Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od dziś możesz jeździć na łyżwach na Kalbarze

16.02.2021, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś możesz jeździć na łyżwach na Kalbarze
Fot. MOSiR

W związku z luzowaniem przez rząd obostrzeń związanych m.in. ze sportem i rekreacją, możliwe było uruchomienie obiektów usytuowanych na świeżym powietrzu. Takim obiektem jest właśnie Tor Łyżwiarski Kalbar.
 

Od kilku dni trwały intensywne prace, mające na celu przygotowanie jak najlepszej tafli lodu. Choć temperatura wzrosła w porównaniu do poprzednich dni, do tego padał śnieg, a także intensywnie świeciło słońce – udało się osiągnąć zamierzony cel. Już dziś (we wtorek, 16 lutego) można przyjść na tor i skorzystać z dwóch pierwszych ślizgawek: od godz. 17.30 do 19.00 i od 19.30 do 21.00.
 

Harmonogram wejść indywidualnych na Tor Łyżwiarski Kalbar:
 

poniedziałek - piątek: 17.30 – 19.00 oraz 19.30 – 21.00 
sobota - niedziela: 11.00 – 12.30, 13.00 – 14.30, 15.00 – 16.30, 17.00 – 18.30, 19.00 – 20.30

Oprócz klientów indywidualnych w środku tygodnia z obiektu korzystali będą również zawodnicy z elbląskich klubów łyżwiarskich, a także uczniowie z elbląskich szkół podstawowych.
 

Ceny biletów na tor wynoszą: bilet normalny - 9 zł, bilet ulgowy - 6 zł, oraz bilet grupowy - 5 zł (powyżej 15 osób). Oprócz biletów jednorazowych, można również zakupić karnety, umożliwiające dziesięć dowolnych wejść na ślizgawkę, w cenie 80 zł - karnet normalny i 50 zł - karnet ulgowy. Dla posiadaczy Elbląskiej Karty Dużej Rodziny bilety i karnety na lodowisko można kupić w niższych cenach: bilet normalny - 6 zł, bilet ulgowy - 4 zł, karnet normalny - 50 zł, karnet ulgowy - 30zł. Przypominamy, że karnety zakupione na Krytym Lodowisku Helena mogą być wykorzystane również na Torze Kalbar. Możliwe jest również wypożyczenie pingwinków w cenie 5 zł. Warto podkreślić, że na terenie obiektu dostępna jest wypożyczalnia łyżew w cenie 7 zł za parę.
 

W związku z sytuacją wywołaną przez pandemię dokładamy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym Toru Kalbar. Prosimy o zachowanie minimum 1,5 metra odstępów oraz zasłanianie ust i nosa. Prosimy o stosowanie się do poleceń obsługi oraz komunikatów zamieszczonych na terenie obiektu. 
 

Z przykrością informujemy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów nie ma nadal możliwości udostępnienia mieszkańcom Krytego Lodowiska Helena, ponieważ jest to obiekt zamknięty, nie znajduje się na świeżym powietrzu. Z obiektu tego mogą nadal korzystać jedynie licencjonowani zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych.

Więcej szczegółów dotyczących pracy pozostałych obiektów znajduje się na stronie mosir.elblag.eu.

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ B
  Wtorek, 16.02

  Powinno być za darmo dla młodzieży szkolnej, zamiast zachęcić dzieci do ruchu i wyjścia z domu, to każą sobie placic

 2. 2
  +8
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 16.02

  Wow! Tylko czemu w UM nie są tak zatroskani o Górę Chrobrego jeśli chodzi o sporty zimowe i letnie? I tu znowu pole do popisu dla elbląskich tzw. mediów, żeby dopytać o szczegóły przyszlego turystycznego zagospodarowania Góry.

 3. 3
  --4
  ~ Panczena
  Wtorek, 16.02

  Brawo prezydent i urzędnicy. Wszyscy na to czekaliśmy

 4. 4
  +6
  ~ kiki
  Wtorek, 16.02

  To jest tor wybudowany z pieniędzy mieszkańców, to dlaczego elblążanie mają płacić za rekreacyjną jazdę na łyżwach? A swoją drogą czy "ratuszowi" odzyskali pieniądze od wykonawcy?

 5. 5
  +5
  ~ Mememe
  Wtorek, 16.02

  Pamietam, jak rok-dwa lata temu uruchomili ten tor z jakas obsuwa, po kilkudniowych mrozach w sam raz na odwilz. Elblaska poezja po prostu. Tego typu obiekty w tym roku moga byc otwarte juz od kilku ladnych dni, kalbar otwarty dopiero od dzisiaj, to chyba zgodnie z tradycja pora na odwilz?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3587720394135