Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Akcja ratunkowa w Jantarze. W Bałtyku topiło się 5 osób [aktualizacja]

13.07.2022, 15:37:00 Rozmiar tekstu: A A A
Akcja ratunkowa w Jantarze. W Bałtyku topiło się 5 osób [aktualizacja]
Źródło: KPP w Nowym Dworze Gdańskim/12 lipca w Jantarze utonął 33-latek

Trwa akcja ratunkowa w Jantarze. Dziś, 13 lipca, po godz. 12 ratownicy zostali zawiadomieni o kilku osobach tonących w Bałtyku. Cztery z nich udało się uratować. Cały czas trwają poszukiwania ostatniej zaginionej osoby.

 

Do zdarzenia doszło dziś po godz. 12 w Jantarze. Ratownicy otrzymali informację, że w Bałtyku topi się kilka osób. Jak informuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa cztery z nich udało się wyciągnąć na brzeg. Dwie były resuscytowane, a potem zostały przetransportowane  śmigłowcami do szpitali w Olsztynie i Gdańsku. Nadal trwają poszukiwania piątej zaginionej osoby. W akcji biorą udział ratownicy WOPR, SAR, straż pożarna, a także specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Elbląga. 

 

O godz. 12.24 dostaliśmy informację z sopockiego WOPR, że na plaży w Jantarze, na wysokości zejścia nr 79 topi się kilka osób. Na miejscu byli już ratownicy WOPR, ale potrzebowali wsparcia naszej służby, skierowani zostali tam ratownicy z brzegowych stacji ratowniczych w Sztutowie i Świbnie. Na miejscu udało się ustalić, że pomocy potrzebuje 5 osób. Trzy z nich były już na brzegu, dwie były nieprzytomne podłączone pod tlen, jedna osoba była resuscytowana. Zaczęły się poszukiwania dwóch kolejnych osób. Udało się odnaleźć czwartą. Ona również była resuscytowana. Te dwie osoby, u których prowadzono resuscytację, zostały zabrane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Gdańska i Olsztyna. Osoba piąta cały czas jest zagoniona. Trwają jej poszukiwania

 

-  mówi Rafał Goeck, rzecznik prasowy SAR.

 

Jak wynika z informacji przekazywanych w media, początkowo topiła się jedna lub dwie osoby, pozostali plażowicze ruszyli im na pomoc, utworzyli "łańcuch życia", ale część z nich sama została porwana przez falę. - Na razie nie wiadomo, jak doszło tego, że tyle osób zaczęło się topić. Wiadomo natomiast, że dziś w Jantarze nie ma warunków do bezpiecznej kąpieli. Wywieszona jest czerwona flaga, a to powinno być dla nas sygnałem, żeby nie wchodzić do wody - dodaje Rafał Goeck. 

 

Racznik SAR dementuje również informację, że w tym miejscu topiło się 6 osób. Mniej więcej w tym samym czasie służby dostały informację o osobie topiącej się w Jantarze, ale trochę dalej. Okazało się, że to był fałszywy alarm, dodaje.

 

To kolejna dramatyczna sytuacja, do której doszło w Jantarze w tylko w tym tygodniu. Wczoraj utonął tam 33-latek. 

 

W dniu 12 lipca po godzinie 13 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o utonięciu 33-letniego mężczyzny w Sztutowie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci oraz służby ratunkowe. Niestety po kilkudziesięciu minutach z morza został wyłowiony młody mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego. Na miejscu trwała reanimacja mężczyzny, która nie przyniosła skutku

 

- informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim. 

 

Służby apelują do turystów wypoczywających nad morzem, aby stosowali się do zakazów i poleceń ratowników wodnych. - Jeżeli jest, wywieszona czerwona flaga oznacza to bezwzględny zakaz kąpieli z uwagi na zagrożenie, które panuje w wodzie - przypominają policjanci.

 

AKTUALIZACJA

 

Zakończyła się akcja poszukiwania piątej osoby, którą miałyby porwać fale. - Oficer prasowa KP Policji w Nowym Dworze Gdańskim sierż. szt. Karolina Figiel przekazała, że akcja nie zostanie wznowiona, ponieważ do tej pory służby nie otrzymały informacji o zaginięciu jakiejkolwiek osoby. Wskazała, że plażowicze, którzy weszli do wody po godz. 13 i utworzyli łańcuch życia w poszukiwaniu osoby topiącej się, mogły zostać wprowadzone przez kogoś w błąd i w wodzie mogło nikogo nie być – informuje portal RMF24.pl.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Ada
  Środa, 13.07

  Bardzo przeżywam, jak przez pyszałkòw tracą życie ludzie wielkiego serca.

 2. 2
  +4
  ~ Jarugga
  Środa, 13.07

  Kosztami akcji powinno się obciążyć matołki, które mają w nosie ostrzeżenia, np. czerwoną flagę o zakazie kąpieli....

 3. 3
  0
  ~ czaskoski
  Czwartek, 14.07

  to zupelnie jak z tym kowidem. ludzie przez media sa wprowadzani w blad i rzucaja sie na maski i szpryce jak ci plazowicze w morze. zamknitete lasy,kina i teatru. przymusowe zamykanie firm w czasie lockdownu. utrata pracy i srodkow do zycia. depresja ,samonujstwa,ubustwo.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1343550682068