące koszty na mieszkańców". A na kogo miał ten wzrost kosztów przerzucić? Na Partię Rządzącą, na Unię Europejską?

 2. 2
  +8
  ~ pa-wrobelku
  Poniedziałek, 08.05

  Prezydent Wróblewski to kompletny nieudacznik, który nie potrafi skutecznie zarządzać miastem. Zwiększenie kosztów wywozu odpadów to tylko kolejny dowód na jego brak kompetencji. To haniebne, że mieszkańcy muszą ponosić koszty, które powinny zostać pokryte przez władze. Wróblewski powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za swoje decyzje i zmuszony do zwrócenia pieniędzy mieszkańcom, którzy są już wystarczająco obciążeni. To właśnie dlatego potrzebujemy zmiany władzy i lepszego zarządzania naszymi miastami. Mam nadzieję, że mieszkańcy Elbląga w końcu zrozumieją, że Wróblewski nie jest odpowiednim człowiekiem na stanowisku prezydenta i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby go usunąć.

 3. 3
  +13
  ~ taka prawda
  Poniedziałek, 08.05

  No ale musiał z czegoś zrobić te wybory na TAK dla portu.W końcu należałoby przeanalizować te koszta zasadne, które maja pokrywać mieszkańcy,. Kto to sprawdza? W Spółce z o.o maja nawet leczenie prywatne pokrywane tylko z czego?

 4. 4
  +12
  ~ Ja
  Poniedziałek, 08.05

  Za Odbior posegregowanych śmieci (surowców wtórnych) spółka śmieciowa powinna płacić mieszkańcom.

 5. 5
  +2
  ~ Pier.....le, nie segreguje
  Poniedziałek, 08.05

  Mam to w d....pie. śmieci są miasta, a więc UM, będę wywalał pod UM

 6. 6
  +9
  ~ każdy widzi
  Wtorek, 09.05

  mieszkańcy segregują a śmieciarki biorą wszystkie do jednego samochodu nawet np. fotelik samochodowy itp - każdy to widzi więc segregacja to tylko musztra dla zwykłych ludzi

 7. 7
  +6
  ~ no tak
  Wtorek, 09.05

  Te działania i inne, to żeby tylko wyrwać kasę od mieszkańców.W co zostały zainwestowane pieniądze ze sprzedaży działek?Czy w Elblągu powstało coś z czego mogą korzystać Elblążanie? NIE!, basenu nie mamy, Góra Chrobrego nie działa, ale za to prezydent wozi się samochodem z napędem na cztery koła. Takiego do rządzenia wybraliśmy, szok! Nigdy PSL,PO,SLD.

 8. 8
  +9
  ~ pa-bandaIV
  Wtorek, 09.05

  Segregacja, wywóz, składowanie i utylizacja. To są obowiązki firmy zajmującej się zbieraniem śmieci za bardzo duże pieniądze. Jeszcze jedno. Odśnieżanie. A tymczasem... śmieci są zabierane w godzinach szczytu, co utrudnia ludziom dojazd, nawet dojście pieszo do pracy. Firma rości sobie prawo do zmuszania klientów do segregacji, chociaż sama jest od tego. Na dodatek i tak później te śmieci zostają wymieszane razem, więc taka segregacja to mit. Później utrzymują, że musi być drogo, bo Malinowska wyrzuca skórkę od banana razem z pudełkiem po jogurcie. O odśnieżaniu lepiej...

 9. 9
  +4
  ~ Arc
  Wtorek, 09.05

  To są chore przepisy ekoterrorystycznej unii i póki będziemy w tym eurokołchozie (a przypomnę, że od tego roku już oficjalnie dopłacamy do unii w składkach, choć wg wielu już od dawna dopłacamy m.in. poprzez takie chore przepisy, które generują nam ogromne koszty) - póki w tym będziemy, póty będzie tylko gorzej! Anglicy to zrozumieli, kiedy Polacy pójdą po rozum do głowy i przestaną narzekać na decyzje, które zostały podjęte przez ich wybory? UNIA WON, PAKIETY KLIMATYCZNE WON, strefa schengen zostaje.

 10. 10
  0
  ~ Do" no tak"
  Środa, 10.05

  Do "no tak" najlepiej wybrać Prezydenta z PIS będzie tak jak w kraju, złodziejstwo, kolesiostwo, nieudacznictwo, przekręty za przekrętami. obietnice bez pokrycia, szczególnie przed wyborami. Tego chcecie elblążnie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1739718914032