Niedziela, 23.01.2022, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radny: Płacimy 12 tys. zł za członkostwo w stowarzyszeniu i nie ma z tego korzyści!

28.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny: Płacimy 12 tys. zł za członkostwo w stowarzyszeniu i nie ma z tego korzyści!

Elbląg płaci co roku 12 tys. zł za członkostwo w  Stowarzyszeniu Regionalna Organizacja Turystyczna Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego. - Nie ma z tego żadnych korzyści. Te pieniądze przydadzą się gdzie indziej – stwierdził podczas poniedziałkowego (26.04.) posiedzenia Komisji Gospodarki Miasta radny Marek Burkhardt, który reprezentuje nasze miasto w tym stowarzyszeniu.


 

W 2012 r. Rada Miejska w Elblągu podjęła uchwałę o przystąpieniu do Stowarzyszenia Regionalna Organizacja Turystyczna Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego. 

 

Od tego czasu trwały procedury związane z zarejestrowaniem Stowarzyszenia w KRS. W 2018 r. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane i od tego czas płacimy składki w kwocie 12 tys. zł rocznie

 

– wyjaśniała Justyna Kolwaczyk, dyrektorka Departamentu Strategii i Rozwoju UM w Elblągu
 

Inicjatorem wystąpienia ze Stowarzyszenia był Marek Burkhardt. - Pan radny uzasadniał to tym, że Miasto nie ma korzyści z tytułu udziału w tym Stowarzyszeniu i płacenia składek – mówiła Justyna Kowalczyk.

 

Radni, którzy reprezentują Miasto w różnych jednostkach organizacyjnych, stowarzyszeniach w tej chwili składają sprawozdania z działalności za 2020 r. Taka ogólna informacja będzie. Niektóre stowarzyszenia nie działają. Powody są różne. Jest nim koronawirus, ale nie tylko. Takim Stowarzyszeniem jest szlak wodny im. Stefana Batorego

 

– opowiadał Marek Burkhardt.


Radny KWW Witolda Wróblewskiego od kilku lat reprezentuje nasze miasto w tym Stowarzyszeniu. - Liczyliśmy na to, że dzięki członkostwu w tym Stowarzyszeniu Miasto będzie miało korzyści promocyjne, a być może i inwestycyjne. W naszym przypadku roczna składka to jest 12 tys. zł. Tam nie ma dużo członków, a i tak wycofują się jednostki samorządowe. W grudniu 2020 r. wycofała się Bydgoszcz – największa jednostka samorządowa. Uważam, że my też powinniśmy wystąpić. Na pewno te pieniądze przydadzą się gdzieś bardziej – zaznaczył.
 

Marek Burkhardt nie chce jednak całkowicie rezygnować ze współpracy ze Stowarzyszeniem. - Jeśli Stowarzyszenie zacznie działać i prężnie promować szlak wodny, a tym samym również region Elbląga i samo miasto Elbląg to nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby ponownie przystąpić – dodał.


Radni jednogłośnie zagłosowali za pozytywnym zaopiniowaniem projektu uchwały.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ nic tu
  Środa, 28.04

  Informują nas ale jakoś to napisane nie czytelnie.Jaki szlak wodny itd.Czy nie można tego napisac dla ludzi tak po prostu.

 2. 2
  +12
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 28.04

  Tu cytuję "...Nie ma z tego żadnych korzyści. Te pieniądze przydadzą się gdzie indziej – stwierdził podczas poniedziałkowego (26.04.) posiedzenia Komisji Gospodarki Miasta radny Marek Burkhardt, który reprezentuje nasze miasto w tym stowarzyszeniu...". To mam rozumieć, ze po kilku latach płacenia odzyskał głos i wątpliwości?! Inaczej a sam co zainicjował w związku z tym, że jest reprezentantem Elbląga w stowarzyszeniu?! Co liczył na jakieś objawienie w związku z uczestnictwem i mannę z nieba? Dramat! Potem taka działalnością a właściwie jej brakiem wystawia opinie nie tylko sobie ale i Prezydentowi Elbląga oraz nam...Niech siebie i nas uwolni i zrzeknie się z mandatu lub obniży sobie dietę.

 3. 3
  --7
  ~ Copy
  Środa, 28.04

  Ja płacę 3000 zł alimentów i też nie mam z tego korzyści.

 4. 4
  +7
  ~ Łatwo wydać nie swoje
  Środa, 28.04

  Bo to komisja dla komisji by utrzymać komisje :).

 5. 5
  +12
  ~ wyborca
  Środa, 28.04

  To moze wiecej aktywności panie radny. Do roboty . Co pan zrobił w tym kierunku procz tego ze pan tam jest ?

 6. 6
  --6
  ~ Zwykly Polak
  Środa, 28.04

  P O coraz bardziej przegina w Elblągu i w Polsce. Np w sejmie blokuje i ma ,zamiar blokować pieniądze dla POLSKI z U E. Szczyt chamstwo.

 7. 7
  +5
  ~ też zwykły
  Środa, 28.04

  Zwykły polak-PO nie blokuje tych pieniędzy tylko nie chce by te pieniadze były ROZKRADZIONEEEEE .Panimajesz? Pewnie tvpiss nakręca ci makaron na uszy.

 8. 8
  +5
  ~ bmw zmiennik
  Środa, 28.04

  Takich mamy "radnych" w kww Wróblewskiego. Siedzi , miasto płaci, a on nie kiwnie palcem bożym w zwisie dla miasta.

 9. 9
  +2
  ~ obserwator
  Środa, 28.04

  @ ~ Zwykly Polak,jeśli należysz do PIS do nie jesteś taki zwykły.przeciez PIS to ludzcy panowie.

 10. 10
  +8
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 28.04

  A przepraszam Pan Marek Burkhardt nie miał żadnych pomysłów na promocję Elbląga ? To może zacznijmy or zmiany przedstawiciela który nie potrafił lobbbować w interesie Elbląga ? Bardzo proszę o listę postulatów jaki Pan radny zgłosił do owego stowarzyszenia a które zostały tam odrzucone - wtedy faktycznie można powiedzieć że nic dla nas nie przynoszą . Ale jeśli liczymy na to że ktoś za nas zadba o nasze interesy to jest to myślenie życzeniowe i nie przystoi przedstawicielowi Elbląga w jakimkolwiek stowarzyszeniu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.78460884094238