Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Spędź weekend na sportowo z MOSiR-em

14.10.2022, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spędź weekend na sportowo z MOSiR-em
Fot. MOSiR

Mamy półmetek października, a więc jest to odpowiedni moment na rozpoczęcie sezonu na Lodowisku Helena, wzięcie udziału w Miejskiej Wycieczce Rowerowej oraz skorzystanie z atrakcji Toru Kalbar, CRW Dolinka oraz Krytej Pływalni. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, które znajdują się w hiperłączach do tytułów akapitów.


Lodowisko Helena (piątek-niedziela)
Zamieniamy buty na łyżwy i rozpoczynamy nowy sezon na lodowej tafli! Zapraszamy w piątek (14.10) na taneczną inaugurację, która rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie darmowa dla wszystkich przybyłych gości do godz. 19:30. O muzyczno-dyskotekowy klimat zadba DJ, a dla najbardziej aktywnych czekają słodkie upominki. Ogólnodostępne wejścia będą odbywały się w każdy wtorek, czwartek i piątek o 18:00 oraz 19:00, a w soboty i niedziele w godzinach 12:30, 13:30, 14:40, 15:40 i 16:50. Szczegółowe informacje o cenach biletów i karnetów są dostępne na stronie mosir.elblag.eu.


Rowerowe odwiedziny Wałów Tolkmita (niedziela)
Wspólnie z mieszkańcami poszukamy śladów polskiej złotej jesieni w ramach październikowej odsłony Miejskich Wycieczek Rowerowych, organizowanych wspólnie z PTTK. Przy okazji przyjrzymy się Wałom Tolkmita i poznamy historię tego ciekawego miejsca. Wycieczka wystartuje o godz. 10:00 z pętli przy ul. Ogólnej i poprowadzi przez Jelenią Dolinę i Ogrodniki. Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15:00, jest bezpłatny.


Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka (codziennie) 
Tutaj kompleksowo skorzystacie ze strefy sportowej, rekreacyjnej oraz relaksu. Miłośników wzmożonej aktywności w wodzie zapraszamy na nowoczesny basen sportowy, posiadający 8 torów pływackich o głębokości 1,3 m do 1,9 m. Osoby chcące zażyć relaksu z pewnością doświadczą go w strefie rekreacyjnej, na terenie której znajdziemy m.in. leżanki z hydromasażem, bicze wodne, sztuczne fale czy wielopunktowy masaż ścienny. Pragnący odprężenia mogą zażyć także sesji w trzech saunach: suchej, parowej oraz biosauny. CRW Dolinka czynna jest codziennie od 6:00 do 22:00.


Kryta Pływalnia (piątek-sobota)
Obiekt od wielu lat służy przede wszystkim nauce i szkoleniu pływania, ale także organizacji aktywności w wodzie w ramach programu Aktywuj się z MOSiR-em. Właśnie tutaj mieszkańcy mogą wziąć udział w nowych zajęciach pod nazwą Aqua Long, które odbywają się w piątki o godzinie 20:00. Ponadto w soboty o godzinie 11:00 oraz 12:00 spotykamy się wspólnie z seniorami, by połączyć ćwiczenia w wodzie z dobrą zabawą. Zajęciom towarzyszy miła i rodzinna atmosfera, o czym przekonać może się każdy zainteresowany.


Tor Kalbar (codziennie)
To jedyne takie miejsce w Elblągu, gdzie bezpłatnie możecie pomknąć na rolkach, wrotkach lub hulajnogach, ale także zagrać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz piłkę nożną. Ponadto na terenie obiektu znajdują się dwa syntetyczne korty tenisowe z dodatkowym oświetleniem, które wymagają wcześniejszej rezerwacji i są jedyną płatną formą aktywności. Na tor zapraszamy codziennie między 8:00 a 20:00.


Trenuj do Biegu Niepodległości z Team Karaś Elbląg (piątek)
Jeśli chciałbyś dobrze przygotować się do Elbląskiego Biegu Niepodległości, zachęcamy do wzięcia udziału w darmowych treningach z grupą pasjonatów biegania w terenie. Najbliższe spotkanie w piątek (14.10). Treningi z Team Karaś odbywają się także w poniedziałki i środy, zawsze o godzinie 18:30 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Saperów. W zajęciach mogą wziąć udział zarówno początkujący, średniozaawansowani, ale także bardziej doświadczeni biegacze. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad udziałem w VIII edycji popularnego biegu – tutaj znajdziesz wszelkie informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji oraz zapisaniu się.

 

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Hmm
  Niedziela, 16.10

  A w szkołach półmrok i zimno.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1861028671265