Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Remont biblioteki przy ul. Ogólnej idzie pełną parą. Kiedy mieszkańcy będą mogli ją odwiedzić?

21.02.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Remont biblioteki przy ul. Ogólnej idzie pełną parą. Kiedy mieszkańcy będą mogli ją odwiedzić?
Fot. Adrian Sajko

Remont biblioteki przy ul. Ogólnej rozpoczął się z poślizgiem, teraz jednak idzie już pełną parą. - Mamy nadzieję, że jesienią uda się otworzyć zupełnie nową przestrzeń kultury - mówi Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej.

O remoncie filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej, znajdującej się przy ul. Ogólnej, zdecydowali mieszkańcy. To jeden z wniosków wybranych przez elblążan (1378 głosów) do realizacji z Budżetu Obywatelskiego 2020. Inwestycji ruszyła pod koniec ubiegłego roku. Na jakim etapie jest teraz i kiedy mieszkańcy osiedla Nad Jarem będą się mogli cieszyć wyremontowaną biblioteką, o tym mówił dyrektor BE podczas Komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki.

Filia nr 4 zostanie przekształcona w nowoczesną bibliotekę pod nazwą Warsztaty kultury Nad Jarem. Będzie miała nowe funkcje. W tej chwili trwają intensywne prace modernizacyjne. W środku wiele już zmieniono, do zrobienia zostało też zewnętrze. Środków z budżetu obywatelskiego nie wystarczy na wszystko, ale aplikowaliśmy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o środki na wyposażenie, miejmy nadzieję, że na początku jesieni uda się otworzyć zupełnie nową przestrzeń kultury

- mówił Jacek Nowiński.

Remont filii nr 4 zakrojony jest na szeroką skalę. Zniknie część ścian wewnątrz budynku, zmieniona zostanie stolarka okienna i posadzki, przebudowane zostaną sanitariaty. Biblioteka zyska również nowe wyposażenie, dzięki któremu będzie mogła zaproponować mieszkańcom całkowicie nową ofertę. O to, czy przy okazji zniknie stamtąd również galeria Rudy Kot, funkcjonująca przy filii nr 4 dopytywała Monika Dwojakowska (KWW Witolda Wróblewskiego). - To miejsce, w którym artyści amatorzy mogli pokazywać swoje prace szerszej publiczności - podkreślała radna.

Zobaczymy czy będzie taka możliwość. Są różne formy prezentacji i myślę, że i z tym sobie poradzimy. Najpierw musimy wyjść z tych problemów, które teraz mamy. Okazało się, że praktycznie nie mamy tam podłogi i musimy ją zrobić od nowa

- odpowiedział Jacek Nowiński.

Modernizacja filii przy ul. Ogólnej to nie jedyna biblioteczna nowość, która niebawem czeka elblążan zamieszkujących tę część miasta. W tym roku, w przestrzeni ulicznej, powinien stanąć książkomat. To również jeden z wniosków wybranych przez mieszkańców do realizacji z budżetu obywatelskiego.

To oznacza, że biblioteka będzie czynna 7/24 h z książką tą fizyczną, prawdziwą, a nie tylko cyfrową. Wbrew pozorom to duże przedsięwzięcie logistyczne, ale mam nadzieję, że sobie z tym poradzimy

- dodał dyrektor Biblioteki Elbląskiej.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Remont Biblioteki nr. 4 przy ul. Ogólnej 59 ( zdjęć 20 )
Dodano: 2021-02-21 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ powodzenia Panie Jacku
  Niedziela, 21.02

  No, skoro tak mówicie to pewnie tak jest - pełna para to nie jest, bo tylko jeden się pałęta po budowie. Pełną parą to ruszyła akademia u Antka dla dzieciaków i kosztowała tylko ponad 5 mln. Pełna par , to przynajmniej dwóch (dwoje). Co do Antka , to ani akademii ani odpowiedzi w sprawie konfliktu interesów opisanego przez ~@aleksandrę ~. Widać brak pary albo jest kilka par , albo poszła w gwizdek, albo Witold analizuje układ. panie Jacku - nie idź Pan ścieżką Antka, bo on to jest "właściwy człowiek na właściwym stanowisku" parowniczym.

 2. 2
  --4
  ~ Molo
  Niedziela, 21.02

  To na Ogólnej była biblioteka?

 3. 3
  --1
  ~ Jeżyk
  Poniedziałek, 22.02

  To praca jest obciachem, że ten pan ma zapikselowaną twarz?

 4. 4
  --2
  ~ koklo
  Poniedziałek, 22.02

  Przy rozbudowie pracują góra trzy osoby i jest dokładnie tak jak na zdjęciach. Pusto , głucho

 5. 5
  --2
  ~ JaREK
  Poniedziałek, 22.02

  a ten remont nie miał się skończyć w grudniu 2020???? Bo jak brałem książki tak Pani mówiła....książki mam do dziś :-))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.