Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Medale dla elblążan

28.09.2022, 11:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Medale dla elblążan
Fot. nadesłane

W dniach 23-25 września w Żyrardowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w Żyrardowie. W mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodników z różnych formacji takich jak: wojsko, straż, policja, żandarmeria wojskowa, jednostki specjalne, służba ochrony państwa i wiele innych. Elbląg reprezentowało dwóch mundurowych starszy szeregowy Igor Abrusiewicz z żandarmerii wojskowej oraz strażak młodszy aspirant Adrian Durma. Obaj zawodnicy przywieźli medale. 

 

 

Igor startujący w kategorii Pointfighting do 89kg zdobył srebrny medal. W drodze do finału pokonał reprezentanta policji i w półfinale wojskowego. W finałowej walce musiał uznać wyższość przeciwnika z jednostek specjalnych. To bardzo dobry wynik po ponad dwuletniej przerwie od startów.

 

Adrian startował w formułach Pointfighting oraz KickLight do 74kg. Strażak stoczył sześć walk i wszystkie walki wygrał przed czasem w pierwszej rundzie, deklasując przeciwników i tym samym zdobywając dwa tytuły Mistrza Polski. 

 

 

Mundurówka, jak to mundurówka jest turniejem bardzo wszechstronnym ze względu na różnorodność zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportów walki, a także różne formacje mundurowe, gdzie każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony, dzięki czemu medale i tytuły smakują jeszcze bardziej. Starujemy w kickboxingu, ale to bardziej konfrontacja sztuk walki. Pojedynki są naprawdę zacięte i widowiskowe przez taką mieszankę.  Cieszy mnie postawa Igora, który po takie długiej przerwie wykazał się takim hartem ducha i dyscypliną, dzięki której zameldował się w finale, zdobywając srebrny medal. Wiem, że stać go na więcej, a to dopiero początek. W moim przypadku docelową imprezą są mistrzostwa Europy i pod to robię formę, turnieje po drodze to turnieje, które traktuję jako sprawdzian mojej formy, a wszystko idzie w dobra stronę

 

 - mówi Adrian Durma.

 

Chciałbym podziękować przełożonym moim i Igora, którzy wspierają nas sportowców, naszą pasję, że możemy się realizować. To bardzo ważne, żeby mieć ten komfort psychiczny i możliwość przygotowywania do startów, dzięki temu możemy godnie reprezentować nasze formację i miasto - dodaje zawodnik.

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3064250946045