Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W piątek luzowanie obostrzeń. Czy elbląski basen zostanie otwarty? 

12.02.2021, 09:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
W piątek luzowanie obostrzeń. Czy elbląski basen zostanie otwarty? 

Drzwi Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka w piątek, 12 lutego, pozostaną zamknięte. Tego dnia najpewniej dopiero zapadnie decyzją czy basen przy ul. Moniuszki w ogóle zostanie otwarty. Ten poślizg w czasie administrator tłumaczy oczekiwaniem na szczegółowe wytyczne rządu. Rzeczywiście rozporządzenie w tej sprawie Rady Ministrów opublikowała dopiero 11 lutego.


Rząd łagodzi obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią. 12 lutego ponownie otwarte zostaną teatry, kina, baseny i niektóre obiekty sportowe (siłownie i kluby fitness nadal będą zamknięte, ale o dziwo w rozporządzeniu pojawiły się kasyna, o których otwieraniu wcześniej nie było mowy). W połowie tygodnia pisaliśmy o problemie, który ma Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także administratorzy basenów w innych miastach. Zarządcy nie otrzymali szczegółowych wytycznych dotyczących zasad, na których obiekty te mają funkcjonować w reżimie sanitarnym.

Dopiero na podstawie szczegółowych wytycznych będziemy w stanie podjąć decyzję, które obiekty sportowe i na jakich zasadach będą dostępne dla mieszkańców. Teraz jedynie możemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, by z obiektów można było skorzystać jak najszybciej. Należy jednak pamiętać, że potrzeba czasu na przeprowadzenie niektórych procedur, np. dotyczących uzdatniania i badania wody. O wszelkich szczegółach powiadomimy niezwłocznie po opublikowaniu i przeanalizowaniu rozporządzenia

– mówi Natalia Szrama z MOSiR.

Rada Ministrów w końcu rozporządzenie opublikowała. Pojawiło się ono w Dzienniku Ustaw dziś, 11 lutego, po południu. To oznacza, że administratorzy obiektów mają bardzo mało czasu, aby przygotować ich otwarcie na piątek. Wiadomo już, że CRW Dolinka 12 lutego pozostanie zamknięte. Być może basen zostanie otwarty w kolejnych dniach.

Pierwsze oficjalne decyzje w tej sprawie najpewniej zapadną w piątek rano

- dodaje Natalia Szrama.

Zgodnie z rozporządzeniem od 12 lutego z powrotem otwarte mogą zostać baseny. Działać będą mogły m.in. łaźnie tureckie, sauny i łaźnie parowe, solaria, salony odchudzające, salony masażu itp. mające na celu poprawę samopoczucia. W rozporządzeniu podkreślono, że odległość pomiędzy klientami będzie musiała wynosić 1,5 metra.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ bzdury
  Piątek, 12.02

  od marca 2019 r przyzwyczaili się w biurach ,przychodniach itd do nic nie robienia.Ludzie pracuja w sklepach ,zakładach.A urzedy,przychodnie i wy tj baseny pozamykani.Jest decyzja rządu to do roboty otwierac.

 2. 2
  +4
  ~ kiki
  Piątek, 12.02

  @~ bzdury ~ oni dopiero będą uzdatniać i badać wodę. Do tej pory siedzieli w swoich pokojach i czekali kiedy to odejdzie na "zasłużoną" emeryturę ich "dyrektor z zawodu dyrektor", to były ich priorytety?

 3. 3
  +3
  ~ hugo mistrz
  Piątek, 12.02

  Bzdura, od ponad tygodnia było wiadomo,że bedą otwarte baseny. Nic nie robili. Można było do tego czasu przebadać wode itd. Nic nie robobą. Siedzą i tak im wygodnie. Oj zmiana kierownika chyba sie szykować bedzie,.

 4. 4
  +2
  ~ Hi
  Piątek, 12.02

  Gdyby robili imprezę na utrzymanie organizacji prezesa Owsiaka to bez problemu by otwarli . A tak to pewnie lipa

 5. 5
  +1
  ~ kkk
  Piątek, 12.02

  @~ hugo mistrz ~ nic mu nie grozi to swojak chyba jest?

 6. 6
  0
  ~ Co za bzdury
  Sobota, 13.02

  Co za bzdury

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.