Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Rywalizowali w konkursie wiedzy o Konstytucji. "Konkurs dotyka aktualnych tematów"

20.11.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rywalizowali w konkursie wiedzy o Konstytucji. "Konkurs dotyka aktualnych tematów"

18 listopada 2021 r. auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu pt. "Polskie konstytucje - od Konstytucji 3 maja 1791 r. do Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r.". Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół średnich z regionu elbląskiego. 
 

Konkurs został zorganizowany przez Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Elblągu. Nawiązuje on do obchodzonej w całym kraju 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat kształtowania się ustroju państwa polskiego oraz praw i wolności obywatelskich na przestrzeni dziejów, których odzwierciedlenie znaleźć możemy w treści norm prawnych zawartych w uchwalanych kolejno konstytucjach i ich nowelizacjach. 


Patronami konkursu byli Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski oraz Rektor PWSZ w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.
 

W konkursie udział wzięło łącznie kilkudziesięciu uczniów. Jest to bardzo budujące, że nasza inicjatywa cieszyła się w tak dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży

– mówi zastępca dyrektora IE ds. naukowych i organizacyjnych dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.
 

Laureatami konkursu zostali:


1. Jakub Skibiński - III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu
2. Jarosław Dembski - Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu
3. Aleksander Szulc - II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu

Zwycięzcom nagrody wręczyli Rektor PWSZ w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni oraz wiceprezydent Miasta Elbląg  Michał Missan. Nagroda główna w postaci tabletu została ufundowana przez Fundację Elbląg - Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego ze środków funduszu nieograniczonego pochodzących z wpływów z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

 

Zaproponowany przez nas konkurs dotyka bardzo ważnych i aktualnych tematów.  Mamy nadzieję kontynuować go w kolejnych latach

– dodaje dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.

 

Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia udali się do Galerii Filar Sztuki w Bibliotece PWSZ w Elblągu, gdzie miało miejsce otwarcie wystawy „Dla Niepodległej”. Jest to ekspozycja prac studentów PWSZ w Elblągu przygotowanych w celu uczczenia niedawno obchodzonego Narodowego Święta Niepodległości. 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Gratulacje
  Sobota, 20.11

  Ciekawe. Missan chyba nie nadzoruje miejskiej oświaty, więc co tam robił? Pewnie któryś z tych bardzo chętnych do fleszy, szczególnie ten medialno fotogeniczny był zbytnio odkażony w tym czasie.

 2. 2
  +2
  ~ 1125
  Sobota, 20.11

  Nissan Micra to jest gość ,dziecko układu elbląskiej pseudo polityki , zarabia za nic robienie ,a poza tym facet nie ma żadnej haryzmy i pomysłu na miasto i region ,jest tylko przystawką w układzie małomiasteczkowy do kolekcji Słupnika ,przykre ale prawdziwe ,być marionetką KWW.

 3. 3
  +2
  ~ Machupichcę
  Sobota, 20.11

  Patronem konkursu wiedzy o Konstytucji powinien być el presidente de Escobar Anżej D.

 4. 4
  0
  ~ Szejk Ali
  Niedziela, 21.11

  To konkurs historyczny? Bo konstytucja już nie jest potrzebna teraz UE.

 5. 5
  0
  ~ Czytelnik gazet
  Niedziela, 21.11

  Po tym artykule organizatorzy jak i laureaci tego konkursu, zapewne znajdą się na czarnej liście PZPR-u ( Pokłócona Zjednoczona Prawica Rzeczypospolitej).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2236659526825