Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

III LO obchodzi 30-lecie. „W oświacie jedyne co jest stałe to zmiany”

30.09.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
III LO obchodzi 30-lecie. „W oświacie jedyne co jest stałe to zmiany”
fot. MB

III Liceum Ogólnokształcące przeszło wiele zmian. Od  siedzib, po patronów czy kadrę. Dzisiejsza (30 września) Gala z okazji 30-lecia istnienia placówki była idealną okazją do wspomnień.
 

Przypomnijmy, że III LO powstało w 1955 r. i mieściło się początkowo przy ul. Grottgera. Po kilku przeprowadzkach szkoła została zlikwidowana w 1962 r., a uczniowie zostali przeniesieni do I LO. 
 

Na szczęście III LO odrodziło się na nowo w 1991 r. - Choć jesteśmy młodziutką szkołą to zapracowaliśmy na swoją pozycję. Zawsze dbaliśmy o wysoki poziom i wysokie wyniki – mówiła dyrektorka III LO Beata Orzech. - Zależy nam na tym, żeby nasi uczniowie osiągali sukcesy i mogli realizować się na wyższych uczelniach.
 

Mamy bardzo dużo absolwentów, którymi możemy się pochwalić. Na przykład Krzysztof Wieszczek, który jest znanym aktorem. Naszym absolwentem jest też Tomek Lach z zespołu Afromental, który jest jurorem w programie „The Voice od Poland”. Nasz absolwent Leszek Gaś kieruje biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce

– wymieniała Beata Orzech.
 

Obecnie do III LO uczęszcza ponad 450 uczniów w 16 klasach. - Klasy są wypełnione. Praktycznie nie mamy wolnych miejsc. Szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży – zapewnia Beata Orzech.
 

We wrześniu 2018 roku szkoła została przeniesiona do budynku przy ulicy Browarnej 1 (po Gimnazjum 9). - Placówka na pewno zyskała. Mamy teraz piękna, dużą, nową halę sportową. Poprzednia była w niezbyt dobrym stanie technicznym – przyznała Beata Orzec. - Poprzedni budynek, w którym byliśmy to był budynek po koszarach. On co prawda był przystosowany do wymogów szkoły, ale nie był to typowy budynek dla szkoły. Nie było dużych korytarzy, które tutaj mamy, klasy były mniejsze. Do tego teraz jesteśmy w centrum miasta. 
 

- Nie było łatwo się przenieść, bo było to duże przedsięwzięcie, ale jesteśmy tu od trzech lat i w tym czasie dużo udało nam się zrobić, aby dostosować budynek do naszych potrzeb. Na przykład z pomieszczenia, gdzie znajdowała się kuchnia zrobiliśmy laboratorium chemiczne – dodała Beata Orzech.
 

Czego można życzyć III LO? - Na pewno absolwentów, którzy w 100 procentach będą zdawać matury, będą dostawali się na wymarzone studia i robili kariery. I jak najmniej zmian w oświacie, bo w oświacie jedyne co jest stałe to zmiany – zaznaczyła Beata Orzech.
 

Zdalne nauczanie, fałszywe alarmy bombowe podczas matur to już jest  rzeczywistość, do której się przyzwyczajamy. Jesteśmy gotowi, gdyby trzeba było powrócić do zdalnego nauczania. Wszyscy uczniowie mają już pozakładane konta i mają dostęp do platformy szkolnej, na której prowadzone są zajęcia. Oczywiście mamy nadzieję, że nie będziemy musieli z tego skorzystać, bo zdalne nauczanie to cięższa praca i dla uczniów i dla nauczycieli

– opowiada Beata Orzech.

 

 Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 3 LO ( zdjęć 54 )
Dodano: 2021-09-30 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zaoczny
  Czwartek, 30.09

  A co dzieje się w opuszczonym ,dawnym budynku III LO na Saperów ?

 2. 2
  +3
  ~ kiki
  Piątek, 01.10

  A pan Jan Zaborowski który kierował szkołą od początku jej istnienia, usadowiony w 3 rzędzie. Czy to jest w porządku?

 3. 3
  +2
  ~ KJ
  Piątek, 01.10

  Żeby w tytule mieć 2 błędy interpunkcyjne - "szacun".

 4. 4
  0
  ~ Pawel
  Sobota, 02.10

  Szkoda, że przy okazji takiej rocznicy Dyrekcja szkoły zupełnie zapomniała o swoich absolwentach - nikt z nas nie został zaproszony do udziału w tej uroczystości. Smutne...Pan Dyrektor Zaborowski gdzieś w tylnym rzędzie...A to właśnie energia tego człowieka zgromadziła grono świetnych pedagogów, dzięki którym, my uczniowie pierwszych roczników z początku lat 90-tych czuliśmy się w naszej szkole jak w domu, zdobywaliśmy dla tej szkoły miejsca w olimpiadach szkolnych i medale w zawodach sportowych. Ale kogo to dzisiaj obchodzi...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1420850753784