Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mój Elbląg – zielone miasto" - IV edycja "wyŁADnijMY Elbląg

08.04.2021, 14:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Mój Elbląg – zielone miasto" - IV edycja "wyŁADnijMY Elbląg

12 kwietnia br. rozpocznie się czwarta edycja konkursu plastycznego „wyŁADnijMY Elbląg” adresowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Hasło tegorocznej edycji brzmi „mój Elbląg – zielone miasto”.

 

Organizatorem konkursu jest Departament Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Centrum Sztuki Galeria EL.

 

Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego i jest adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu Elbląga. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują upominki. W roku ubiegłym były to kubki z konkursowym nadrukiem, breloki z piekarczykiem oraz słodycze. Komisja konkursowa może przyznać dodatkowe nagrody uczestnikom konkursu a także ich opiekunom.

 

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, konkurs będzie przeprowadzony w warunkach pracy zdalnej. Zgodnie z regulaminem konkursu, zdjęcia prac konkursowych muszą zostać przesłane do organizatora w terminie do dnia 12.05.2021 r.

 

 

Zdjęcia prac konkursowych będą eksponowane w dostępnej na stronie internetowej miasta wirtualnej galerii www.wyladnijmy.elblag.eu Uroczysty wernisaż wystawy prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu planowany jest na 9 czerwca o godz. 10.00 na oficjalnym kanale YouTube miasta Elbląg.

 

W czasie wernisażu o pracach przysłanych na tegoroczną edycję konkursy „Wyładnijmy Elbląg” a także o nagrodach i wyróżnieniach dla uczestników konkursu będą mówić członkowie komisji konkursowej;

 

 • Adriana Ronżewska-Kotyńska – dyrektor Centrum Sztuki Galeria El,
 • Bogdan Kiliński - założyciel Pracowni Plastycznej Inveni Ryt,
 • Łukasz Kogut – konsultant ds. edukacji artystycznej Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu,
 • Roman Smoleński – inspektor ds. estetyki miasta w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego.

 

Tradycyjnie już wernisaż uświetnią swoimi występami dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu, w tym także także nagrody dodatkowe, będą wręczane w szkołach przy okazji odbierania przez uczniów świadectw szkolnych.

 

Sponsorami konkursu są:

 

 • Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
 • Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
 • Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
 • Fabryka Słodkości WOLNOŚĆ Sp. z o.o.

 

Zaproszenie
Organizatorzy konkursu plastycznego „wyŁADnijMY Elbląg” zapraszają wszystkich zainteresowanych dziecięcą wizją naszego miasta do wirtualnej galerii na wernisaż wystawy pod hasłem „mój Elbląg – zielone miasto” Wernisaż wystawy prac zgłoszonych do konkursu odbędzie się 9 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 na oficjalnym kanale YouTube miasta Elbląg.

 

Zdjęcia prac będą eksponowane w wirtualnej galerii konkursu na stronie www.wyladnijmy.elblag.eu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Rok
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 08.04

  Brawo sponsorzy epewik epec za to płacimy byscie rozdawali. Jak pomyslow na uladnianie w um nie ma to sie zwolnijcie. Wasze kwiatki strasza Elbląg zaczyna straszyć.

 2. 2
  +2
  ~ one widzą miasto
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 08.04

  Adresatami "konkursu są ci którzy widzą miasto inaczej, z innej perspektywy. Ich nie interesuje basen adolfa, Dolinka, Chrobry, ... . Dla nich miasto to rówieśnicy i widok z okna. Nie myślą o cieple, wodzie, śmieciach, kosztach życia, bałaganie, bezhołowiu w UM, ... . Ponadto patronem "konkursu" jest Prezydent Elbląga, a nie Witold Wróblewski, bo Wróblewski jako nagrodę da uczestnikom ćwierć tabliczki czekolady , tak jak wybitnym uczniom 100 zł na pół roku. Zamiast lizusostwa wobec Wróblewskiego , starajcie się, decydenci, postawić miasto na nogi a nie dalej utrzymujecie je na głowie. Dzieci pięknie się zaangażują, więc róbcie miasto takie jakim one je widzą, a nie Wróblewski czy standaryzator Nowak.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4070589542389