Niedziela, 21.10.2018, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Minister Mariusz Błaszczak. „To ważny dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość”

02.10.2018, 19:35:21 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Mariusz Błaszczak. „To ważny dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość”
Fot. Ryszard Biel
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wziął dzisiaj udział w uroczystości przekazania Pułku Wsparcia Dowodzenia w podporządkowanie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.
 
 
To ważny dzień. To dzień, w którym Pułk Wsparcia Dowodzenia został przed chwilą przyporządkowany Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. To dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość, Polską i sojuszniczą, do tego, żeby bronić naszych państw, ojczyzn w ramach sojuszu północnoatlantyckiego
 
– mówił Mariusz Błaszczak.
 
W lipcu 2016 r. podczas obrad szczytu NATO w Warszawie podjęto decyzje, by na wschodniej flance obecne były wojska sojusznicze. - Byliśmy wówczas o tym przekonani, że ta zmiana będzie miała charakter zasadniczy. Żeby wypełnić te postanowienia, żebyśmy się czuli bezpiecznie w naszych państwach musieliśmy podjąć przygotowania, stworzyć dowództwa, wyposażyć żołnierzy w nowoczesny sprzęt i właśnie teraz jesteśmy świadkami dziś, tu, w Elblągu, realizacji tego procesu – mówił Minister.
 
 
Wielonarodowa Dywizja już niedługo rozpocznie proces certyfikacji. Ten proces zostanie zakończony razem z ćwiczeniami Anakonda. Jestem o tym przekonany, ze proces certyfikacji wypadnie korzystnie dla jednostki wojskowej, która powstała właśnie na naszych oczach, żeby wzmocnić system bezpieczeństwa Polski i wzmocnić system bezpieczeństwa sojuszu północnoatlantyckiego
 
– zaznaczył Minister.
 
Jak podkreślił Mariusz Błaszczak ważnym aspektem jest nowoczesny sprzęt. - Przed chwilą przekazałem dowództwom siedem wozów dowodzenia. To sprzęt, który robił furorę na Targach Obronnych w Kielcach w tym roku. Jest to sprzęt, który daje gwarancje tego, że system dowodzenia będzie przebiegał w sposób właściwy, który daje gwarancje zabezpieczenia, kamuflażu, łączności, który pozwala dowódcom na to, żeby mogli podejmować decyzje, utrzymywać łączność z podległymi oddziałami, żeby mogli w praktyce zadbać o bezpieczeństwo na wschodniej flance sojuszu wschodnio atlantyckiego – mówił.
 
Każdy z siedmiu przekazanych dziś wozów dowodzenia kosztował 12 mln zł. - To jest pierwsza partia wozów. Chciałbym, aby te wozy trafiły do innych jednostek wojskowych Wojska Polskiego, żeby stanowiły wizytówkę Wojska Polskiego, żeby stanowiły dowód tego, że Wojsko Polskie jest przygotowane do tego, żeby bronić naszej Ojczyzny, żeby w ramach sojuszu wschodnio atlantyckiego zapewnić bezpieczeństwo naszym państwom – dodał Minister.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Galeria / Minister Błaszczak w Elblągu ( zdjęć 68 )
Dodano: 2018-10-02 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Żal
  Wtorek, 02.10

  Kiedyś budynki ojskowe i jednostki tętnicy życiem obecnie rzadko widać żołnierzy. Zniczono Elbląg i jednostki. Wszystko na olsztyn i mazury. Hańba.

 2. 2
  --7
  ~ RODO
  Wtorek, 02.10

  RODO - ciekawa sprawa, dlaczego widać nazwiska na mundurach uczniów??

 3. 3
  +14
  ~ Polak
  Wtorek, 02.10

  W tym ważnym dniu nikt zatroskany o losy kraju nie miał ochoty tego Pana oglądać, ale cóż... widziano go za to na jakimś pogrzebie, podczas gdy zdziesiątkowane, zawalone robotą i pretensjami patopolaków o wszystko i o nic, służby domagały się należnej im podwyżki. Oczywiście TVPropaganda pokazywała m. in. Pana Mariusza, zamiast zdeterminowanych funkcjonariuszy. Przykre.

