Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kilkuset policjantów zabezpieczało mecz Olimpia - Stomil. "Nikt nie odniósł obrażeń"

11.08.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kilkuset policjantów zabezpieczało mecz Olimpia - Stomil. "Nikt nie odniósł obrażeń"
Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Elbląga wspierani przez oddziały prewencji z Olsztyna oraz Gdańska zabezpieczali mecz pomiędzy Olimpią Elbląg, a Stomilem Olsztyn. Nie było przypadków zakłócania porządku i zdarzeń kryminalnych na terenie Elbląga, nikt nie odniósł obrażeń, nikogo nie zatrzymano. W zabezpieczeniu brało udział kilkuset funkcjonariuszy.

 

Wczoraj (10.08.2022 r.) policjanci z Elbląga zabezpieczali mecz pomiędzy Olimpią – Elbląg, a Stomilem Olsztyn. Elbląskich funkcjonariuszy wspierali policjanci z Olsztyna, Gdańska oraz z powiatów garnizonu warmińsko-mazurskiego. Mecz był imprezą masową o podwyższonym ryzyku. W jej zabezpieczenie zaangażowanych było kilkuset funkcjonariuszy z oddziałów prewencji, jak również kryminalnych, którzy zadbali o to, aby nie doszło zakłócenia porządku przed meczem, w trakcie jego trwania oraz po samym widowisku. W imprezie wzięło udział blisko 3 tysiące kibiców. Kibice przyjezdni bezpiecznie powrócili do swoich domów. Nikt nie odniósł obrażeń, nikogo nie zatrzymano.

 

Jakub Sawicki

zespół prasowy KMP Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Uik
  Czwartek, 11.08

  Też jestem ciekaw jaki jest koszt takiej akcji? Ile kosztowało samo paliwo na tyle aut? I twierdzę że ilość policji była przesadzona. I za takie akcje powinny płacić kluby.

 2. 2
  +4
  ~ Pompek
  Czwartek, 11.08

  Twierdzisz ze liczba policji była przesadzona a gdyby jakieś bójki itp to by było ok? Klub odpowiada za bezpieczeństwo na stadionie, miasto na mieście. Lepiej żeby za to dostawali kasę niż za pilnowanie karła w Warszawie

 3. 3
  +1
  ~ Zwykły obywatel
  Czwartek, 11.08

  "nikt nie odniósł obrażeń" ta, chyba z kiboli... Bo jeśli chodzi "przypadkowych" obywateli Ukrainy, czy "nie tak" ubranych, "nie tak" wypowiadających się lub wyglądających, to tych widać "milicja" nie bierze pod uwagę? Wielkie koszty ponosimy my, podatnicy, żeby chronić kiboli, a nie obywateli i obywatelki! Za całą tę imprezę powinien odpowiadać organizator. Tak podczas jej trwania, jak i podczas "odprowadzania" kiboli do domku. A nie miasto, czyli my, mieszkańcy! Wrzaski tych "miłośników sportu", wyzwiska, nawoływanie do nienawiści były słyszalne z daleka. Tych ludzi powinno się wsadzić, a nie chronić!

 4. 4
  +3
  ~ Andrzej Guzowski
  Czwartek, 11.08

  Zawsze czytając takie artykuły zastanawiam się dla kogo są takie widowiska. Jestem kibicem siatkówki. Od wielu lat jeżdzę na mecze naszej reprezentacji oraz Plus Ligę. Obserwuję te widowiska na żywo. Na trybunach siedzą kibice różnych drużyn. I o dziwo nie potrzeba ich oddzielać kordonami policji tak samo jak Pana Jarosława od elektoratu. Kiedyś Donald Tusk chciał zrobić z bandytyzmem na stadionach porządek, to obecną władza cieszyła się z tekstu piosenki śpiewanej przez stadionowych bandytów: Tusk matole twój rząd obalą kibole. Żeby na mecz entej ligi w którym jest trzy tysiące kibiców trzeba było kilkuset policjantów? Przecież to są moje pieniądze. Mam propozycję. Trzeba to kibolstwo zamknąć w klatki i wozić zamknięte na mecze siatkówki. Niech w końcu zobaczą jak można kulturalnie kibicować swojej drużynie. Bez nienawiści, zawiści i złych emocji.

 5. 5
  --1
  ~ Kamil
  Czwartek, 11.08

  A to że przyjezdni stali na dworcu i organizowali na własną rękę powrót bo pociąg który był im zapewniony odjechał wcześniej to już bez komentarza zostawicie?

 6. 6
  +6
  ~ Uik
  Piątek, 12.08

  Kamilek pociąg był rejsowy planowy o 20.55 a że nie zdążyli to ich sprawa. Może mieliśmy zrzutkę dla nich zrobić. A widziałeś jaki chlew po sobie zostawili na terenie PKP? Mimo że ich organizator nawoływał aby po sobie posprzątali. Byłem i widziałem

 7. 7
  0
  ~ EB
  Piątek, 12.08

  Aaaaa to dlatego tyle policji ... A ja byłem pewny , że to kaczor odwiedził nasze miasto.

 8. 8
  +3
  ~ mis
  Piątek, 12.08

  jak dlugo beda jeszcze tolerowac tych bandytow kiboli i kto za to zaplaci za takie numery odgornie to dziadostwo olimpia i inne te szmacianki powinny byc rozwiazane natychmiast dosyc bandytyzmui tolerowania tych bandytow

 9. 9
  --2
  ~ BODZIO
  Piątek, 12.08

  PIS kocha Kiboli,wyzywali kiedyś na Tuska dlatego.

 10. 10
  0
  ~ Rudy
  Piątek, 12.08

  I jak wrócili i czym jak im pociąg uciekl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1042809486389