Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Obraźliwe napisy na witrynie zakładu pogrzebowego

11.10.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Obraźliwe napisy na witrynie zakładu pogrzebowego
Fot. Paweł Friedrich

Pomalowano witrynę zakładu pogrzebowego przy ul. Związku Jaszczurczego. Obraźliwe napisy, m.in. zwyrodnialcy, nekrofile pojawiły się tam w poniedziałek (10 października) wieczorem.  Zawiadomienie trafiło na policję, która próbuje ustalić tożsamość sprawców. 

 

Wyczyn wandali to najpewniej jest reakcją na najnowszy film kontrowersyjnego wideoblogera i przedsiębiorcy Zbigniewa Stonogi. W niedzielę (9 października) zamieścił on m.in. na swoim kanale na YouTube nagranie, w którym były pracownik zakładu pogrzebowego w Elblągu oskarża zatrudnione tam osoby o skandaliczne praktyki. Pan Eryk, bo tak ma na imię mężczyzna, mówi między innymi o okradaniu i bezczeszczeniu zwłok. W filmie pojawiają się m.in. zdjęcia, na których worki z ciałami zmarłych leżą na podłodze, a także fragment nagrania, które miało powstać podczas spotkania z pracownikami firmy. 

 

Przeszkadzałem innym pracownikom, bo nie mogli przy mnie okradać zmarłych. Od samego początku mi to nie pasowało, mówiłem o tym głośno, że dla mnie to jest ostatnie świństwo. W głowie mi się to nie mieści. Poszedłem z tą sytuacją do pracodawcy. Za drugim razem szef zwolnił tego chłopaka. Od tamtej pory pracownicy robili mi pod górę, nie chcieli ze mną pracować, aż w końcu napisali pismo do szefa, że nie chcą ze mną pracować. Szef wezwał mnie do biura i zwolnił. Powiedział, że skoro nie potrafię się dogadać z grupą, to będę zbierał chrust w lesie

 

- mówi w materiale pan Eryk. 

 

W poniedziałek (10 października) zniszczona została witryna zakładu pogrzebowego. Ktoś wymalował tam sprayem napisy m.in. nekrofile, zwyrodnialcy. 

 

Policja prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia sprawcy lub sprawców. Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek wieczorem

 

- informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

 

Przypomnijmy. Właściciele zakładu pogrzebowego zaprzeczają, jakoby informacje zawarte w filmie pana Stonogi były prawdą. 

 

Pan Zbigniew Stonoga przy zbieraniu materiału do swojego filmu nie zachował jakiejkolwiek staranności oraz rzetelności, nie zweryfikował uzyskanych wiadomości, naruszając dobra osobiste zakładu, co wiąże się z powstaniem szkody dużych rozmiarów. W związku z powyższym Zakład Pogrzebowy Charon podejmie odpowiednie kroki na drodze prawnej przeciwko pani Zbigniewowi Stonodze oraz panu Erykowi, celem uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia za bezprawne działania. Zakład Pogrzebowy Charon skieruje również sprawę na drogę karną. Niedopuszczalne jest działanie, które w celu pozyskania popularności i sensacji prowadzi do naruszenia dóbr osobistych jakiekolwiek podmiotu. Niejasne są motywy działania pana Zbigniewa Stonogi, który nie odniósł się do informacji źródłowych i nie przeprowadził wywiadu z właścicielami firmy. Niewykluczone, że zamiarem jest tutaj chęć wyeliminowania naszego zakładu pogrzebowego z rynku elbląskiego

 

- przekonują właściciele firmy w oświadczeniu podanym wczoraj do mediów (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). 

 

Kto mówi prawdę? Z odpowiedzią na to pytanie poczekajmy na zakończenie policyjnego dochodzenia. Funkcjonariusze otrzymali co najmniej dwa zawiadomienia dotyczące tej sprawy. 

 

Otrzymaliśmy zawiadomienie dotyczące niewłaściwego przechowywania zwłok, okradania zwłok i gróźb karalnych. Jednocześnie do komendy trafiło również zgłoszenie dotyczące naruszenia dóbr osobistych pracowników, których imiona i nazwiska zostały podane w filmie udostępnionym w internecie. Postępowanie w obu sprawach jest aktualnie prowadzone

 

- mówił nadkom. Krzysztof Nowacki. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ wujek
  Wtorek, 11.10

  Policja musi przeprowadzić uczciwe śledztwo. Nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Trzeba poczekać. A chuligaństwo swoją drogą powinno być karane. Inaczej to będzie anarchia.

