Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie będą szczepieni w hali przy al. Grunwaldzkiej. "Tygodniowo nawet 3,5 tys. osób"

08.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie będą szczepieni w hali przy al. Grunwaldzkiej. "Tygodniowo nawet 3,5 tys. osób"
Fot. Adrian Sajko

Hala przy al. Grunwaldzkiej zmieni się w punkt szczepień masowych. Samorząd szacuje, że tygodniowo zastrzyk z antidotum na koronawirusa będzie mogło tam otrzymać nawet 3,5 tys. elblążan. To znacznie przyśpieszyłoby akcję szczepień przeciw COVID-19 w Elblągu. 

 

Samorządy mają wspomóc akcję szczepień populacyjnych w Polsce. Zgodnie z wytycznymi rządu, każdy powinien uruchomić co najmniej jeden punkt masowych szczepień. Władze Elbląg poinformowały dziś, 8 kwietnia, że taki punkt powstanie w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. 

 

Obecnie mamy 18 punktów szczepień w POZ. Samorząd udostępnił szpitalowi miejskiemu bursę przy ul. Komeńskiego i tam szpital prowadzi szczepienia. To obecnie daje nam możliwość wykonywania około 2 tys. szczepień tygodniowo. Oczywiście ta rzeczywista liczba wykonanych szczepień jest uzależniona od liczby dawek, które dostajemy oraz liczby chętnych - przypominam, że szczepienia są dobrowolne. Punkt masowych szczepień powstałby w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej. Przewidujemy utworzenie tam 6 punktów, w których tygodniowo będzie można zaszczepić około 3,5 tys. osób. Jeśli będziemy otrzymywali odpowiednią liczbę dawek, moglibyśmy szczepić tygodniowo ok. 5,5 tys. elblążan

 

- wylicza Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

 

Nowy punkt szczepień powinien rozpocząć funkcjonowanie jeszcze w tym miesiącu, najszybciej 19 kwietnia. Organizacyjnie Miasto będzie wspierał Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu, którego personel będzie odpowiedzialny za szczepienia. Przyda się jednak i dodatkowa pomoc.

 

Zachęcamy do współpracy wszystkich elblążan, którzy są w stanie nam pomóc, głównie pielęgniarki. Zatrudnimy te osoby

 

- mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor szpitala miejskiego w Elblągu. 

 

Jak podkreśla prezydent, funkcjonowanie punktu szczepień zostanie sfinansowane z budżetu Elbląga. - Myślę, że to duży wkład miasta w pomoc dla Ministerstwa Zdrowia w szczepieniu elblążan - dodaje Witold Wróblewski. 

 

W Elblągu wykonano już ponad 25 tys. szczepień, w tym drugą dawką ponad 7 tys. 300 osób - to jest ponad 20 proc. dorosłej populacji naszego miasta. Jeżeli uruchomimy punkt masowych szczepień to bardzo szybko uda nam się zaszczepić mieszkańców Elbląga

 

- przekonuje Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ NieAnty
  Czwartek, 08.04

  Mam nadzieję, że organizacja szczepień będzie lepsza niż przy ulicy Komeńskiego w bursie. Tam jest porażka. Umawiasz się na godzinę, a czekasz 3 w kolejce. Bo przychodzą mundurowi, którzy są wpuszczani poza kolejnością (Dla takich osób powinien być otworzony osobny gabinet). Poza tym system się wiesza cały czas (rozumiem, to sprawa techniczna), ale na trzy gabinety tylko jeden przyjmuje ... W tym tempie zastanie nas kolejna zima ..

 2. 2
  +3
  ~ mmm
  Piątek, 09.04

  Aby nie zaszczepić już zarażonego, czy kandydatom do szczepienia robią chociaż testy..? Jeśli nie, to szczepią ludzi zarażonych. I jakie badania przeprowadza lekarz , kiedy kwalifikuje do szczepienia? W tym przypadku żadnych . Czyli to jest eksperyment medyczny, za skutki którego nikt, dosłownie nikt nie odpowiada.

 3. 3
  +2
  ~ kjm
  Piątek, 09.04

  I kolejki jak na narodowym, jeden obok drugiego?

 4. 4
  --1
  ~ Kanar
  Piątek, 09.04

  A wróbel wraz ze swoją świtą już się zaszczepił?

 5. 5
  +1
  ~ observator1
  Piątek, 09.04

  to super, pisomatoły bez kolejki! może w końcu wróci normalność jak zabraknie wspieraczy tego szamba :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1452782154083