Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni głosowali "za". To już pewne, w Elblągu powstanie Zespół Szkół i Placówek Sportowych

18.03.2021, 14:30:55 Rozmiar tekstu: A A A
Radni głosowali "za". To już pewne, w Elblągu powstanie Zespół Szkół i Placówek Sportowych
Fot. UM w Elblągu/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie połączenia Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. 1 września działalność rozpocznie Zespół Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu. To kolejny krok w kierunku utworzenia w Elblągu szkoły mistrzostwa sportowego. 

 

Elbląski sport dzieci i młodzieży czekają niebawem spore zmiany. Radni poparli "rewolucyjne" plany miasta. Dziś, 18 marca, podczas sesji jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu poprzez połączenie: SSP nr 3, IV LO i MOS. 

Utworzenie Zespołu podyktowane jest troską o rozwój sportu i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży naszego miasta. (...) Połączenie szkół i placówki usprawni koordynację i zarządzanie w zakresie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży naszego miasta oraz poprawi warunki realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczego. Pozwoli na pełną i optymalną możliwość wykorzystania infrastruktury ww. jednostek, tj. sal sportowych, stołówki, internatu oraz innych obiektów będących do tej pory w zarządzie poszczególnych placówek. Dzięki połączeniu ww. jednostek powstanie silna placówka edukacyjno - sportowa rozwijająca sport dzieci i młodzieży od klasy I szkoły podstawowej do zakończenia nauki w liceum. Absolwenci Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 będą kontynuować naukę w tym samym ośrodku, co jest istotną szansą ciągłości szkolenia sportowego

- czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

 

Utworzenie zespołu, jak potwierdził wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, ma być kolejnym krokiem w kierunku stworzenia w Elblągu szkoły mistrzostwa sportowego, a co za tym idzie do pozyskania dodatkowych pieniędzy na szkolenie dzieci i młodzieży. 

 

Radni pozytywnie przyjęli pomysł utworzenia Zespołu. - Ciekawy projekt, dający szansę rozwoju sportu dzieci i młodzieży. Wiem, że padały deklaracje gwarancji zatrudnienia. To też jest bardzo pozytywne - mówił Marek Pruszak (PiS). 

Projekt stworzony z myślą, aby w przyszłości była to szkoła mistrzostwa sportowego w połączeniu z programem Szkolnych Klubów Sportowych daje szansę, że uda się nam zaktywizować dzieci po bardzo trudnym czasie nauki zdalnej i siedzenia przed komputerami, że być może uda nam się przywrócić je do właściwego stanu zdrowia, zaszczepić w nich radość z ruchu, przez co będziemy mieli zdrowsze i szczęśliwsze społeczeństwo

- podkreślał Adam Matwiejczuk (KWW Witolda Wróblewskiego). 
 

Nowa placówka rozpocznie działalność 1 września. Połączenie placówek nie spowoduje skutków finansowych, zapewniają pomysłodawcy utworzenia Zespołu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Kto zepsuł?
  Czwartek, 18.03

  A co z promowany niegdyś tzw. miasteczkiem szkolnym przy ul. Saperów? Miliony zł wpompowane w to i mało to sens, ale UM zaczęło 2 tym grzebać czego efektem było rizwalenie tej spójności szkół i szkoły się przeniosły w inne części miasta. I winnych za zniszczenie tej idei nie ma. Brawo Wy, miejskie biurwy

 2. 2
  +4
  ~ kiki
  Czwartek, 18.03

  panie Matwiejczuk aleś pan wykonał woltę, jeszcze nie tak dawno byłeś pan sceptyczny co do tworzenia tegoż tworu, czyżbyś pan był na rozmowie dyscyplinującej u swego mentora KWWWW? A może będziesz pan miał posadę dyrektora ds sportowych w tejże placówce bo pani dyrektor SSP nr 3 zostanie główną? To może wreszcie przy tej okazji zrewiduje pan zatrudnienie pana po EHUE na stanowisku nauczyciela wf? przecież to nie uchodzi panie radny by osoby po AWF przez takie osoby nie miały pracy w wyuczonym zawodzie, nieprawdaż?

 3. 3
  +1
  ~ Qwer do allicja
  Czwartek, 18.03

  Który budynek został zaadaptowany pod mieszkania wojskowe? To osiedle powstało na byłym terenie wokskowym. Pomyśl czasami zanim coś napiszesz.

 4. 4
  +6
  ~ allicja
  Czwartek, 18.03

  ~ Kto zepsuł? Miasteczko szkolne zostało zmienione w osiedle wojskowe, którym to mieszkańcom miasto wybudowało boisko z murawą i bieżnią. O przepraszam, jeszcze szkole Pijarów i szkole Katolickiej (SPSK) Pozostałe szkoły zostały stamtąd wyprowadzone.

 5. 5
  +4
  ~ Do alicja
  Czwartek, 18.03

  Jak to kto? A za czyich rządów wyprowadzono ZSH i Hotelarskie technikum i chyba V LO?

 6. 6
  +6
  ~ zarobili na dietę z premią
  Czwartek, 18.03

  "Radni" elbląscy , niezależnie od barw politycznych, są po to by "głosować" podsuwane pomysły - czyli wymachiwać ramionami. Ten "zespół" zdechnie zanim chwyci pierwsze powietrze - MOSIR w zespole szkół? Tzw. "opozycja" w naszej RM jest lepsza od kww i po (koalicji) - siedzi cicho i przyklepuje wszystko przed kww . Dobra metoda opozycji - chcecie to róbcie a my czekamy aż się wyłożycie. Tylko szkoda pieniędzy na fanaberie. Kto jest autorem tego "połączenia" - pedagog Nowak czy specjalista Bugajny? Trzeba uczciwie powiedzieć po co to? Przy okazji - panie Antoni co z pańskim konfliktem interesów? Jest czy go nie ma? Też wystarczy powiedzieć a nie udawać Bajtka.

 7. 7
  +6
  ~ Gadka , szmatka .
  Czwartek, 18.03

  Tomczyński z Turlejem , mieliście na tej kadencji zająć się obniżkami diet Rady Miejskiej ? Kiedy poruszycie ten temat przed samymi wyborami ?

 8. 8
  +5
  ~ prosi laik
  Czwartek, 18.03

  Można było fachowo wyjaśnić nazwę i skład MOS - ja, i pewnie 99% mieszkańców, łączę nazwę z MOSIR Bugajnego, a to podobno nie to samo. Może jakiś znawca wyjaśni czym jest MOS i jakie obiekty i kluby do niego należą?

 9. 9
  +5
  ~ Upadły Harlej
  Czwartek, 18.03

  Tu chodzi tylko o wieksza kase dla trenersko-naucyzcielskich wpłatomatów KWW Wróblewskiego. Dzieci to oni maja gdzies

 10. 10
  +1
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 19.03

  Dramat jakimi bzdurami zajmuje się rzekoma totalna opozycja!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.460813999176