 2. 2
  +15
  ~ dover
  Wtorek, 11.10

  Zastanawia mnie czemu właściciel nie odciął się od tego i nie zwolnił tych pracowników, którzy podpisali petycję, mało tego hak donoszą media w oświadczeniu, ramię w ramię z pracownikiem, którego sam zwolnił złożył zawiadomienie dot. zniesławienia. Jeżeli to prawda to gratuluję partnera w tej walce ze zniesławieniem. Kto teraz będzie korzystał z usług tej firmy wiedząc żet a ekipa wciąż tam pracuje? Kto będzie korzystał z usług jakiejkolwiek firmy pogrzebowej dowiedziawszy się, ze pracuje tam ktoś z listy tych, którzy podpisali się pod tą petycją lub główny "bohater", który został zwolniony a teraz walczy z rzekomym zniesławieniem. Podziwiam postawę pana Eryka bo to wymaga olbrzymiej siły psychicznej i mam nadzieję że szybko znajdzie pracę u uczciwej firmie. Powodzenia Panie Eryku.

 3. 3
  +9
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 11.10

  Pan wlasciciel dalej twierdzi,ze pan Stonoga nie przeprowadzil z nim wywiadu?Pan Stonoga opublikowal na facebooku film w ktorym jest wyjasnione kto klamie i kto nie chcial sie spotkac.Wlasciciel najpierw umowil sie na spotkanie a nastepnie stwierdzil ze nie moze sie spotkac

 4. 4
  +8
  ~ Temida jeszcze nie orzekła.
  Wtorek, 11.10

  Ta "afera" to przykład jak łatwo wysuwać oskarżenia czy prowadzić obronę mimo braku rzetelnych informacji o osobie, zdarzeniu, firmie. Nasz komentarz zawsze ma być dosadny i zdecydowanie potępiający lub popierający, a nie ma znaczenia jaką wiedzą dysponujemy. Na razie są to informacje medialne opierające się na opiniach oskarżających i broniących czyli de facto nie znamy prawdy. I to jest najgorsze, że mimo tego już są wydawane wyroki. A cała sprawa może mieć inny wymiar niż tworzone obecnie wyroki (te oskarżające jak i obronne). Pamiętam, że kilkanaście lat temu grupa piętnastoletnich uczniów z byłego gimnazjum mieszczącego się w obecnej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu oskarżyła młodą nauczycielkę języka niemieckiego o to, że za pozytywne oceny wymagała od nich "usług" seksualnych wobec niej. Kobietę napiętnowano, zwymyślono, zwolniono dyscyplinarnie z pracy i w ogóle potępiono. A potem okazało się, że młodzeńcy ci po prostu wszystko zmyślili, bo nie lubili tej pani, a ich wyniki w nauce były niezbyt dobre. I co nikt jej nie przeprosił, a ona, aby móc "wrócić do życia" musiała zmienić nazwisko i wyjechać z Elbląga, bo tutaj była napiętnowana.

 5. 5
  --1
  ~ WWFFLLL
  Wtorek, 11.10

  i jak zwykle w PISowskim państwie Nekrofile i Złodzieje będą chodzić wolno a Policjanci ścigać będą za mówienie prawdy!!!!

 6. 6
  +5
  ~ J126b
  Wtorek, 11.10

  Myślę, że p Eryk nie zmyślą,stojąc przy grobie zmarłego, gdzue dokonano na cmentarzu zbeszczenia zwłok po pogrzebie. Tu powinna działać już prokuratura ..!! Brawo dla Pana za odwagę. !

 7. 7
  +6
  ~ jan-49
  Wtorek, 11.10

  przeciez nie od dzis wiadomo ze wlasciciele firm pogrzebowych to cwaniak i tylko patrza jak zarobic a to co powiedzial pan eryk i pokazal pan stonoga ma bardzo wiele prawdy a przyslowie mowi ze najlepsza obrona jest atak ciekawi mnie komu policja uwierzy dlaczego wlasciciel firmy broni zlodzieji moze sam w tym procederzxe macza łapy a teraz udaje pokrzywdzonego

 8. 8
  +6
  ~ ABCDE
  Wtorek, 11.10

  Wystarczy zrobić ekshumację przy wymienionym grobie i okaże się kto mówi prawdę. Nic dodać nic ująć.

 9. 9
  --1
  ~ Szejk Ali
  Wtorek, 11.10

  A kto to ci nekrofile. Bo chyba niektórym się Pojęcia mylą.

 10. 10
  0
  ~ ell
  Wtorek, 11.10

  okradania z czego? czy ktoś złożył zawiadomienie z bliskich, że coś zginęło, okradanie trumny po pogrzebie, z czego? ze spodni? jak można po takim materiale zajmować stanowisko? na zdjęciu widać worek, nie widać co jest w środku, wszystko można zmanipulować, a ludzie już wydali wyrok , tak łatwo wam sie wszystko hejtuje, tylko kto ten worek na ziemi położył? właściciel czy pracownik?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0132570266724