Wtorek, 21.05.2024, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami elbląskie obchody 77 rocznicy zakończenia II wojny światowej

09.05.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami elbląskie obchody 77 rocznicy zakończenia II wojny światowej
Fot. Urząd Miejski w Elblągu 

77 lat temu hitlerowskie Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji, który kończył II wojnę światową w Europie. Przy Grobach Aliantów na elbląskim cmentarzu Agrykola odbyły się miejskie uroczystości rocznicowe.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 

 

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Elbląskie obchody 77 rocznicy zakończenia II wojny światowej ( zdjęć 40 )
Dodano: 2022-05-09 | Fot. Urząd Miejski w Elblągu 
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Hospodar Jedinstwinnyj.
  Poniedziałek, 09.05

  A czy ktoś złożył wieńce na grobach żołnierzy Armii Czerwonej. Ich ofiara nie ma nic wspólnego z dzisiejszymi zbrodniami. Każda wojna nie ma bohaterów są tylko jej ofiary. Należy pamiętać, że w szeregach Armii Czerwonej czasu II wojny, największy odsetek stanowili Ukraińcy. Na elbląskim cmentarzu większość poległych to właśnie ta nacja. Jak wielką ofiarę ona poniosła musi świadczyć fakt, że Nikita Chruszczow z chwilą wyboru go na Sekretarza Generalnego KPZR zadecydował w ramach nagrody za ten wysiłek o włączeniu Półwyspu Krymskiego do wtedy Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

 2. 2
  --1
  ~ renia
  Poniedziałek, 09.05

  na grobach żołnierzy radzieckich to chyba jakis żart kpina a dlaczego w sobotę niedzielę nie pojawił się żaden włodarz miasta na festynach i na e bazarku przy ratuszu staromiejskim czyżby myśleli o referendum ?????

 3. 3
  0
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 09.05

  alianci was wyzwolili ?wstyd co maja do obecnej sysuacji zolnierze polegli w 45 r?a od kiedy banderowcy sa takimi przyjaciolmi polakow o tym ze wyrzneli przeszlo 200 tys polakow nie pamietacie?

 4. 4
  --3
  ~ trzęsące się portki
  Poniedziałek, 09.05

  I tak oto polityka i czerepakostwo mogą namącić w łbach "wybranych", decydentów. Tak nie powinien nikt na świeczniku postępować w imieniu Państwa Polskiego. Obchodzona jest rocznica zakończenia wojny sprzed 77 lat i nie wolno wybierać lepszych i gorszych zwycięzców. Znam przydrożne groby żołnierza niemieckiego - tam też ktoś kładzie wiązankę i znicz także 8 maja. Relatywne i mściwe postępowanie zemści się w przyszłości. Służalczość za cenę przyzwoitości, to cecha ludzi skundlonych, pewnie potomków Armii Czerwonej. Ci co leżą na Agrikola i w Braniewie szli na Berlin , bo prosił ich o to kochany Roosevelt i Churchil, a wysłał satrapa Stalin. Oby syn , córka szczekaczy nie byli w ten sposób traktowani jak sugerują elbląscy Ukraińcy.Czerepak zawstydzony.

 5. 5
  --1
  ~ swoi i obcy
  Poniedziałek, 09.05

  Nawet w tej chwili i w tym momencie fotki wskazują jak "upamiętniacie", a raczej już skaczecie w kampanii. Tłumy mieszkańców świadczą o poparciu jakie macie , a przez to także np. taka chwila. Kolejna chwila. Dotrzymaliście zasady wynikającej z waszej kultury i ogłady -" com miał powiedzieć , to przeczytałem", rzekł Dyzma Nikoś. I czerepak. Szkoda spędzonej młodzieży, że wam asystuje, bo na to też trzeba zasłużyć by mieć asystę. wieniec od kww - taki napis komu i do czego pasuje? A co jest fizycznie z Wróblewskim, bo nie "mówi" na kolejnym spędzie? Pewnie odkażał harleya.

 6. 6
  --3
  ~ psl zbastowł?
  Wtorek, 10.05

  I tak oto idzie PO do zwycięstwa - ławą, tyłem do czerepaka. Solidnie się zmobilizowali by się pokazać . Pewnie o to pytał Wróblewski - "kto ukradł rozum z ratusza"? Galopują solidnie i pominięty , zaśliniony czerepak oraz zagubiony Rysiek dziwnie wyglądają jako tło dla Missana, Czyżyka, Eli. Jeszcze potrzebny byłby Wcisła, Portas, Sycz, ale tego taktyka nie obejmowała. Gustlik wycofał się z Elbląga widząc jak czyta czerepak to co miał powiedzieć. Każda okazja jest dobra do lansu i tylko tłumów brak. Walka o miejsce położenia warzywa spowodowała, że czerepak dokładnie pokazał gdzie to wszystko ma .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2093360424042