Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Andrzej Kurkiewicz zwolniony dyscyplinarnie z EPWiK?

31.08.2022, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Kurkiewicz zwolniony dyscyplinarnie z EPWiK?
Fot. Archiwum Redakcji

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, podczas którego dyskutowano o przyszłości w spółce Andrzeja Kurkiewicza – zastępcy dyrektora spółki. Podobno rozważano jego zwolnienie dyscyplinarne. Ciężko było nam w to uwierzyć, ponieważ na przestrzeni lat Andrzej Kurkiewicz dał nam się poznać jako specjalista w swoim fachu posiadający dużą wiedzę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy do zwolnienia nie doszło, ale Andrzej Kurkiewicz został zdegradowany na stanowisko specjalisty do spraw inwestycji.W 2015 r. Andrzej Kurkiewicz, po kilku latach pełnienia funkcji dyrektora ds. technicznych, zastąpił na stanowisku dyrektora EPWiK zmarłego miesiąc wcześniej Tadeusza Grodziewicza.


 

W ubiegłym roku, podczas listopadowego posiedzenia Rady Nadzorczej spółki, Andrzej Kurkiewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora EPWiK. - Rezygnacja została przyjęta przez Radę Nadzorczą spółki. Z uwagi na duże doświadczenie techniczne zostało Panu Kurkiewiczowi zaproponowane stanowisko zastępcy dyrektora, co Pan Kurkiewicz przyjął – informowała wówczas Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.

 


Rezygnacja Andrzeja Kurkiewicza ze stanowiska dyrektora spółki wzbudziła zdziwienie u wielu osób. Trudno było sobie wyobrazić lepszego kandydata na to stanowisko.

 

Rada Nadzorcza na nowego dyrektora spółki powołała wówczas 53-letniego Marka Misztala, byłego burmistrza Młynar i byłego wiceburmistrza Fromborka. Ten wybór był szeroko komentowany przez naszych czytelników – wszak w 2019 r. Burmistrz Fromborka, Zbigniew Pietkiewicz, w trybie dyscyplinarnym odwołał swojego ówczesnego zastępcę, Marka Misztala, a powodem miało być m.in. poświadczenie nieprawdy związane ze stażem pracy.

 


I to właśnie Marek Misztal okazał się najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora EPWiK.


W środę (24 sierpnia br.) odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej EPWiK. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dyrektor spółki Marek Misztal chciał zwolnić dyscyplinarnie swojego zastępcę, Andrzeja Kurkiewicza.

 


Chcieliśmy zweryfikować tę oraz inne informacje, które w tym temacie do nas dotarły, dlatego w czwartek (25 sierpnia) wysłaliśmy pytania do sekretariatu EPWiK. Zapytaliśmy: czy to prawda, że „24.08. odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki, podczas którego zwolnionych zostało kilku pracowników? Jeśli tak, to ilu, z jakich stanowisk i jaki był tego powód? Czy dyrektor EPWiK, bądź Rada Nadzorcza, planuje zwolnić, bądź już zwolnił, zastępcę dyrektora, p. Kurkiewicza? Jeśli tak, to jaki jest tego powód?”

 


Poprosiliśmy także o udostępnienie protokołu z posiedzenia Rady Nadzorczej.


Do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.


Podobno powód, dla którego dyrektor chciał doprowadzić do zwolnienia swojego zastępcy, był zbyt błahy, dlatego doszło do porozumienia stron i Andrzej Kurkiewicz został specjalistą ds. inwestycji, a nowego zastępcy ma już nie być.

Czy to prawda?


Do tematu powrócimy.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (99)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +67
  ~ Pracownik
  Środa, 31.08

  No nie wierzę, porządny, wieloletni pracownik, pracowity i od zawsze tam , znający wszystko od podstaw! Ale wiadomo stojący w hierarchii doświadczenia, kultury , intelektu znacznie powyżej wielu i mający swoje zdanie ! I cala tajemnica alkowy!powodzenia dla Pana i dużo zdrowia! Wbrew pozorom teraz poodycha Pan mniej zepsutym powietrzem! Nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszło! Najwazniejsze to , co myślą ludzie ! Reszta juz przemija

 2. 2
  +46
  ~ Metody
  Środa, 31.08

  A mowią że to PIS ma płaskie metody? ??

 3. 3
  +21
  ~ po awarii
  Środa, 31.08

  Pracownicy tej firmy po awarii niechlujnie naprawili chodnik na ul.Browarna naprzeciw ul.Dolna.Zamiast dać podklad z betonu i płytki to usypali piach i po pewnym czasie płytki zapadna sie.Bedą doły i dziury.Chodniki na ul.Browarnej były prościutkie .Obecnie po remontach telefoniarzy,wodociągów i innych nacji jest bajzel.Czy naprawde nie ma nadzoru w tych firmach czy jak za komuny byle było.WSTYD.

 4. 4
  +61
  ~ Pamięć!
  Środa, 31.08

  Wiele zależy od poziomu kultury osobistej tych, którzy sprawują przypadkowo uzyskaną władzę w Elblągu. Kto z nich prezentuje jakiś poziom? Nic więc dziwnego, że panuje mobbing, chamstwo, mściwość, czapkowanie, gorliwość w niszczeniu mających swoje zdanie. Ta świta drży przed ponurą twarzą swojego pryncypała, muszą iść jeszcze dalej od niego. Niszczą porządnych ludzi, chronią tych, którzy powinni być wywiezieni na taczkach z gnojem. Nie rzucajmy słów na wiatr, niech nasz głos wyborczy będzie pryncypialny. Panie Andrzeju, będzie jeszcze normalnie, trzeba przetrwać czas smuty.

 5. 5
  +50
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 31.08

  Andrzej Kurkiewicz- doskonały fachowiec i porządny człowiek.....komuś to przeszkadza ? Dokąd zmierza Elbląg.....???

 6. 6
  +12
  ~ pytam
  Środa, 31.08

  Dlaczego kratki ściekowe nie są czyszczone ,są do połowy zalepione błotem.Zaschnietym jak beton.

 7. 7
  +65
  ~ emerytka
  Środa, 31.08

  Chyba ekipa prezydenta wróblewskiego zmierza w złym kierunku przed wyborami strzelając sobie w stopę takimi decyzjami , A może to nie pan prezydent pociaga tu za sznurki . Tym gorzej dla niego , że zapatrzyli się w PiS .

 8. 8
  +62
  ~ Karłowatość umyslu
  Środa, 31.08

  Po tym co tu przeczytałem poszedlem się zrzygać!

 9. 9
  +93
  ~ Truso
  Środa, 31.08

  Bylejakość,kolesiostwo i tandeta-idą niestety z budynku przy Łączności,upychane są miernoty i dupowłazy,niszczeni ludzie wartościowi i właśnie ze swoim zdaniem,panie grubszy-to się niedługo skończy, Elbląg jest nasz,elblążan nie kliki nierobów, leni i karierowiczów,szkoda że to jeszcze ponad rok.

 10. 10
  +42
  ~ Wstyd
  Czwartek, 01.09

  Nigdy nie dać się upodlic nikomu! Zwlaszcza dziś kiedy pracownicy posiadają większe kompetencje, doswiadczenie i wiedzę od przelozonych ! To jest nagminne i przerażające w skutkach ! Dlatego trzeba to pokazywać i ośmieszać ! A o siebie i swoje dobre imię zawsze walczyć! Niedowartościowanie , przykre zdarzenia z dziecinstwa ,łabość charakteru oraz chwilowa władza.I upajanie się nią zawsze nakrecają do poniżania ludzi tych mądrzejszych! i ładniejszych !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1548171043396