Niedziela, 19.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Festiwal smaków podczas Biegu Piekarczyka

09.06.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Festiwal smaków podczas Biegu Piekarczyka

XII edycja największej imprezy biegowej w Elblągu, to nie tylko rywalizacja sportowa. W czasie trwania dwudniowej zabawy, odbywać się będą także inne atrakcje. Jedna z nich w szczególny sposób zainteresuje fanów dobrego jedzenia.


19 czerwca na Torze Kalbar odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka dla najmłodszych uczestników. A tuż po biegach dziecięcych rozpocznie się festyn z różnorodnymi atrakcjami. Natomiast w niedzielę, 20 czerwca wystartuje Bieg Główny, w którym udział wezmą już trochę starsi zawodnicy. W obu tych dniach sportowcom i kibicom towarzyszyć będą smaki i zapachy z całego świata. Na Placu Jagiellończyka trwać będzie wówczas Festiwal smaków. W ramach tego wydarzenia znajdą się aż trzy różne propozycje. 

Festiwal Pierogów Świata skupi w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Niezwykła pierogowa uczta zapewni gościom różnorodność pochodzenia, smaków oraz ich kształtów. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości ich przyrządzania jest właściwie nieskończona liczba. To okazja by spróbować pierogów dużych i małych, m.in. klasycznych polskich, hiszpańskich empanad, japońskich gyoza, hinduskich samos czy wietnamskich hacao. Będzie w czym wybierać!

Festiwal Smaków Świata zaprosi na dania i przysmaki z każdego zakątka globu. Na chętnych czekać będą amerykańskie burgery, hiszpańskie empanady, belgijskie grube frytki, tureckie baklawy, wietnamskie pierożki i wiele, wiele innych. Najlepsze dania, przekąski i napoje będą czekać w jednym miejscu. Z całą pewnością zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Podczas Festiwalu Piwa, Wina i Cydru miłośnicy napojów kraftowych będą mieli okazję oddać się przyjemności jaką jest próbowanie wyrobów najlepszych piwowarów, winiarzy i cydrowników z naszego kraju, a wszystko to w towarzystwie doskonałych potraw i ludzi zainteresowanych sztuką warzenia.

Oprócz tego warto przypomnieć, że nadal trwają jeszcze zapisy na oba biegi. Aby wziąć udział w Biegu Piekarczyka na 5 lub 10 km lub zgłosić dziecko do Mini Biegu Piekarczyka należy wejść na oficjalną stronę biegpiekarczyka.pl. W zakładce zgłoszenia zamieszczona jest instrukcja dotycząca zapisów. Na stronie dostępne są również wszelkie informacje związane z tą imprezą – regulamin, tras i wiele innych szczegółów.

Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: American Home Biuro Nieruchomości oraz WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy, a sponsorem strategicznym Studio Łazienkowe Awangarda. Partnerami wydarzenia są: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblew


Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Sport to zdrowie
  Środa, 09.06

  Sport to zdrowie, ale do sportu trzeba mieć zdrowie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.