Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Rewitalizacja kąpieliska coraz bliżej? Miasto szuka wykonawcy

12.03.2023, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Rewitalizacja kąpieliska coraz bliżej? Miasto szuka wykonawcy
REKLAMA

Po blisko dekadzie od zamknięcia kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej ma szansę na rewitalizację. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tej inwestycji. Oferty można zgłaszać do 18 kwietnia.

 

 

Ratusz ogłosił przetarg na roboty budowlane w zakresie basenów pływackich. Przedmiotem zamówienia, jak czytamy w ogłoszeniu, jest wykonanie robót budowlanych polegających na rewitalizacji kąpieliska miejskiego i budowie otwartego basenu miejskiego wraz z towarzyszącą infrastrukturą przy ul. S. Moniuszki. 

 

 

Zakres zamówienia obejmuje m.in. wykonanie niezbędnych rozbiórek nawierzchni i niecki betonowej zdegradowanego kąpieliska, wykonanie niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody (niecki rekreacyjnej z atrakcjami basenowymi i strefą torów pływackich oraz rwącą rzeką, brodzika- wodnego placu zabaw), wykonanie zespołu zjeżdżalni, budowę zaplecza basenowego oraz gastronomicznego oraz zaplecza technicznego, wykonanie zespołu boisk sportowych, placu zabaw dla dzieci, plaży wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, rozbudowę istniejącego parkingu oraz budowę drogi dojazdowej, ciągów pieszo-jezdnych, chodników, ścieżek rowerowych i nawierzchni trawiastych, wykonanie elementów małej architektury, zagospodarowania terenu

 

- informuje Urząd Miejski w Elblągu.

 

Dodatkowo obiekt ma zostać dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

 

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału wyznaczono na 18 kwietnia. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +81
  ~ zaprawdę
  Piątek, 10.03

  No i patrzcie - cud za sprawą ukazania się wielkiej taczki. Dwa dni a wykonano i obiecano tyle co przez dwie kadencje. Nikt nie obieca ci tyle co wystraszony narcyz. Niestety wszystko , poza zamianą osobników w fotelach, nadal pozostaje w sferze - "chcemy", "planujemy". Warto się nauczyć pisania wniosków o darmową kasę by zacząć cokolwiek realizować.

 2. 2
  +127
  ~ Za zniszczenie tego basenu wszyscy z UM, ktorzy maxzali w tym oslychy, powinni siedzuec w pudle.
  Piątek, 10.03

  LACZNIE Grubym na Motorku, byłem preziem Nowaczykiem , bo to za jego kadencji basen zamknięto. I Ci bezradni sobie zaradni obecni i owczesni też grubo mają z uszami. Gdzie jest elblaska prokuratura ? Za zniszczę ie mienia publicznego miasta , z automatu prokuratura powinna zająć się sprawą I postawić przed sądem i Wróblewskiego i jego ekipę.

 3. 3
  +12
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 10.03

  Przecież te nieudaczniki, szkodniki, pasożyty i defraudanci nie robią nic innego, jak próbują forsować ten swój żenujący i dyletancki pomysł z zaoraniem połowy dawnego kąpieliska i zrobieniem niecki trochę większej od wanny oraz postawieniem betonowo-plastikowych potworków, jak załatwili nam już wcześniej Dolinkę, pasożyty i tandeciarze. Powinni w kryminale skończyć za to złodziejstwo i rabunek majątku publicznego, dziady sakramenckie bez odrobiny rozumu i nawet krzty wyobraźni. Trzeba było gnać tych pasożytów w referendum, ale leniwi mieszkańcy byli... za leniwi; teraz macie efekty, "pato-obywatele"; Gdzie jest PiS-alternatywa dla tych samorządowych nieudaczników? Robicie coś w sprawie czy już wam też oczy do końca papieżem zarosły? Daremny kraj, daremne obyczaje... #PrawdaWasWyzwoli;

 4. 4
  +9
  ~ Magnat Biznesu
  Piątek, 10.03

  Trzeba czekać aż Niemiec znów zbuduje. Potem wojenka, powstanie i znów basen nasz!

 5. 5
  +8
  ~ FT
  Piątek, 10.03

  malutcy robią malutkie rzeczy bo nie potrafią zrobić czegoś z pompą

 6. 6
  +10
  ~ jagababa
  Sobota, 11.03

  Puste słowa przed wyborami. Od tego gadania może pęknąć wam żyłka pierdząca. Taka aktywność szkodzi na tuszę drodzy zasiadacze w ratuszu!!!! Elblążacy to nie są głupki nie dadzą się nabrać na te pozorne działania. Precz z Ratusza a kysz a kysz......

 7. 7
  +4
  ~ oo
  Sobota, 11.03

  Tak czy siak tego lata i tak nic z tego nie będzie ...

 8. 8
  +6
  ~ Co takiego
  Sobota, 11.03

  Zniszczenie duzego basenu odkrytego. Nigdy tego nie zapomnimy . Wszystko niszczycie Wy,,,,brak kulturalnych słów na was.

 9. 9
  +4
  ~ Nie wierzę
  Sobota, 11.03

  I co znowu się przymierzają obiecują te nieprawdziwe chęci i obiecanki na rewitalizację tak okrutnie zniszczony basen i przez zaniedbanie urzędasów elblazanie was wszystkich rozliczy z niczym sobie nie radzą panie Wróblewski jak panu nie wstyd basen to było dobro elblążan a przez was został tak zniszczony żenada żenada poczekamy zobaczymy może ktoś co pana zastąpi przy najbliższych wyborach doprowadzi dobro elblążan do użytku bo na pana już nie liczymy

 10. 10
  +2
  ~ Nigdy więcej PO, PSL, SLD
  Sobota, 11.03

  Powinniśmy zacząć od rozliczenia i ukarania osób które doprowadziły ten obiekt do takiego stanu swoim brakiem kompetencji, szeroką niegospodarnością. Oni muszą ponieść za to odpowiedzialność no w przeciwnymi razie to my wszyscy zapłacimy za ich niechlujstwo. Cześć z tych osób o zgrozo nadal piastuje urzędy i co gorsza chodzą na wolności zamiast grzać więzienne prycze. Cześć z tych osób wlaczy teraz o utrzymanie porty przed przejęciem przez państwo. Istnieją obawy że ten port będzie wyglądał podobnie jak ten basen no bo skoro basen doprowadzili do ruiny to podobny los czeka port. PO owocach ich POznacie. Dworzec Elblągu Zdrój, willa przy piechoty to także ich owoce nierządów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1927759647369