Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

100-lecie dywizji. Dowództwo 16. PDZ czekają przenosiny do... Olsztyna

16.09.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
100-lecie dywizji. Dowództwo 16. PDZ czekają przenosiny do... Olsztyna
Zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Moliński

Sztab 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej czekają kolejne przenosiny. Tym razem z Białobrzegów do Olsztyna. Taką informację przekazał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w miniony weekend podczas obchodów 100-lecia dywizji.

Szef MON Mariusz Błaszczak przekonuje, że dowództwo 16. Dywizji powinno znajdować się w stolicy Warmii i Mazur do końca tego roku - poinformowało Radio Olsztyn.

To oznacza, że 16. PDZ czekają kolejne przenosiny. Przypomnijmy. Przez wiele lat siedzibą dowództwa "szesnastki" był Elbląg. W 2017 wyprowadzono go do Białobrzegów pod Warszawą. Teraz wróci do województwa warmińsko-mazurskiego.

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana 14 września świętowała swoje 100-lecie. Uroczystości odbyły się w Bartoszycach. Stawili się tam również żołnierze 16. Pułku Logistycznego w Elblągu.

W uroczystościach w Bartoszycach uczestniczył m.in. Minister Obrony Narodowej, Pan Mariusz Błaszczak, który po uroczystej zbiórce rozmawiał z Dowódcą i żołnierzami 16. Pułku Logistycznego w Elblągu. Interesował się aktualnym stanem formowania jednostki oraz skompletowaniem stanem osobowym i sprzętem wojskowym. Dowódca 16. pułku, płk Piotr Pankowski poinformował Ministra aktualnym stanie ukompletowania jednostki, zwracając uwagę, iż zadania związane z remontami sprzętu wojskowego realizowane są zgodnie z harmonogramami. W trakcie obchodów rocznicy powstania 16. PDZ, nasz pułk przygotował także specjalne stoisko promocyjne, gdzie można było zapoznać się z informacją na temat Elbląga i regionu oraz skosztować naszych regionalnych potraw

- o udziale 16. Pułku Logistycznego w uroczystościach w Bartoszycach informuje Zbigniew Tuszyński.
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ pytam się
  Poniedziałek, 16.09

  I co panie Krasulski i panie Wilk, po co nam z naszego okręgu 34 są posłowie do czego? Mam nadzieje , że wyborcy teraz ocenią.

 2. 2
  +24
  ~ Wuborcy
  Poniedziałek, 16.09

  Byliśmy z PiS ale po tym o zroniloscor es 16 pomorskiej to wala nie zaglosukrmy na was PiS. Tak walczycie O Elbląg.

 3. 3
  +26
  ~ wicia
  Poniedziałek, 16.09

  No to wiadomo że nie głosujemy na panów Krasulskiego, Wilka i Sadowskiego, koniec pewnej epoki?

 4. 4
  +16
  ~ mis
  Poniedziałek, 16.09

  elblag do zaorania bida z nedza niedlugo dziury w moscie ze kola pourywaja a na remont nie ma kasy coraz gorzej

 5. 5
  --3
  ~ Maks
  Poniedziałek, 16.09

  Jeżeli ktoś ma jakie takie pojęcie o wojsku powinien wiedzieć, że nigdy nie lokuje się sztabów dwóch dywizji w jednym miejscu

 6. 6
  +15
  ~ Mający pojęcie o wojsku
  Poniedziałek, 16.09

  Panie Maks, dowództwo wielonarodowe trzeba było rozmieścić w Olsztynie, a dowództwo 16 PDZ pozostawić w Elblągu, Byłyby mniejszy koszt finansowy i ludzki, a zdolność operacyjna dowództw zachowana.

 7. 7
  +15
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 16.09

  No cóż. Skoro wg jakiegoś idioty, który stworzył aktualny podział administracyjny Elbląg to Mazury i Warmia, to czemu zapyziały Olszczyn nie może być siedzibą, 16 POMORSKIEJ dywizji zmechanizowanej? :) Tak, jak w 1999 r. , gdy niczym sępy rzucili się na elbląskie urzędy zabierając komputery, radiowozy czy nawet sprzęt ze szpitali, tak teraz, po 20 latach, pazernie zabiera się nam naszą dywizję, która od dziesięcioleci była kojarzona z Elblągiem. Pomijam już niedawne odebranie Elblągowi przez Olszczyn dyspozytorni pogotowia czy stacji krwiodawstwa. Ale, jak coś to Elblągowi lepiej w szuwarowo-bagiennym, bo "jesteśmy drugim miastem w województwie i mamy większa siłę przebicia i jesteśmy bardziej dotowani przez Unię". A wystarczyło zostawić naszą PDZ u nas a Olszczynowi dać NATO.

 8. 8
  +10
  ~ er ce
  Poniedziałek, 16.09

  No i tak mamy jeśli wojskiem żądzą ignoranci.

 9. 9
  +12
  ~ jacek
  Poniedziałek, 16.09

  W Szczecinie, jakos są dwa dowództwa dywizji. U nas nie może tak być, bo przecież o to dowództwo, Olsztyn zabiegał od wielu lat.

 10. 10
  +6
  ~ Joluś
  Poniedziałek, 16.09

  Drodzy zwolennicy PiS-u, głosujcie na nich bo jeszcze trochę w Elblągu jest rzeczy do przeniesienia do Olsztyna. Pomorska Dywizja na Warmii, ale przy tej zmianie wszystko jest możliwe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.