Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dzwon kościoła Miłosierdzia Bożego zamilkł. Co się stało?

17.12.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzwon kościoła Miłosierdzia Bożego zamilkł. Co się stało?
Fot. archiwum redakcji

Dzwon zniknął z wieży kościoła Miłosierdzia Bożego w Elblągu. Na swoje miejsce powróci dopiero za kilka miesięcy. Tym razem jednak jego dźwięk ma być łagodniejszy, co z ulgą przyjmują niektórzy mieszkający w pobliżu elblążanie. 

 

 

Przypomnijmy. Dzwon, który na wieży kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Chocimskiej zamontowano w 2015 roku to dar parafian. Wykonano go w ludwisarni w Przemyślu. Waży pół tony i powstał z mosiądzu. Na początku jego głośny dźwięk nie wszystkim się spodobał. Mieszkańcy nawet interweniowali w tej sprawie w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Środowiska w Olsztynie. Dzwon zaczął bić rzadziej i skargi ustały. Niedawno jednak zamilkł całkowicie. Na początku grudnia zdemontowano go i wysłano do Przemyśla. Jak się okazuje, powodem jest jego uszkodzenie. 

 

 

W ogóle nie widać pęknięcia. Jest pewnie gdzieś wewnętrznie, w strukturze dzwonu. Jakaś rysa, naprężenie. Odlewany będzie po Bożym Narodzeniu, na początku Nowego Roku. Potem obróbka i wczesną wiosną będzie nas wołał do kościoła

 

- informuje parafia na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Proboszcz parafii nie chce komentować tego zdarzenia.

 

 

 

 

 

Nowy dzwon będzie nosił to samo imię - Misericordia (Miłosierdzie). Co więcej, jak czytamy na stronie parafii po powrocie na miejsce "jego głos będzie trochę łagodniejszy". To dobra wiadomość dla elblążan mieszkających w pobliżu. Po siedmiu latach część z mieszkających w pobliżu zdążyła się już przyzwyczaić do bicia dzwonu, są jednak i osoby, którym nadal to przeszkadza. 

 

 

Mieszkam blisko kościoła. Na początku rzeczywiście bicie nowego dzwonu było uciążliwe. Teraz już trochę do tego przywykłam, choć np. latem, kiedy okna w domu mam otwarte, hałas nadal daje się we znaki. Cieszę się, że nowy dzwon będzie miał inny dźwięk

 

- mówi pani Emilia. 

 

 

- Chyba rzeczywiście już trochę się przyzwyczaiłam. Teraz nie przeszkadza mi tak, jak na początku. To nasz parafialny dzwon i dobrze, że wróci na miejsce - dodaje mieszkanka ul. Grobla Św. Jerzego.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ koliński nierób
  Sobota, 17.12

  po co to komu ? . każdy ma telefon, zegarek- a na obiad czy siąść na sedes to każdy wie kiedy- nie trzeba katolickich zapowiadaczy.

 2. 2
  --8
  ~ Szejk Ali
  Sobota, 17.12

  Jeszcze trochę to imam będzie nawoływał, bo dzwon przeszkadza.

 3. 3
  +1
  ~ Ewka
  Sobota, 17.12

  Jeszcze powinien zniknąć dzwon w Kościele nad jarem przy Sobieskiego bo jest strasznie głośny i dzwoni co chwile

 4. 4
  --12
  ~ ikarus
  Sobota, 17.12

  jak widac w komentarzach w tym miescie roi sie od lewackich pomiotow szatana, pracujemy na d tym aby odseparowac takich osobnikow od zycia spolecznego. w najlepszym wypadku skonczycie towarzysze w pokojach bez klamek.

 5. 5
  +2
  ~ Arek.M
  Niedziela, 18.12

  ~ ikarus Jak widać w tym mieście jest jeszcze sporo ludzi wierzących w jakąś knige, powieść fantasy zwaną biblią.

 6. 6
  0
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 18.12

  Zobaczyłem ten d,wig to ie ucieszy,ylem że ten budynek rozbierają.

 7. 7
  +7
  ~ marbino
  Poniedziałek, 19.12

  Wyjątkowo halasliwy o blaszanym dźwięku dzwoń. Natarczywie, często i bardzo głośnie dzwoniący. Nie sprzyjał modlitwie i skupieniu. Wyjątkowo irytujący.

 8. 8
  +6
  ~ Adam
  Poniedziałek, 19.12

  Zrobccie jeszcz coś z tym dzwonem w parafii Wojciech na Podgornej, bo uszy więdną, jak w losowo wybranych godzinach tarabani niewiadoma na co. I tak lidzie nie przyjdą i kasy nie dadzą na tace, wiec nie musisz przypominać proboszczu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3612191677094