Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Trwają przygotowania do 11. Gali "Osobowości Regionu". "To bardzo duże i ważne wydarzenie w historii Elbląga"

25.09.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwają przygotowania do 11. Gali "Osobowości Regionu". "To bardzo duże i ważne wydarzenie w historii Elbląga"
Fot. KJ
W tym roku, po raz pierwszy, w zorganizowanie Gali „Osobowości Regionu” zaangażowali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. W piątek, 24 września, obyło się spotkanie organizacyjne.
 
Program „Osobowość Regionu” powstał w 2004 r. - Chciałam, żeby młodzież znalazła wzory do naśladowania z naszego regionu. Nie trzeba ich szukać w dużych miastach czy w historii. Współcześnie również znajdują się osoby z których możemy brać przykład – mówiła autorka programu Anna Daczkowska.
 
 
Projekt "Osobowość Regionu" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodego pokolenia. Stwarza możliwości wyboru własnego rozwoju oraz wzorów postępowania, a w przyszłości ich aktywnego udziału w życiu społeczno-kulturalnym w ich miejscu zamieszkania. Umożliwia znalezienie kogoś ważnego, kogoś kto w swoim życiu coś osiągnął. Mają wzór, który nakieruje ich na dobrą drogę
 
– podkreśliła Anna Daczkowska.
 
Tegoroczną Galę przygotowują: Klaudia Banaś (17 l.), Michał Gorbaczewski (16 l.), Martyna Socha (17 l.), Mirela Kłosińska (17 l.), Kamila Pater (17 l.), Wiktoria Witecka (19 l.) Franek Nowak (18 l.), Marika Kuriata (14 l.), Michał Muraszko (16 l.) i Zuzanna Bracka (17 l.).
 
Co skłoniło uczniów do tego, by wziąć udział w tym wydarzeniu? - Przede wszystkim ciekawość – stwierdził Michał Gorbaczewski. - Wydaje mi się, że może być to ciekawe przeżycie. Brałem udział w konkursach recytatorskich, ale w tak dużym wydarzeniu jeszcze nie brałem udziału.
 
- Pani Ania Daczkowska przyszła do nas do klasy i zaczęła opowiadać o Gali w taki sposób, że bardzo chciał wziąć w niej udział – przyznała Martyna Socha.
 
 
Ten projekt jest bardzo interesujący. To niezwykła okazja, by przyczynić się do stworzenia ważnego przedsięwzięcia. To bardzo duże i ważne wydarzenie w historii Elbląga. Szkoda by było nie wziąć w nim działu
 
– zaznaczyła Klaudia Banaś.
 
- Kiedy pani Daczkowska przyszła do naszej klasy była pełna pozytywnej energii. Zaraziła tym wiele osób – mówiła Mirela Kłosińska.
 
Dlaczego warto organizować Galę „Osobowość Regionu”?
 
To bardzo kreatywny projekt i na pewno wspaniałe wydarzenie. To pierwszy taki projekt, w który się zaangażowałam. Nie co dzień zdarza się okazja, aby wziąć udział w stworzeniu Gali
 
– podkreśliła Mirela Kłosińska.
 
- To bardzo fajne wydarzenie – zapewniała Martyna Socha. - Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy od różnych osobach. Zaangażowanie się w stworzenie takiej Gali to nie tylko bardzo dobra zabawa, a jednocześnie jest to szansa dla młodych osób, by mogli się sprawdzić.
 
- Pierwszy raz wezmę udział w „Osobowości Regionu” i jestem bardzo tym podekscytowana. Już nie mogę się doczekać samej Gali. Osobiście bardzo lubię brać udział w różnych przedsięwzięciach, integrować się z grupą i występować na scenie. Projekt „Osobowość Regionu” daje nam możliwość sprawdzenia swoich sił – dodała Klaudia Banaś.
 
Młodzież zgodnie twierdzi, że autorka projektu w przygotowania do Gali wkłada całe serce. - To bardzo miła, ciepła, bardzo dobrze zorganizowana kobieta – wymieniał Michał Gorbaczewski. - Ma do tego głowę, a przede wszystkim serce. Bardzo się cieszę, że mogę z nią współpracować.
 
 
Pani Ania Daczkowska to świetna kobieta. Poprawia nam humor, jest bardzo otwarta, ma dużo pomysłów. Jest bardzo kreatywna. Bardzo dobrze się z nią pracuje
 
– zaznaczyła Martyna Socha.
 
- Nasza grupa jest bardzo dobrze kierowana przez panią Daczkowską. Atmosfera jest tutaj bardzo przyjemna i z przyjemnością przychodzimy na próby – zapewniała Mirela Kłosińska.
 
Bohaterem 11. edycji Gali będzie Juliusz Marek, który został odznaczony m.in. przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce.
 
Gala odbędzie się 21 grudnia, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. KJ


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wybitny
  Sobota, 25.09

  Absolutny nr 1, to konert! Za nim Antek, Witek, ... . Ale dopiero daleko za nim!

 2. 2
  0
  ~ LK
  Sobota, 25.09

  Brawo, Julek :)

 3. 3
  +2
  ~ Sp19 90-94
  Niedziela, 26.09

  Podziwiam zaangażowanie Pani Ani, życzę wszystkim uczniom żeby tylko takich pedagogów spotykali na swojej drodze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0789439678192