Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Rewitalizacja Parku Planty i modernizacja fontanny. Kto wykona?

28.06.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Rewitalizacja Parku Planty i modernizacja fontanny. Kto wykona?

Park Planty to kolejny elbląski park, który czeka rewitalizacja. Dodatkowo planowana jest tam budowa skateparku i iluminacja fontanny przy ul. 1 Maja. Miasto szuka wykonawcy tego zadania. 

 

Ratusz planuję realizację kolejny etap projektu "Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu" współfinansowanego ze środków UE i Budżetu Obywatelskiego 2021. Tym razem będzie on dotyczył Parku Planty i znajdującej się po sąsiedzku, przy ul. 1 Maja, fontanny. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie zadania. Zamówienie składa się z trzech części: modernizacja i iluminacja fontanny (część I), rewitalizacja Parku Planty (II) i budowa skateparku (III). 

 

Zakres części I zamówienia obejmuje m.in. wykonanie przebudowy niecki, nowej instalacji technologicznej fontanny wraz z instalacjami wody obiegowej i iluminacji świetlnej wraz ze sterowaniem. Zakres części II zamówienia obejmuje: przebudowę ciągów pieszych z punktami charakterystycznymi, budowę ścieżki rowerowej z przystankami, wykonanie ogrodu renesansowego, założenie rabat bylinowych i krzewinkowych, regenerację trawników oraz sługę pielęgnacji wykonanych nasadzeń zieleni z wyłączeniem pielęgnacji trawników przez okres 36 miesięcy od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Z kolei zakres części III zamówienia obejmuje budowę skateparku obejmującego: Bank, Quater pipe, Funbox, Grindbox z grindem, Spine, Bowl, rampy i poręcze

- czytamy w ogłoszeniu przetargu. 

 

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Oferty należy składać oddzielnie na każdą z części zamówienia do 15 lipca. Tego samego dnia o godz. 10.30 odbędzie się ich otwarcie. 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ asd
  Wtorek, 28.06

  Rozumiem, ze bedzie inwestycja, ale wylaczenie obecnej fontanny na sezon wakacyjny to blad. Jak to wyglada? Jak w Prypeciu!

 2. 2
  +5
  ~ tak czy owak, krętactwo
  Wtorek, 28.06

  I będzie to samo co z Parkiem Kajki. Szumna zapowiedź i cicha plajta.

 3. 3
  +9
  ~ Bsp
  Wtorek, 28.06

  Szumnie ogłoszony remont parku Planty i fontanny na 1 Maja to tylko pretekst aby fontanna nie działała w tym roku. A patrząc na to co obecnie się dzieje z fontanną na pl. Słowiańskim, w Elblągu jest obecnie tylko jeden wodotrysk na Starym Mieście. Ale tylko to. Oświetlenie mostów nie działa. Nie świeci się też większość żarówek w linii na nowym nabrzeżu oraz w nawierzchni mostu wysokiego. Nie działa iluminacja w chodniku na Gwiezdnej. Tramwaje wyglądają jakby je wydobyto z jakiegoś złomowiska. Miasto sprawia wrażenie jakby za chwilę ktoś miał ogłosić jego upadłość. Ktoś powie, że czepiam się drobiazgów? To właśnie takie drobiazgi czynią wizerunek Elbląga.

 4. 4
  +4
  ~ marbino
  Wtorek, 28.06

  W w paku planty ,w samym centrum przy głównej alejce stoi duży ,brzydki niebieski kontener toi toi Clinera. Wybrano miejsce wyjątkowo nietrafnie. Wątpliwą ozdobą i I korzystanie mało dyskretne. Proszę pilną zmianę miejsca przybytku na bardziej dyskretne.

 5. 5
  +2
  ~ I wyjdzie
  Wtorek, 28.06

  Kameralny następny obiekt. Bezmyslny.

 6. 6
  +3
  ~ Gorąco
  Wtorek, 28.06

  GDZIE są działające kurtyny wodne U M ratuszu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0551030635834