Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dlaczego Miasto unieważniło konkurs na sterylizację bezdomnych kotów?

23.02.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego Miasto unieważniło konkurs na sterylizację bezdomnych kotów?

W tym roku Miasto chce przeznaczyć 20 tys. zł na sterylizację i kastrację kotów żyjących wolno na terenie Elbląga. Problem, że nie ma chętnego, który podjąłby się tego zadania. Z tego powodu właśnie unieważniono konkurs rozpisany w tej sprawie.


Nadmiernemu wzrostowi populacji kotów na terenie Elbląga zapobiec ma akcja sterylizacji i kastracji wolno żyjących czworonogów. Od lata jest finansowana z budżetu miasta. Co roku w konkursie ofert wybierano organizację, która ją przeprowadzała.

 

Miała ona za zadanie m.in. na: odłowieniu kotów, zlecenia wybranej, elbląskiej lecznicy dla zwierząt wykonanie zabiegów oraz zapewnienia kotom, które je przejdą odpowiedniej opieki. 
 

W tym roku również rozpisano postępowanie w tej sprawie. Dziś, 19 lutego, je unieważniono. Do konkursu nie zgłoszono ani jednej oferty.
 

W roku 2019 i 2020 dotacja na sterylizację i kastrację wolnożyjących kotów wynosiła po 17 tys. zł. 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Karmicielka
  Wtorek, 23.02

  Jak nikt sie nie zglosil? Moze jest inna przyczyna? A moze niech miasto inaczej problem rozwiąże.... Schronisko niech dostanie te dodatkowe 20tysi na sterylke kotów...

 2. 2
  +4
  ~ im trzeba wyciąć
  Wtorek, 23.02

  Gdybym miał na to wpływ , to bym opłacił sterylizację elbląskich kozłów i czerepaków aby taki rodzaj zbyt łatwo się nie rozmnożył.

 3. 3
  +5
  ~ sotnia Witka
  Wtorek, 23.02

  Czekają aż Mytych zdobędzie obowiązkowe świstki z uprawnieniami.

 4. 4
  +5
  ~ -ccccc
  Wtorek, 23.02

  500+zrobiło swoje .za 20 tys.nikt d...py nie ruszy.tak

 5. 5
  +2
  ~ paranoja
  Środa, 24.02

  jak marny gospodarz to i takie miasto, jest coraz gorzej, i po co mu pełno zastępców i doradzców??

 6. 6
  --4
  ~ Anty
  Środa, 24.02

  A dlaczego nie pociąga się do odpowiedzialności tych, którzy na blokowiskach wystawiają pod klatkami miski dla bezdomnych kotów? Potem przyłażą obce, być może chory koty, szczają po drzwaich klatek schodowych i samochodach znacząc teren śmierdzącymi szczochami.

 7. 7
  0
  ~ Małgorzata
  Piątek, 26.02

  Warunki tego przetargu są tak absurdalne, że niestety chętnych brak... Miasto wymaga odłowienia, wykarmienia i opieki pooperacyjnej a także odwiezienia kotów w miejsce bytowania na koszt organizacji nazywając to jej wkładem własnym 🤷‍♀️ Tak więc trzeba dysponować lokalem, samochodami i ogromną ilością wolnego czasu, no i nie zapominajmy o karmie dla około 200 kotów dochodzących do siebie po zabiegu.Wiele miast i gmin wprowadziło kastracje bez limitu i jakoś nie ma tam problemu z przetargami. Miasto rozlicza się z lecznicami. W czasach wirusa to rozwiązanie wydaję się o niebo lepsze. Ale trzeba chcieć 🤷‍♀️ Prościej jest unieważnić przetarg i powiedzieć, że nikt się nie zgłosił.

 8. 8
  0
  ~ Kicia
  Piątek, 09.07

  Do anty - lepszy smród i mocz meneli z kołtunem na głowie , koty są czystsze niż niejeden człowiek za , którym się idzie na klatce schodowej, który zbyt dosłownie bierze info. na dezodorancie 72 h. To ludzie udomowili koty teraz niech będą odpowiedzialni za ich los. Taki koteczek jest bardziej wdzięczny za okazane serce niż niejeden człowiek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93982291221619