 4. 4
  +7
  ~ Zsti
  Wtorek, 02.10

  Kiedyś zsti to kuznia dla zamechu teraz to szkolka dla miesa armatniego

 5. 5
  +16
  ~ Prork Igor
  Wtorek, 02.10

  Mam pytanie tu cytuje „To ważny dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość” konkretnie co tam chodzi po głowie do czego jesteśmy gotowi?

 6. 6
  +2
  Robert Koliński
  Środa, 03.10

  Dyrektor w gabinecie kolację smaczną pcha Wesoły jest bo przecie waleczną armię ma A gdy robociarz marnie w okopach będzie gnił On grubą forsę zgarnie i brzuch mu będzie tył. Niech żyje wojna! Muzyczka marsza rżnie Wojna! Pieniążki sypią się Wroga bij w imię Boga Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe!

 7. 7
  +7
  ~ Adam
  Środa, 03.10

  Podobnie jak Igor zapytam: "do czego minister jest gotowy"?

 8. 8
  --5
  ~ Marek elbląski
  Środa, 03.10

  Minister jest gotowy do przygotowania Polski do obrony przed atakiem militarnym z zewnątrz,a że mamy takie położenie,a nie inne,to zagrożenie jest ze wschodu,od strony naszego odwiecznego wroga,jakim jest Rosja.To obojętne,czy ona jest Rurykowiczów,Romanowów,bolszewików czy Putina,jest takie ciekawe i dające do myślenia powiedzenie:"Chcesz pokoju?Szykuj się do wojny".

 9. 9
  +3
  ~ antygłąb
  Środa, 03.10

  Ić ztont mariószó.

 10. 10
  --3
  ~ mieszkaniec
  Środa, 03.10

  Durniu anty głąb .TRZY WYRAZY I TRZY BŁĘDY ORTOGRAFICZNE ,

 11. 11
  +1
  Robert Koliński
  Środa, 03.10

  @Marek elbląski - Brednie rusofoba. Jest jeszcze lepsze powiedzenie, które jest mniej znane podjaranym wojskowymi zabawkami, mundurkiem i myśleniem na rozkaz gołowąsom, za to adekwatniejsze: Si vis pacem, para iustitiam (Chcesz pokoju, czyń sprawiedliwość).

 12. 12
  --4
  ~ Robert K. i przyjaciele
  Środa, 03.10

  Mariusz jest wspaniały

 13. 13
  +1
  ~ antygłąb
  Środa, 03.10

  "mieszkaniec", ty środku z kapusty ( mam nadzieję, że to dajesz radę skojarzyć? :p ), specjalnie tak napisałem. I właśnie ze względu na takich parasoli jestem antygłąb. :p

 14. 14
  +4
  ~ Twój email
  Środa, 03.10

  Poprzednik ministra Błaszczaka, zwany Ministrem Wojny na czas Pokoju wyprowadził z naszego miasta Dywizję Zmechanizowaną. Ten natomiast tworzy podwaliny dla wielonarodowego kontyngentu który będzie stacjonował w Elblągu. Przyglądając się nieudolności obu Panów rozbrajających naszą armię, na które ma wpływ dymisjonowanie doświadczonej kadry dowódczej, brak zakupów niezbędnego już dziś nowego sprzętu wojskowego, dochodzę do wniosku że pierwszym kontyngentem który osiądzie w naszym mieście na „Stałe” może być kontyngent białorusko – rosyjski !!!

 15. 15
  +3
  ~ Twój email
  Środa, 03.10

  Nawiązując do osoby poprzedniego ministra, Pana Antoniego, chciałbym wspomnieć chociaż kilka słów o tym wielkim patriocie, na którego głowę niejednokrotnie w podobnych komentarzach wylewane są kubły pomyj. Szczególnie dostało mu się za broń elektromagnetyczną, Niektórzy nawet twierdzą ze jest to broń do tej pory spotykana tylko w komiksach i filmach rysunkowych !!! Myślę ze są to słowa mocno krzywdzące Pana Antoniego. Ja jemu wierzę, co więcej jestem przekonany że tego typu broń ma on w domu i uważam że kilka lat temu podczas jej czyszczenia postrzelił się z niej w GŁOWĘ !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.