Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Spotkanie Licealistów z Prezesem RCL

05.10.2021, 14:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie Licealistów z Prezesem RCL

W czerwcu tego roku Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego nawiązała współpracę z Rządowym Centrum Legislacji, w ramach której uczniowie klas o profilu humanistycznym będą mieli okazję uczestniczyć w serii wykładów i warsztatów, przybliżających im zagadnienia z zakresu prawa. Pod koniec września doszło do pierwszego spotkania, inaugurującego ten cykl. Poprowadził je Prezes Rządowego Centrum Legislacji - dr Krzysztof Szczucki, absolwent I Liceum. 

Dr Szczucki specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa karnego i konstytucyjnego oraz tych związanych z bioetyką i filozofią prawa. Podczas swojej kariery prawniczej szefował zespołom prawników w wielu instytucjach i urzędach centralnych, m.in. w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, w Kancelarii Prezydenta RP. W 2020 roku „Gazeta Prawna” uznała Krzysztofa Szczuckiego za jednego z najbardziej wpływowych prawników w Polsce. 

Olga Czurakowska - jedna z uczennic, biorących udział w październikowym wykładzie -  tak opisała swoje wrażenia: „Podczas spotkania nasz gość uświadomił nam, jakim skomplikowanym procesem jest wydawanie wyroku w prawie karnym. Mieliśmy okazję aktywnie dyskutować i debatować o słuszności konkretnych wyroków, gdy osoba oskarżona działała w stanie wyższej konieczności. To było arcyciekawe. Myślę, że pan Krzysztof Szczucki i jego kariera będzie dla wielu z nas inspiracją w wyborze przyszłego zawodu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania”. 

W kolejnych etapach projektu edukacyjnego młodzież czekają: debaty oksfordzkie, warsztaty i seminaria rozszerzające wiedzę prawniczą oraz wyjazdy do Warszawy, gdzie będą mieli okazję m.in. zapoznać się ze specyfiką pracy Sejmu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak i sądów centralnych.
 

I LO w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 05.10

  Bardzo ciekawa inicjatywa dla uczniów. Brawo !!

 2. 2
  +4
  ~ też elblążanin
  Wtorek, 05.10

  Rządowe Centrum Legislacji, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, może jeszcze spotkanie z ministrem Ziobro. Czego się uczniowie nauczą? Jak łamać konstytucję? Wstyd dla szkoły z takimi tradycjami.

 3. 3
  +6
  ~ Sanepid
  Środa, 06.10

  Ze zdjęć wynika, że obowiązek noszenia maseczek został zniesiony czy nawet RCL ma to w nosie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1178710460663