Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Minister Mariusz Błaszczak. „To ważny dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość”

02.10.2018, 19:35:21 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Mariusz Błaszczak. „To ważny dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość”
Fot. Ryszard Biel
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wziął dzisiaj udział w uroczystości przekazania Pułku Wsparcia Dowodzenia w podporządkowanie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.
 
 
To ważny dzień. To dzień, w którym Pułk Wsparcia Dowodzenia został przed chwilą przyporządkowany Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. To dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość, Polską i sojuszniczą, do tego, żeby bronić naszych państw, ojczyzn w ramach sojuszu północnoatlantyckiego
 
– mówił Mariusz Błaszczak.
 
W lipcu 2016 r. podczas obrad szczytu NATO w Warszawie podjęto decyzje, by na wschodniej flance obecne były wojska sojusznicze. - Byliśmy wówczas o tym przekonani, że ta zmiana będzie miała charakter zasadniczy. Żeby wypełnić te postanowienia, żebyśmy się czuli bezpiecznie w naszych państwach musieliśmy podjąć przygotowania, stworzyć dowództwa, wyposażyć żołnierzy w nowoczesny sprzęt i właśnie teraz jesteśmy świadkami dziś, tu, w Elblągu, realizacji tego procesu – mówił Minister.
 
 
Wielonarodowa Dywizja już niedługo rozpocznie proces certyfikacji. Ten proces zostanie zakończony razem z ćwiczeniami Anakonda. Jestem o tym przekonany, ze proces certyfikacji wypadnie korzystnie dla jednostki wojskowej, która powstała właśnie na naszych oczach, żeby wzmocnić system bezpieczeństwa Polski i wzmocnić system bezpieczeństwa sojuszu północnoatlantyckiego
 
– zaznaczył Minister.
 
Jak podkreślił Mariusz Błaszczak ważnym aspektem jest nowoczesny sprzęt. - Przed chwilą przekazałem dowództwom siedem wozów dowodzenia. To sprzęt, który robił furorę na Targach Obronnych w Kielcach w tym roku. Jest to sprzęt, który daje gwarancje tego, że system dowodzenia będzie przebiegał w sposób właściwy, który daje gwarancje zabezpieczenia, kamuflażu, łączności, który pozwala dowódcom na to, żeby mogli podejmować decyzje, utrzymywać łączność z podległymi oddziałami, żeby mogli w praktyce zadbać o bezpieczeństwo na wschodniej flance sojuszu wschodnio atlantyckiego – mówił.
 
Każdy z siedmiu przekazanych dziś wozów dowodzenia kosztował 12 mln zł. - To jest pierwsza partia wozów. Chciałbym, aby te wozy trafiły do innych jednostek wojskowych Wojska Polskiego, żeby stanowiły wizytówkę Wojska Polskiego, żeby stanowiły dowód tego, że Wojsko Polskie jest przygotowane do tego, żeby bronić naszej Ojczyzny, żeby w ramach sojuszu wschodnio atlantyckiego zapewnić bezpieczeństwo naszym państwom – dodał Minister.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Galeria / Minister Błaszczak w Elblągu ( zdjęć 68 )
Dodano: 2018-10-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Żal
  Wtorek, 02.10

  Kiedyś budynki ojskowe i jednostki tętnicy życiem obecnie rzadko widać żołnierzy. Zniczono Elbląg i jednostki. Wszystko na olsztyn i mazury. Hańba.

 2. 2
  --7
  ~ RODO
  Wtorek, 02.10

  RODO - ciekawa sprawa, dlaczego widać nazwiska na mundurach uczniów??

 3. 3
  +14
  ~ Polak
  Wtorek, 02.10

  W tym ważnym dniu nikt zatroskany o losy kraju nie miał ochoty tego Pana oglądać, ale cóż... widziano go za to na jakimś pogrzebie, podczas gdy zdziesiątkowane, zawalone robotą i pretensjami patopolaków o wszystko i o nic, służby domagały się należnej im podwyżki. Oczywiście TVPropaganda pokazywała m. in. Pana Mariusza, zamiast zdeterminowanych funkcjonariuszy. Przykre.

 4. 4
  +7
  ~ Zsti
  Wtorek, 02.10

  Kiedyś zsti to kuznia dla zamechu teraz to szkolka dla miesa armatniego

 5. 5
  +16
  ~ Prork Igor
  Wtorek, 02.10

  Mam pytanie tu cytuje „To ważny dzień, w którym potwierdzamy naszą gotowość” konkretnie co tam chodzi po głowie do czego jesteśmy gotowi?

 6. 6
  +2
  Robert Koliński
  Środa, 03.10

  Dyrektor w gabinecie kolację smaczną pcha Wesoły jest bo przecie waleczną armię ma A gdy robociarz marnie w okopach będzie gnił On grubą forsę zgarnie i brzuch mu będzie tył. Niech żyje wojna! Muzyczka marsza rżnie Wojna! Pieniążki sypią się Wroga bij w imię Boga Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe!

 7. 7
  +7
  ~ Adam
  Środa, 03.10

  Podobnie jak Igor zapytam: "do czego minister jest gotowy"?

 8. 8
  --5
  ~ Marek elbląski
  Środa, 03.10

  Minister jest gotowy do przygotowania Polski do obrony przed atakiem militarnym z zewnątrz,a że mamy takie położenie,a nie inne,to zagrożenie jest ze wschodu,od strony naszego odwiecznego wroga,jakim jest Rosja.To obojętne,czy ona jest Rurykowiczów,Romanowów,bolszewików czy Putina,jest takie ciekawe i dające do myślenia powiedzenie:"Chcesz pokoju?Szykuj się do wojny".

 9. 9
  +3
  ~ antygłąb
  Środa, 03.10

  Ić ztont mariószó.

 10. 10
  --3
  ~ mieszkaniec
  Środa, 03.10

  Durniu anty głąb .TRZY WYRAZY I TRZY BŁĘDY ORTOGRAFICZNE ,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.