Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Do Elbląga przyjadą Ministrowie Obrony Polski, Węgier, Słowacji i Czech

16.06.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Do Elbląga przyjadą Ministrowie Obrony Polski, Węgier, Słowacji i Czech
Fot. Archiwum redakcji
W poniedziałek (21 czerwca), w dowództwie Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód przy ul. Podchorążych, odbędzie się spotkanie Ministrów Obrony Polski, Węgier, Słowacji i Czech.
 
Spotkanie Ministrów Obrony Państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) zaplanowano na dwa dni. W niedzielę (20 czerwca) w Gdyni odbędzie się powitanie Ministrów z zastosowaniem ceremoniału wojskowego.
 
Dzień później (21 czerwca) Ministrowie Obrony: Polski Mariusz Błaszczak, Węgier Tibor Benkő i Słowacji Jaroslav Nad oraz Wiceminister Czech Jan Havránek przyjadą do Elbląga, aby podsumować współpracę V4 podczas trwającego od 30 czerwca 2020 r. polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.
 
Jak informuje Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej podczas spotkania omówiony zostanie także postęp w realizowanych wspólnie projektach obronnych, w tym m.in. przygotowaniach Wyszehradzkiej Grupy Bojowej UE do dyżuru w 2023 r., pracach na rzecz certyfikacji Połączonej Grupy Wsparcia Logistycznego V4 oraz współpracy w dziedzinie zamówienia amunicji oraz wytyczone zostaną dalsze prace w tym zakresie.
 
 
Ministrowie przedyskutują rezultaty ostatniego szczytu NATO w Brukseli oraz bieżące inicjatywy europejskie w sferze obrony i bezpieczeństwa. Na zakończenie sesji plenarnej, ministrowie państw Grupy Wyszehradzkiej podpiszą list intencyjny o współpracy w obszarze komunikacji strategicznej. Minister Mariusz Błaszczak podpisze polsko-czeską umowę o wzajemnej współpracy obronnej, która zastąpi dotychczas obowiązujące porozumienie
 
– podaje Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zaniepokojona
  Środa, 16.06

  Co się dzieje?

 2. 2
  --8
  ~ TeofilSkorupa
  Środa, 16.06

  Polska armia odzyskuje wreszcie swoją świetność a nasi wrogowie muszą nas wreszcie traktować poważnie. To spotkanie jest najlepszym dowodem jakim szacunkiem obdarzają nas sojusznicy. To bardzo ważne że Polacy mogą się wreszcie czuć bezpiecznie we swoim własnym domu.

 3. 3
  +2
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 16.06

  W tym czasie najlepiej unikać jazdy ulicami Bema, Saperów, Łęczycką. Mam jeszcze w pamięci co działo się w Elblągu gdy z jednodniową kilkugodzinną wizytą wpadł do Elbląga prezydent Duda. Akurat w czasie jego wyjazdu na lotnisko koło Malborka ja i dziesiątki innych osób usiłowaliśmy wjechać do Elbląga z Siódemki. Na zjeździe węzła południe staliśmy około 40 minut, zanim rządowe limuzyny przejechały Warszawską i policja z żandarmerią zaczęły wpuszczać oczekujących do miasta. Korki w samym Elblągu trwały jeszcze długi czas potem. Ale w sumie nie narzekam bo wiem co dzieje się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie czy w Alejach Ujazdowskich prawie codziennie gdy ktoś ważny jedzie do URM, sejmu lub pałacu prezydenckiego...

 4. 4
  +3
  ~ Rotmaister Roch Kowalski.
  Środa, 16.06

  Najbardziej rozbawiła mnie wiadomość jakoby nasz Rząd rozważał możliwość użycia naszych sił zbrojnych do tłumienia protestów kobiet. Ciekawe skąd by wzięto tych żołnierzy. Przecież mamy kadrę zawodową, więc jakim sposobem ci żołnierze byliby na ulicy. Czynnej służby już nie ma, a Terytorialsi to taka bardziej rozwinięta forma harcerstwa, przydatna głównie do zabezpieczenia uroczystości kościelnych i imprez okolicznościowych. A tu ktoś napisał o wyjątkowej sile naszej armii. Ciekaw jestem kiedy i w jakich okolicznościach miał z nią kontakty. Prędzej większą siłę militarną przedstawiałaby husaria króla Jana III, a nasze Siły Zbrojne czasów PRL, nazywane teraz z pogardą Ludowym Wojskiem Polskim to wręcz potęga.

 5. 5
  --3
  ~ Zaczęli
  Środa, 16.06

  Już P O cy zaczęli pisać głupoty O protestach i tlumieniu. Co innego potrafią bez wstydu i honoru po tylu aferach.

 6. 6
  +4
  ~ MOŻE
  Środa, 16.06

  Kiedy Elbląg odzyska stan wojska jaki był kiedyś. Koszary pełne, co krok widac było żołnierzy. Za czasów olsztyna degradacja.

 7. 7
  0
  ~ juznieza
  Środa, 16.06

  Cała prawda w mailach. Dokąd nas prowadzicie !!!!!

 8. 8
  --1
  ~ Do Rotmajster Roch Kowalski
  Środa, 16.06

  Jakoby , ponikąd i osobno To ty się puknij w łeb z takimi fejkniusami. Nikt w Polsce nie pałuje kobiet. To ze jedna z druga babą pluje na mundur i wyzywa wulgarnie i ją zatrzymują, to za to ze łamie świadomie prawo znieważając funkcjonariuszy.

 9. 9
  +1
  ~ Yossarian
  Środa, 16.06

  Znaczy będą utrudnienia w ruchu. Postawia żandarmów co kilkadziesiąt metrów i ciężko będzie przejechać przez Saperów.

 10. 10
  +7
  ~ Machupichcę
  Środa, 16.06

  Hit : polsko - czeska umowa o współpracy obronnej. Tego to by nawet żaden stand up-owiec nie wymyślił.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.