Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Weź udział w głosowaniu: Czy Koalicja Obywatelska powinna wystawić swojego kandydata na prezydenta Elbląga?

10.08.2022, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Weź udział w głosowaniu: Czy Koalicja Obywatelska powinna wystawić swojego kandydata na prezydenta Elbląga?

Wybory samorządowe najprawdopodobniej odbędą się jesienią 2023. Na kogo postawi Koalicja Obywatelska w wyścigu o fotel Prezydenta Elbląga?

 


W kwietniu br. opublikowaliśmy wywiad z Michałem Missanem (Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Elblągu), który obecnie pełni funkcję wiceprezydenta Elbląga. W ostatnich wyborach na urząd Prezydenta Elbląga startował on z ramienia Koalicji Obywatelskiej i zajął wówczas trzecie miejsce (po Witoldzie Wróblewskim z KWW Witolda Wróblewskiego i Jerzym Wilkiem z Prawa i Sprawiedliwości).


Po przegranej w pierwszej turze Michał Missan oficjalnie poparł kandydaturę Witold Wróblewskiego, który ostatecznie wygrał wybory. W październiku ubr. Michał Missan został Przewodniczącym elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej.


Zapytaliśmy zatem u źródła, czy Platforma Obywatelska wystawi w nadchodzących wyborach swojego kandydata i czy Michał Missan ponownie zamierza wystartować w wyborach?

 

Nie po to startowałem w wyborach prezydenckich i jak słusznie Pani zauważyła podchodziłem do nich poważnie, żeby mówić o tym, że moją ostateczną ambicją jest bycie wiceprezydentem. Na dzisiaj nie wykluczam żadnej opcji jeśli chodzi o to, gdzie miałbym wystartować. Moim celem samorządowym jest bycie Prezydentem Elbląga. Nie określam ram czasowych. Obecnie mamy koalicję z Prezydentem Witoldem Wróblewskim i najprawdopodobniej będziemy się tego trzymali. Moją ambicją jest wystartować w wyborach prezydenckich i je wygrać. Kiedy to będzie? To czas pokaże

 

- mówił Michał Missan.
 

Przewodniczący elbląskich struktur PO przyznał, że rozważane jest przez PO nie wystawianie swojego kandydata tylko poparcie kandydatury pana Witolda Wróblewskiego jeśli ten oficjalnie ogłosi, że będzie startować. - Oczywiście, że rozważamy taką opcję. W mojej ocenie ta współpraca układa się bardzo dobrze. Na dziś decyzji nie ma. (…) Do wyborów planowo mamy jeszcze 1,5 roku. Przez tak długi czas życie może przynieść wiele różnych rozwiązań. Z tego powodu żadne partie polityczne nie przedstawią wiążąco swoich planów. Myślę, że będzie można coś więcej powiedzieć na rok przed wyborami – mówił nam na początku kwietnia br. Michał Missan.

 


Od tego czasu minęły cztery miesiące. Janusz Piechociński, były prezes PSL,  udzielił wywiadu dla RMF FM. Był pytany m.in. o to, z kim ludowcy powinni pójść do wyborów.

 

PSL samo powinno iść. Najważniejsze zadanie dla PSL-u to jest odbić kraj za wielkim miastem z tej propagandy antymodernizacyjnej

 

– odpowiedział Janusz Piechociński, gość Rozmowy w południe w RMF FM.Przypomnijmy, że Witold Wróblewski jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Co prawda w wyborach o urząd Prezydenta Elbląga startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego, ale z oficjalnym poparciem m.in. Polskiego Stronnictwa Ludowego.


Czy zatem jeśli Witold Wróblewski zdecyduje się startować w wyborach będzie chciał sam zdobyć poparcie elblążan? Czy Koalicja Obywatelska powinna skupić się na realizowaniu swoich założeń oraz obietnic wyborczych i do wyborów wystawić swojego kandydata?

 


Jakie zdanie na ten temat mają nasi czytelnicy? Zachęcamy do zagłosowania w naszej ankiecie!


Głosować można do wtorku (16.08.), do godz. 20.00.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

   Suma głosów:

Oceń tekst:

Ocen: 44

%81.8 %18.2


Komentarze do artykułu (64)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ bxr
  Środa, 10.08

  Moja kandydatka na prezydenta to Monika Falej. Moze oczysci choc troche to bagno.

 2. 2
  +7
  ~ TYLKO PIS
  Środa, 10.08

  Oby donosiciele i zdrajcy narodu (PO, PSL i Lewica) nigdy nie wygrali zadnych wyborów w Polsce

 3. 3
  0
  ~ Pani s pis
  Środa, 10.08

  Tylko pis!!!! Może na wzór wyborów sędziów , zrobim losowanie Pana Prezydenta z puli przygotowanej przes naszom partiem?

 4. 4
  +121
  ~ Gruby na motorku die skończył..
  Środa, 10.08

  A oto opinie na jego temat, POkraki, poczytajcie prawdę o waszym kandydacie : https://m.info.elblag.pl/index.php?id=news_&wybrano=70772

 5. 5
  +94
  ~ ROMUŚ⁰
  Środa, 10.08

  Ja pierd. Kogo? Pytam się, oddam glos na kazdego ale juz nigdy tu na tą koalicję, czyjà z kim?? Apropos jak tak podpisy?

 6. 6
  +36
  ~ Tylko ktos nowy!
  Środa, 10.08

  Tylko ktos nowy, nowa twarz , nowy czlowiek, przsde wszystkim nowe pokolenie i nowe myslenie !

 7. 7
  --8
  ~ Wet
  Środa, 10.08

  Trzeba nowego człowieka i na pewno nie z lewicy. Mieszkańcy Słupska zrobili ten błąd i wybrali celebryte, który nic dobrego nie zrobił dla miasta. Tylko się lansował. A pani s PiS może tak przetłumaczy swój wpis, bo nijak nic nie pojmuje.

 8. 8
  +88
  ~ Fan Gargamela z PO
  Środa, 10.08

  Jak można głosować na członków Partii Obłudy i zakłamania jeśli do tej pory nie rozliczyli się z Referendum 2013 roku?! Fakt nikt tyle nie obieca co oni i nikt tak jak oni potem nie dotrzymają słowa to pewne. Warto również zastanowić się kim są ich wyborcy na przykładzie głosowania na senatora raz na byłego sekretarza PZPR, który uzyskał mandat na VIII kadencję liczbą 43 129 głosów a w 2015 roku obecny Wcisła otrzymał 43 368 głosów różnica praktycznie żadna....No i ten incydent gdzie publicznie ogłoszono w 2015 roku, że Antoni Czyżyk jest kandydatem PO do senatu, a po tygodniu zmieniono na Jerzy Wcisła? To normalna sytuacja? Jeszce jedno jak długo magicy z Olsztyna będą na listach w Elblągu? Czy to oznacza, że w Elblągu nie ma chętnych?

 9. 9
  +5
  ~ Chester
  Środa, 10.08

  Kandydat od pisuarow?prędzej piekło zamarznie 👍👍👍😂😂

 10. 10
  +82
  ~ Erykowski
  Środa, 10.08

  Co PO zrobiło dla miasta od 20 lat ? Rozwalili basen miejski, przeprawę promową , pomosty w jeleniej dolinie !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5975370407104