Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dzień Pracownika Socjalnego - zobacz zdjęcia

20.11.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Pracownika Socjalnego - zobacz zdjęcia

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Prezydent Witold Wróblewski, Wiceprezydent Michał Missan, Sekretarz Miasta Artur Zieliński oraz Dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych Monika Kurpanik spotkali się z dyrektorami i kierownikami elbląskich placówek pomocy i integracji społecznej.

 

Proszę przyjąć wyrazy szacunku i uznania za niezwykle odpowiedzialną i sumienną pracę, wymagającą ogromnego profesjonalizmu i empatii. Z uwagi na pandemię spotykamy się dziś w mniejszym gronie, ale bardzo proszę o przekazanie podziękowań i życzeń wszystkim pracownikom placówek pomocowych, instytucji i organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie miasta. Rok 2021 to już drugi rok, w którym praca w szeroko rozumianej pomocy społecznej nabrała szczególnego wymiaru. To dla Państwa kolejny rok poświęceń, trudności, wyzwań. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i doskonałej współpracy poradzili sobie Państwo z nimi bardzo dobrze. Jestem dumny z naszej pomocy społecznej
 

– mówił Prezydent Witold Wróblewski.

 

Prezydent przypomniał również najważniejsze zadania z zakresu pomocy społecznej, które w tym roku udało się zrealizować.

 

Niewątpliwie do najważniejszych z nich należy utworzenie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych – placówki na miarę nowych czasów, która będzie służyć nie tylko osobom potrzebującym pomocy materialnej,  ale wszystkim mieszkańcom Elbląga. Centrum w ramach swoich działań udzielać będzie różnego rodzaju wsparcia, m.in. z zakresu: wsparcia rodziny, osób niepełnosprawnych, osób starszych, opieki nad dziećmi do lat 3, aktywizacji zawodowej oraz mieszkalnictwa chronionego. To jedna z pierwszych tego typu placówek w kraju, na której utworzenie pozyskaliśmy środki z funduszy zewnętrznych. Drugim bardzo ważnym zadaniem było przeniesienie siedziby Domu Dziennego Pobytu z ul. Królewieckiej na ul. Zamkową, gdzie są dużo lepsze warunki do prowadzenia działań rehabilitacyjnych, czy integracyjnych

– zaznaczył Prezydent.

 

W 2021 roku elbląskie placówki realizowały także szereg projektów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz pozyskały na ten cel wiele środków ze źródeł zewnętrznych. Dzięki temu możliwe było wsparcie bieżącej działalności placówek, wyposażenie ich w środki ochrony i nowoczesny sprzęt.

 

Podczas spotkania Prezydent nagrodził 6 dyrektorów i kierowników jednostek pomocy społecznej za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej. Nagrody otrzymali:

 

Beata Kulesza – Dyrektor Elbląskiego Centrum Usług Społecznych
Rafał Florek – Zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”
Katarzyna Chuchra - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu
s. Halina Rydzy – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi
Aleksandra Kojtych - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu
Iwona Pietraszkiewicz - Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Tacy sami”.

 

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego nagrody Prezydent przekazał również pracownikom elbląskich placówek pomocy społecznej. Wyróżnione w ten sposób zostały 52 osoby.

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Dzień Pracownika Socjalnego ( zdjęć 16 )
Dodano: 2021-11-20 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ 1125
  Sobota, 20.11

  Nissan Micra, dziecko nepotyzmu pseudo polityków elbląskich , już tak nisko upaść żeby tylko za nic robienie dostawać wypłatę z UM ,bo persona raczej aktywność dla miasta ,regionu poniżej zera ,żadnej haryzmy i pomysłu,a co najgorsza być marionetką Słupnika to już jest naprawdę poniżej godności.

 2. 2
  +13
  ~ wszystko w zwisie
  Sobota, 20.11

  Wituś znowu, jako wzór, założył majtki z fiutem wiszącym nad tasiemką. Wituś - nie można być trochę w ciąży. Lepiej nie noś maski skoro masz wyrąbane na zasady i obowiązki maluczkich. Albo nie pokazuj się jako anty wzór. Niech go wreszcie jakaś skumplowana instytucja symbolicznie ukarze. Kulfon też roznosi wirusy. Szczególnie taki. maska nie neutralizuje odkażalnika, więc nochal pod maskę!

 3. 3
  +11
  ~ przyjaźń z czerepakiem ??
  Sobota, 20.11

  Widok jest symboliczny . wróblewski z onucą bez zasłoniętej klamy. Wszystko w obecności Missana (medyk) i kierowników placówek opiekuńczych gdzie zasady sanitarne są podstawą. dalej nie ma odważnego który wstanie i wyjdzie gdy kulfoniasty zechce mu wręczyć czerwone okładki? kto jak nie oświata i wy ma pouczyć ignoranta, że szkodzi ludziom.

 4. 4
  --1
  ~ Cud
  Sobota, 20.11

  Nic tak nie cieszy pracownika jak szczere, życzliwe , uczciwe, nagrodzenie i uczciwa ocena za pracę i To podnosi na duchu , daje satysfakcję, ze warto się poświęcać!

 5. 5
  --2
  ~ Sielanka
  Sobota, 20.11

  Kurcze pozazdrościć ze ma się szefa ktory doceni człowieka, jego trud , wysiłek w pracy na rzecz społeczności! To naprawdę rzadkość, niektorzy tylko patrzą czy się kogos lubi czy nie lubi, czy jest za ładny, za inteligentny, za bogaty , z lepszą pozycją, czy jest mądrzejszy, I wtedy ciach po premii i praca się nie liczy a tu tak milo popatrzeć!

 6. 6
  +1
  ~ mniemany
  Sobota, 20.11

  ~Cud - jeżeli piszesz szczerze, to powiem tak: wydaje mi się (wydaje!) że do takiej pracy idzie sie z poczucia wewnętrznego. proboszcz nazywa to powołaniem, a skoro tak, to w powołaniu 80% udziału ma altruizm a nie nagrody. Jeżeli pracujesz tam dla nagród, to wybacz, ale weź karabin i idź na granicę a Błaszczak cię nagrodzi i będzie za tobą stał murem kolczastym i polewaczką. To co robicie jest jedna z najtrudniejszych prac i budujące jest uznanie podopiecznego, jego rodziny, współpracowników, kierownictwa placówki. Jaką wartość ma nagroda od kogoś kto ciebie lekceważy nawet w takiej sytuacji - ty w masce, nawet jeśli tylko dla zasady, on z ginolem zionącym wnętrznościami? Szczere "dziękuję" od rodziny podopiecznego ma kolosalnie większą wartość emocjonalną niż te kilka zł raz na rok.

 7. 7
  +8
  ~ kkk
  Niedziela, 21.11

  Z tego wniosek że to dyrektorzy ino "ciężko" pracują ... palcem wskazującym?

 8. 8
  --5
  ~ kjm
  Niedziela, 21.11

  @~ 1125 - zazdrościsz, a może zostałeś odstawiony na boczny tor? A może zapisałeś się do NE?

 9. 9
  +1
  ~ Ja
  Niedziela, 21.11

  Pragnę zauważyć,że Pani Katarzyna Ch.jrst dyrektorem Środowiskowego Domu Samopomocy a nie kierownikiem....i jest nim nie od dziś więc czas odświeżyć dane...eh...

 10. 10
  +2
  ~ bleee
  Niedziela, 21.11

  Straszne, jak w UM komuną bije. Czy ci ludzie pracują społecznie, czy biorą za to kasę z naszych podatków?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3374030590057