Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Blisko 17 mln złotych kosztowały nowe obiekty wybudowane dla Placówki Straży Granicznej w Elblągu

20.01.2021, 15:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Blisko 17 mln złotych kosztowały nowe obiekty wybudowane dla Placówki Straży Granicznej w Elblągu
fot. A. Kubiak MOSG

Blisko 17 mln złotych kosztowały nowe obiekty wybudowane dla Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Środki na inwestycję pochodziły z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i budżetu państwa.

 

Nowoczesna siedziba elbląskich funkcjonariuszy powstała w ramach projektu „Budowa i wyposażenie budynku SG w Elblągu usprawnieniem odpraw granicznych”. Jego beneficjentem jest Wojewoda Warmińsko-Mazurski, a jednostką realizującą Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

 

Roboty budowlane trwały od połowy 2019 roku. Objęły one budowę nowego obiektu i przylegających do niego boksów garażowych z ciągiem pieszym, drogami i miejscami garażowymi, wyburzenie dotychczas użytkowanego budynku i budowę w jego miejscu kolejnych boksów garażowych, w tym dla jednostki pływającej. Dodatkowo powstały tu kojce dla psów służbowych, miejsca parkingowe, a teren i wał przeciwpowodziowy zyskały nowe ogrodzenie wraz z dojściem do pomostu z jednostką pływająca na rzece Elbląg.

 

W budynku przystosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych funkcjonariusze mają do dyspozycji prawie 2000 m2. Oprócz centrum służb dyżurnych znajdują się tam pomieszczenia biurowe, socjalne i magazynowe, a także nowocześnie wyposażona sala szkoleniowo-konferencyjna.

 

Wybudowany obiekt w Elblągu stanowić będzie w całości integralną część infrastruktury morskiego przejścia granicznego na zewnętrznej granicy UE i strefy Schengen. Wykorzystywany zostanie do zapewnienia sprawnej i skutecznej odprawy granicznej na przejściu granicznym w Elblągu obsługującym połączenia z Obwodem Kaliningradzkim w Federacji Rosyjskiej.

 

Placówka Straży Granicznej w Elblągu powstała w maju 1996 roku. Do końca 2000 roku pozostawała w strukturze organizacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej, przez następne 3 lata była częścią Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 1 stycznia 2004 roku ponownie włączono ją w struktury MOSG. Zasięg placówki obejmuje miasto Elbląg, powiat elbląski, malborski, kwidzyński, sztumski oraz gminę Frombork.

 

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ obserwator
  Środa, 20.01

  koszt 8500zł/m.kw.!!! no nieźle... biura, magazyny, sale szkoleniowe i garaże

 2. 2
  +6
  ~ jarrow
  Środa, 20.01

  Budynek stylistyka ala "Zatorze" lub "Wczesny Gierek".

 3. 3
  +6
  ~ Ładne
  Środa, 20.01

  Budynki ładne i funkcjonalne. Pytanie : co z remizą przy ul. Bema po przeniesieniu Straży Pożarnej ? Biedronka powstanie ? :) . I duga rzcz, organizacja ruchu ul. Bema , łęczycka , na wypadeek wyjdu do akcji Strażaków, będzie totalny chaos i korek na maxa. Co na to nasza " kochana władzuchna " , umieją przewidywać ?

 4. 4
  --3
  ~ adax
  Środa, 20.01

  Do ładne: Widzę masz postawę typowo elbląsko -roszczeniowo-dresiarską. A co z.., A co będzie, A jak..., Czemu ..... i 1000 pytań do wszystkich tylko nie do siebie. Masz pomysły jakieś na rozwiązanie problemu korków na ul. łęczyckiej i Bema to napisz petycję aby zbudować drogę kategorii S po 3 pasy ruchu w każdą stronę a torowisko z Druskiej przenieść wprost pod Lecreka albo lepiej do Wilcząt albo pod Wójcika albo na Żuławską. PS : Nie pisz po nalewkach babuni bo stwierdzenia typu: "na wypadeek wyjdu" albo "rzcz" świadczą o złej jakości śliwek w nalewce.

 5. 5
  +4
  ~ nadął się, i...
  Czwartek, 21.01

  ~adax - powiem grzecznie i po chrześcijańsku - ty jesteś aktualnie miejsko urzędniczy idiota. Podaj pomysł swojemu zwierzchnikowi na 2 piętro , to usłyszysz "dziwię się!!! Z uwagi na ... Nie!!!". Remizę na Łęczyckiej budują kilka lat i zapewniali wiele razy , że nie będzie żadnych problemów - "opracowania" znajdziesz w twojej szafie. Kasujesz co miesiąc ty, ale odpowiedzialność i praca, to "wy". Typowo komunistyczno - peeselowski stan. Idiota jesteś. Ale ważny.

 6. 6
  +2
  ~ Ja Ignacy
  Czwartek, 21.01

  ~ adax ; czyli bełkot idioty ...

 7. 7
  0
  ~ Ploterek
  Czwartek, 21.01

  ~ obserwator Drogo? Zburzenie starego budynku, postawienie nowego biurowca, garaży to dużo kasy? Dodatkowo teren podmokły, trzeba palować. W cenie jest też pełne wyposażenie, meble, sprzęt komputerowy, serwer, sieć, system łączności, magazyn broni, ten wielki żółty agregat. To jest naprawdę kupa kasy, więc nie piszcie, że da radę zrobić za połowę ceny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2359979152679