Czwartek, 6.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

To ostatni czas na powtórki. Matura 2022 rozpoczyna się po majówce

29.04.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
To ostatni czas na powtórki. Matura 2022 rozpoczyna się po majówce

Przed nami długi majowy weekend, jednak dla ponad 1200 młodych elblążan to ostatni czas, aby przygotować się do tegorocznej matury. Egzaminy ruszają 4 maja. 

 

Matura 2022 rozpocznie się w środę (4 maja) egzaminem z języka polskiego, dzień później (5 maja) maturzyści zmierzą się z matematyką, a w piątek (6 maja) odbędą się egzaminy z języka angielskiego. Cała sesja potrwa do 23 maja. 

W elbląskich szkołach publicznych do egzaminów przystąpi w tym roku 1230 osób. 

 

Wśród tegorocznych maturzystów jest 591 absolwentów liceów ogólnokształcących (507 przystąpi do matury po raz pierwszy, a 84 po raz kolejny) i 639 absolwentów techników (512 przystępujących po raz pierwszy, 127 po raz kolejny)

- informuje Łukasz Mierzejwski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów obowiązkowych (język polski, matematyka, język obcy) oraz jednego egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej.

 

Wśród maturzystów w Elblągu trakcyjnie najpopularniejszym językiem obcym będzie angielski. Do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym przystąpi 998 osób (po raz pierwszy).

 

Najchętniej wybieranymi przedmiotami dodatkowymi na poziomie rozszerzonym są: język angielski (655 osób), matematyka (320), język polski (215), geografia (170) i biologia (148). Dodatkowo 89 osób napisze egzamin z chemii, 85 z fizyki, 53 z historii i również 53 z wiedzy o społeczeństwie

- dodaje Łukasz Mierzejewski.

 

Maseczki i dezynfekcja podczas matury? Nie tym razem. Poprzednie dwie sesje egzaminacyjne odbywały się w cieniu pandemii, a w ich trakcie obowiązywały specjalne wytyczne sanitarne. W tym roku mogą o nich zapomnieć. 

 

W związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19, określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii uprzejmie informuję, że podczas egzaminów zewnętrznych przeprowadzanych od maja 2022 r. do sierpnia 2022 r. nie będą obowiązywały – wzorem lat 2020–2021 – odrębne wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów

- poinformował Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.


 
Podczas egzaminów obowiązują Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego, opracowane przez MEiN, Ministerstwo Zdrowia oraz GIS.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1200029850006